Keystone logo

Yurtdışı Eğitim Elçisi: Gana'dan Godslove

7 Mar 2022

Herkese selam! Ben Gana'dan Godslove'ım ve Instagram'da trainings.com elçisiyim.

Şu anda Fransa, Lille'deki ISA Lille'de Gıda Bilimi Mühendisliği alanında yüksek lisans eğitimi almaktayım.

Benim hakkımda

Ben yemeği seven biriyim. Hazırlık aşamasından yemek yemeye kadar, beni mutfakta tarifler hazırlarken veya yeniden yaratırken bulmak sık görülen bir şey. Kaliteli gıda sevincimi dünya ile paylaşmak için gıda endüstrisinde profesyonel olarak büyümeyi umuyorum.

en sevdiğim cümle

Uğruna yaşamaya çalıştığım şeylerden biri de “Eğer devam edemeyeceğini biliyorsan adım atma”, yani bir şeyin sonunu göremeyeceksen, o zaman ilk başta başlama. yer.

Bu zihniyet, başladığım bir dersten vazgeçmek istediğimde beni motive ediyor. Boş zamanlarımda okumayı, yazmayı ve müzik dinlemeyi çok seviyorum ve bir gün bir blogda düşüncelerimi insanlarla paylaşmayı umuyorum.

Neden Fransa'yı seçtim?

Fransa denilince aklınıza ilk gelen şey 'Aşk Şehri', Paris ve en ünlü anıtı Eyfel Kulesi'dir. Sanatseverler, Fransa'nın çeşitli müzelerini, diğer güzel şehirlerini ve mimarisini de düşünebilir.

Fransızlar yemekleriyle, özellikle de harika peynirleriyle tanındığından, benim gibi yemek tutkunları da dışlanmıyor. Fransa'da yıl boyunca her gün farklı bir peynir yiyebileceğiniz söylenir. Yaklaşık 6 aydır bu ülkede olmak, Fransa'nın büyülü olduğuna tamamen katılıyorum.

Lille, Fransa'daki her şehir gibi kendine has bir çekiciliğe sahiptir. Bir öğrenci şehri ve bu nedenle çok genç ve canlı. Yerliler, bazı insanların sahip olduğu algının aksine, çok iyi ve kibarlar.

Harika bir mimarisi var ve isteyebileceğiniz en harika biralardan bazılarına ev sahipliği yapıyor. Lille ile ilgili kişisel bir eğlence gerçeğine gelince, tüm şehri sadece bir günde gezebileceğinize şiddetle inanıyorum (bu benim görüşüm)!

kişisel hesabım

Instagram'da da bağlanalım. :)

Godslove'un Fransa'daki yurtdışında eğitim hikayelerinin daha fazlasını görmek ister misiniz?

Yurtdışı Eğitim Elçisi programı, öğrenci elçilerimizin yurtdışında eğitim deneyimlerini paylaşacakları 6 aylık bir elçilik programıdır.