Keystone logo

Güney Afrika'da Eğitim: Uluslararası Öğrenciler İçin Bir Kılavuz

27 Kas 2013

İngilizce eğitimli programlar ve düşük öğrenim ücretleri ile güzel bir doğal ortamda, yurtdışında maceralı bir öğrencilik hayatı yaşamak ister misiniz? O zaman Güney Afrika'da eğitim almalısın! Güney Afrika veya resmi olarak Güney Afrika Cumhuriyeti (RSA), çok ırklı bir nüfusa, on bir ulusal dile ve eşsiz vahşi yaşamı olan sonsuz doğal manzaralara sahiptir.

Ülkenin bir değil üç başkenti var: yürütme Pretoria, yargı Bloemfontein ve yasama Cape Town, en büyük şehri ise Johannesburg. Namibya, Botsvana, Zimbabve ve Mozambik ile sınırlarını ve iki bağımsız ülke olan Lesoto ve Svaziland ile paylaşıyor.

Siyasi lider Nelson Mandela, yazar ve aktivist Nadine Gordimer, romancı John Maxwell Coetzee ve girişimci Elon Musk'ın anavatanı olan Güney Afrika, heyecan verici bir yer.

Bir program bul

Güney Afrika'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Yine de Güney Afrika'yı benzersiz yapan nedir? Dünyanın her yerinden giderek daha fazla öğrenci fark yarattı ve ülkenin muhteşem manzarası, paranın karşılığını veren öğrenim ücretleri, tanınmış üniversiteleri ve uygun yaşam maliyeti sayesinde çalışmaları için Güney Afrika'yı seçti.

Güney Afrika'nın Afrika'nın en büyük ikinci ekonomisi olduğundan, ülkeyi oldukça çekici bir ticaret ve iş buluşma noktası haline getirdiğinden bahsetmiyorum bile. İşletme veya ticaret çalışmalarıyla ilgileniyorsanız, bir sonraki eğitim hedefinizi zaten buldunuz!

Güney Afrika'da eğitim almayı seçerseniz, Masa ve Drakensberg Dağları, Kruger Ulusal Parkı, Bahçe Rotası, İnsanlığın Beşiği veya Robben Adası gibi ülkenin en ünlü turistik yerlerini, size unutulmaz sunacak yerleri ziyaret edebileceksiniz. seyahat deneyimleri. Güney Afrika safarisini de deneyimlemeyi unutmayın!

Güney Afrika - Kısa Bilgiler ve Rakamlar

Başkent

Pretoria (yürütme), Bloemfontein (yargı), Cape Town (yasama)

Dil

11 ulusal dil (Afrikaans, İngilizce ve Xhosa dahil)

nüfus

59.6 milyon

Alan Boyutu

1.221.037 km²

öğrenciler

45.000 uluslararası

Akademik yıl

Şubat - Kasım

Para birimi

Güney Afrika Randı (ZAR)

Arama Kodu

+27

Saat dilimi

UTC+2 (SAST)

south africa

Güney Afrika'da yurtdışında eğitim hakkında daha fazla bilgi

Ülkenin kimliğinin bir parçası olan Apartheid hareketine atıfta bulunmadan Güney Afrika'dan bahsetmek mümkün değil. Apartheid, bugün Güney Afrika'nın sosyal, kültürel ve politik manzarasının şekillenmesinde kilit bir rol oynamıştır. Nelson Mandela'nın liderliği ve çabaları sayesinde Güney Afrika birleşti ve bugünkü “Gökkuşağı Ulusu” haline geldi.

Neden başka bir ülkede değil de Güney Afrika'da eğitim almalısınız? Ülkede 2004 yılında gerçekleşen reformlardan bu yana, her yıl 45.000'den fazla uluslararası öğrenci öğrenimleri için Güney Afrika'yı seçmektedir. Ayrıca, Cape Town Üniversitesi, Witwatersrand Üniversitesi ve Stellenbosch Üniversitesi gibi Güney Afrika üniversiteleri dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Güney Afrika'da üç ana kategoriye ayrılan 26 devlet üniversitesi vardır: Teorik odaklı dereceler sunan teorik üniversiteler, mesleki odaklı dereceler sunan teknoloji veya teknoloji üniversiteleri ve her ikisinin bir kombinasyonu olan ve her iki derece türünü de sunan kapsamlı üniversiteler.

Güney Afrika'nın 11 resmi dili var, ancak stres yok, Güney Afrika üniversitelerine kabul edilmek için hiçbirini bilmenize gerek yok. Ana eğitim dili İngilizce'dir ve kabul edilmek için dil yeterliliğinizi TOEFL gibi bir dil sınavıyla kanıtlayabilirsiniz.

Bu büyüleyici ülke ve kültürü, üniversite ücretleri, vize gereksinimleri ve eğitim sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıdaki Güney Afrika çalışma kılavuzumuzu okuyun!

Eğitim sistemi

Güney Afrika'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Hem kamu hem de özel üniversiteler, İngilizce dilinde programlar sunar ve akademik mükemmelliğe odaklanır.

Öğrenci Vizeleri

Güney Afrika vatandaşı değilseniz, Güney Afrika'daki eğitim için vizeye ihtiyacınız olacaktır. Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlık durumunuza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Güney Afrika'da konut ve yaşam maliyeti, özellikle Avrupa'daki diğer ülkelerle karşılaştırıldığında nispeten ucuzdur. Özel veya paylaşımlı bir öğrenci konaklama biriminde yaşamayı seçebilirsiniz.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Güney Afrika'daki lisans programları için öğrenim ücretleri değişiklik gösterir ve bir kredi sistemi ücretine dayanır, ancak uluslararası öğrenciler için eğitim hala diğer birçok Avrupa ülkesinden daha düşüktür.

Dil ve Kültür

Güney Afrika 11 resmi dile sahiptir ve tarih ve kültür açısından zengin bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Başvuru süreci

Güney Afrika'daki giriş koşulları üniversiteden üniversiteye değişir. Burada dünyanın her yerinden insanlar için başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

programlar

Güney Afrika'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Güney Afrika'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!