Keystone logo

Hindistan'da Eğitim: Uluslararası Öğrenciler için Bir Kılavuz

28 Şub 2014

Hindistan kelimenin tam anlamıyla çok geniş. Bir milyardan fazla nüfusundan, geniş şehirlerine, geniş açık, görünüşte sonsuz kırsal kesimine kadar, Hindistan kesinlikle alt kıta statüsünü kazanıyor. Hindistan düzinelerce topluluk, dil ve birçok dine ev sahipliği yapmaktadır. Tac Mahal ve Altın Tapınak gibi dünyanın en güzel binalarından bazılarına da ev sahipliği yapıyor.

Bir program bulun

Hindistan'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Hindistan, Mahatma Gandhi'nin başlattığı hareketin gücü nedeniyle 1948'de İngiltere'den bağımsız hale geldi. Bugün Hindistan, Asya'da büyük bir güç ve Çin veya Almanya gibi bir dünya gücü olma yolunda ilerliyor. Hindistan, Rusya, Çin ve ABD ile sıcak ilişkileri sürdürdüğü için siyasi olarak doğu ile batı arasında bir köprüdür.

Hindistan - Hızlı gerçekler ve rakamlar

Başkent

Yeni Delhi

Dil

Hintçe, İngilizce (birçok bölgesel dil)

Nüfus

1.35 milyar

Alan Boyutu

3.280.000 km²

Uluslararası öğrenciler

47.000+

Akademik yıl

Eylül - Haziran

Para birimi

Hindistan Rupisi (INR)

Arama Kodu

+91

Saat dilimi

GMT + 5: 30

İngilizcenin yaygınlaşmasını sağlayan da Hindistan'ın sömürge geçmişidir. İngilizce, Hintçe ile birlikte resmi statüye sahiptir. Hintlilerin çoğu bu iki dilin yanı sıra Punjabi, Gujarati ve Bengalce gibi ülkedeki bölgesel ve azınlık dillerinin bir veya daha fazlasını konuşmaktadır.

Hindistan'ı yurtdışında okumak için bu kadar büyüleyici bir yer yapan şey, yükselen bir ülke olmasıdır. Hindistan'da görünüşte her gün büyük teknolojik ilerlemeler kaydediliyor, ancak yine de birçok yoksulluk ve sosyal sorunu olan gelişmekte olan bir ülke. Hindistan zenginleştikçe ve güçlendikçe, orta sınıfı büyüyor ve yoksulluk, cehalet ve erken ölüm oranları düşüyor. Yaşam beklentisi de hızla artıyor.

india flag

Asya'da yurtdışında bir çalışma hedefi olan Hindistan, yeni bir kültür veya yaşam tarzı deneyimlemede üst sıralarda yer alıyor. Hindistan'ın dünya çapında en iyi bilindiği bir şey, aynı zamanda uluslararası öğrenciler için en büyük cazibe merkezlerinden biridir: yemek. Dünya giderek daha fazla birbirine bağlı hale geldikçe, köriler, naanlar, poppadumlar ve şekerli pudingler tüm dünyaya yayıldı ve milyarlarca insan tarafından beğenildi. Hindistan'ın milli kıyafeti de var. Canlı renkleri ve desenleri hayal gücümüzü yakalar. Tabii ki, Hindistan'ın Hindu tanrılarının köken hikayelerinden geleneksel halk masallarına ve efsanelerine kadar zengin, büyüleyici hikayeleri de var, Hint hikayeleri sizi her seferinde saatlerce büyüleyecek kadar çok şey içeriyor.

Hindistan'da Eğitim

Hindistan'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Hindistan, iyi programları, düşük ücretleri ve dünyaca ünlü kültürü ve tarihi göz önüne alındığında, çeşitli öğrenciler için harika bir destinasyondur. Hindistan'daki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Öğrenci Vizeleri

Eğitim almak için Hindistan'a girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Vatandaşlığınıza bağlı olarak öğrenci vizesi süreci ve ülkeye girmeniz gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede öğrenim görüyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Hindistan'da öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Hindistan'daki derece programları için öğrenim ücretleri oldukça benzerdir. Hem uluslararası hem de yerli öğrencilerin Hindistan'da öğrenim ücreti ödemeleri bekleniyor. Bu bölümde bunun nasıl çalıştığı ve burslarla ilgili bilgileri bir araya getirdik.

Dil ve Kültür

Hindistan, tarih ve kültür açısından zengin bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin! Ayrıca bu bölümde Hindistan'da nasıl güvende kalacağımız hakkında konuşacağız.

Başvuru süreci

Bu bölümde Hint okullarına nasıl başvuracağınız ve bunu yapmak için ihtiyacınız olan belgeler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Programlar

Hindistan'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Hindistan'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!