Keystone logo

Bir Sosyal Hizmet Derecesi Bulun

filtreler

filtreler

 • Sosyal Bilimler
 • Sosyal Hizmet
Çalışma alanları
 • Sosyal Bilimler (579)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Educations Diploması içinde Sosyal Bilimler Sosyal Hizmet

Neden sosyal hizmet eğitimi almalı?

İnsanlarla çalışmaktan hoşlanıyorsanız ve yardım etme tutkunuz varsa, sosyal hizmet size çok tatmin edici bir kariyer yolu sağlayabilir. İlerlemek için birçok farklı yol vardır, en bariz olanı, çeşitli düzeylerde sosyal hizmet dereceleri için çalışmaktır:

 • sosyal hizmette önlisans derecesi
 • sosyal hizmette lisans derecesi
 • sosyal hizmette yüksek lisans derecesi

Bununla birlikte, sürekli istihdamla kolayca birleştirilen birçok farklı mesleki eğitim rotası vardır.

Sosyal hizmet derecesi almayı ne öğreneceğim?

Sosyal hizmet derecesi için okurken, hayati sosyal hizmet becerilerini öğreneceksiniz. Bunlar, grup çalışması, politika oluşturma ve uyuşturucu bağımlıları ve çocuklar gibi savunmasız kişilerin en iyi şekilde nasıl destekleneceği dahil olmak üzere kişilerarası becerileri içerir. Sosyal hizmet dereceleri, sosyal hizmet sektöründeki kariyerleri sürdürmek için sosyal hizmet uzmanlarını hazırlayacaktır.

Bir sosyal hizmet uzmanı olarak kazandığınız sosyal hizmet becerileri ve bilgileri, hem gönüllü hem de özel bakım sektörlerinde paha biçilmez olacaktır. Sosyal hizmet dereceleri, zor durumdaki ailelere yardım etmekten şiddet içeren ilişkiler yaşayan veya uyuşturucu veya alkol sorunları yaşayan kişilere ve özel ihtiyaçları olan topluluklara kadar her şeyi kapsar. Verdiğiniz bakım hastanelerde, evde veya evde olabilir. Her iki durumda da, sosyal hizmet dereceniz ve sosyal hizmet uzmanı olarak öğrendiğiniz sosyal hizmet becerileri, başkalarına yardım etmenize yardımcı olacak ve size yüksek düzeyde kariyer memnuniyeti sağlayacaktır.

Yurtdışında sosyal hizmet okumak

Yurtdışında uluslararası bir üniversitede sosyal hizmet okumayı düşünürken, sosyal hizmet alanındaki bazı işlerin genellikle akreditasyon gerektirdiğini düşünmeniz gerekebilir; bu, eve veya başka ülkelere döndüğünüzde sosyal hizmet derecenize ek olarak kazanmanız gerekebilir. Sosyal hizmet derecenize ek olarak dikkate almaya değer olan şey, bu çalışma alanında farklı dillerin bilgisinin çok faydalı olabileceğidir. Özellikle çok sayıda azınlık sakini olan topluluklarda çalışmayı hedefliyorsanız, yardıma ihtiyacı olanlarla daha kolay iletişim kurma yeteneği sağlar.

A social worker discusses with a client

Sosyal hizmette kariyer - sosyal hizmet derecesi ile ne yapabilirim?

Genel olarak, sosyal hizmetteki tüm kariyerler, insanların günlük yaşamla başa çıkmalarına yardımcı olmak için pratik ve başka türlü destek sağlamaya indirgenmiştir. Bu genellikle şu ya da bu nedenle daha az şanslı olanlarla çalışmak anlamına gelir. Çok geniş ve büyümeye devam eden bir alan yaşlıların bakımıdır. Zihinsel ve fiziksel engellilerle ilgilenme, istismara uğramış veya sorunlu çocuk ve ergenlerle toplum çalışması ve yeni bir topluma girmekte güçlük çeken azınlık gruplarına destek verme gibi diğer alanlar. Bazı potansiyel kariyerler şunları içerir:

 • Evde bakım
 • Ailelerle toplum çalışması
 • Evde bakım
 • Gençlerle toplum çalışması
 • Çocukların yatılı bakımı
 • Kişisel asistan
 • Yetişkinlerle toplum çalışması
 • Sosyal Bakım Eğitimi

Sosyal Hizmet Görevlisi Maaşları

PayScale.com'a göre, ABD'de bazı ortalama sosyal hizmet görevlilerinin maaşları:

Sosyal hizmet uzmanı maaşı

47.587 ABD doları


Çocuk, aile veya okul sosyal hizmet uzmanı maaşı

41.582 ABD doları


Tıbbi sosyal hizmet uzmanı maaşı

54,718 ABD doları


Klinik sosyal hizmet uzmanı maaşı

56,914 ABD dolarıVeya diğer ilgili programlara bir göz atın: