Keystone logo

Go Global MBA bursu - 2022 Finalistleri

13 May 2022
2022 Go Global MBA Scholarship Finalists

Go Global MBA Bursumuz için eğitimler.com'da 2022 finalistlerini sunmaktan daha fazla gurur duyamazdık.

Bu adaylar, dünya çapında MBA programlarını takip eden, gelecek vadeden, küresel fikirli liderlerin seçkin örnekleri olarak yüzlerce adayın arasından sıyrıldı. Program kayıtlarını onayladıkları sırayla aşağıda listelenmiştir.


Enrique Alvarez Maldonado

Meksika


ABD'de Harvard Business School'da Genel Yönetim alanında MBA yapmak


Enrique, nüfusun %63'ünün bankasız olduğu bir ülke olan Meksika'da bireyler için uygun fiyatlı, güvenli ve sorunsuz finansal hizmetler sunan bir şirket kurmayı planlıyor.

Enrique'nin Geçmişi

Enrique'yi olduğu kişi yapan üç boyut vardır: öğrenme, iş ve toplum hizmeti. Perakendede kolaylık sağlamaya ve finansal hizmetlere erişimi iyileştirmeye derinden önem veriyor ve her ikisine de katkıda bulunmasına izin veren bir yol izledi.

Enrique öğrenim gördüğü ülkeyi nasıl seçti?

Enrique, ABD'yi 'Birinci Gün' ruhunun özüne yerleştiği bir ülke olarak tanımlıyor. Boston, Massachusetts, prestijli kolejleri, yenilikçiliği, liderliği ve gelecekte kendi girişimini geliştirmesini ve başlatmasını sağlayacak girişimciliği ile en kaliteli eğitim için harika bir ekosistem sağlar.

Enrique, küresel fikirli bir lider olmayı nasıl planlıyor?

MBA sonrası Enrique, gelişmekte olan ülkelerde kalkınmayı hızlandırmak için yenilikçi ödeme sistemleri ve bankacılık ürünleri geliştirmek için yeni teknolojilerden yararlanan bir şirket kurmak istiyor.


Javier Rodriguez Garza'nın fotoğrafı.

Meksika

ABD'de Chicago Booth'ta MBA yapmak


Javier'in misyonu, bir finansman platformu oluşturarak Meksika'daki finansal katılım eksikliğini gidermek. Küçük ve orta ölçekli işletmeleri teşvik etmek ve finansal destek için bir araç sağlayarak büyümelerine yardımcı olmak istiyor.

Javier'in Arka Planı

Kuzey Meksika'da doğup büyüyen Javier, kişisel yaşamında Meksikalı girişimcilere yakın bir şekilde büyüdü ve yerel şirketlerde özel borç uzmanı olarak çalıştı, bu da onu Meksika şirketlerinin uygun büyüme finansmanı sağlamaları için en zorlu gerilemelerden bazılarını anlamasını sağladı. . En anlamlı deneyimlerinden biri, bir Meksika özel borç fonunun kurulmasına dahil olmasıydı ve burada fonun birçok işlemini yönetme fırsatı buldu.

Javier boş zamanlarında kamp, yürüyüş ve keşif gibi açık hava etkinliklerinden hoşlanır. Aynı zamanda bir sosyal etki girişiminde mali gönüllüdür ve şirketin raporlama ve kaynak yaratma çabaları için mali danışmanlık sağlar.

Javier çalışacağı ülkeyi nasıl seçti?

Javier, kariyer hedeflerine, böylesine özel bir hedef için gerekli olan çok çeşitli araçları keşfetmesini sağlayacak esnek bir müfredatla tanınan Chicago Booth'un MBA programı aracılığıyla ulaşabileceğine inanıyor. Ayrıca program, başarılı bir strateji oluşturma konusunda bir bakış açısı ve çerçeve kazanmasını sağlayacak finansal girişimcilere benzersiz erişim sağlar. Son olarak, yaratıcı finansal çözümler sunma konusunda başarılı bir geçmişe sahip Chicago merkezli birçok borç fonundan birine katılmayı hedefliyor.

Javier, küresel fikirli bir lider olmayı nasıl planlıyor?

Özel borç fonları Meksika'da nispeten yeni olduğundan, Javier kendini dünyanın en gelişmiş özel kredi piyasasına sokmayı ve gelişen piyasalarda alternatif finansal çözümler sunmak için yeni yenilikçi yolları kapsayacak şekilde bilgi kapsamını artırmayı planlıyor.

Bu girişimci ve finansal alandaki en derin düşünürlerden ve uygulayıcılardan öğrenme fırsatını dört gözle bekliyor ve liderlik potansiyelini farklı bir ortamda genişletmek için mentorlara, meslektaşlarına ve öğretmenlere ulaşmayı planlıyor.


Samiha Zaker

Bangladeş

ABD'de UVA Darden School of Business'ta MBA yapmak


Paranın iyi yönlerine ve etkili sosyal değişiklikler yapma potansiyeline ateşli bir şekilde inanan Samiha, Bangladeş'teki daha az ayrıcalıklı kişiler için finansal hizmetleri daha erişilebilir hale getirmek için bir fintech platformuyla çalışmak istiyor.

Samiha'nın Geçmişi

Bangladeş'ten gelen Samiha, son 5 yıldır çok uluslu bir bankada Mali Analist olarak çalışmakta ve tarımsal işleme holdinglerinin büyümesini kolaylaştırmaktadır. Ancak Samiha, bu işletmelerin arka plandaki itici güçlerinin, nüfusun %50'sini oluşturan çiftçilerin, 'finansal fizibilite eksikliği' nedeniyle bankanın erişiminin dışında kaldığını fark etti. Fintech'in banka hesabı olmayan nüfusa hitap ederek finansal hizmet endüstrisini bozmak için potansiyelini kullanmak istediği yer burasıdır. Fintech sahnesi Bangladeş'te henüz yeni ortaya çıkıyor ve Samiha, finansal hizmetler sektörünün süreçlerine, sunumuna ve erişime daha fazla verimlilik ve finansal katılım getirmeyi hedefliyor.

Samiha öğrenim gördüğü ülkeyi nasıl seçti?

Samiha, birinci sınıf eğitim sistemi ve rakipsiz ağlara sahip sayısız kariyer fırsatı ve ayrıca gelişen bir başlangıç sahnesi nedeniyle MBA için ABD'ye çekildi. Virginia'daki Virginia Üniversitesi'ndeki (UVA) Darden Business okulu, ilişkilerin önemli olduğu ve sınıf arkadaşlarının birbirlerinin başarılarını desteklediği işbirlikçi özen kültürüyle tanınır. Darden'de liderlik, öğrencilerin çeşitli ve küresel deneyimlerini güçlendirerek toplumu güçlendirmeye kendini adamıştır. Ayrıca UVA, Charlottesville'deki Blue Ridge Dağları'nın hemen doğusunda, çarpıcı güzellik, zengin kültür ve uluslararası bir öğrenci için yapılacak sonsuz bir şeyler listesi sunan bir bölgede yer almaktadır.

Samiha, küresel fikirli bir lider olmayı nasıl planlıyor?

Samiha, ABD'de okuyarak finans dünyasında ilgili deneyim ve teknoloji anlayışı edinebilir ve çeşitli uluslararası bir ağ kurabilir. Samiha, Finansal Analist olarak geçmişinden yararlanarak ve MBA ağını fintech'e yönlendirmek için kullanarak, banka kullanmayanlara ulaşmak için uygun maliyetli bir şekilde özelleştirilebilen ve gelişmekte olan pazarlara ölçeklendirilebilen bir fintech çözümü sağlamaya çalışabilir. Meslektaşları ve endüstri liderleriyle çalışarak küresel fikirli bir lider olmak için yönetim becerilerini geliştirebilir ve kültürler arası ekiplerle işbirliği yapabilir.


Trisha Bhagawati

Hindistan

ABD'de Texas Austin Üniversitesi'nde MBA yapmak


Trisha, STEM MBA öncesi kadınlar için programlar düzenledi ve MBA sırasında ve sonrasında, yönetim rolleri için gelecekteki kadın liderlere ilham vermek için bir “Women in Tech” serisi oluşturmak istiyor. İnsanlarla anlamlı ilişkiler kurma konusunda tutkulu ve başkalarının büyümesine yardımcı olarak gelişiyor. Akış durumu, teknoloji, insan ve sürdürülebilirliğin kesiştiği noktada yatıyor.

Trisha'nın Arka Planı

Canlı kuzeydoğu Hindistan'a ait olan Trisha, hevesli bir müzisyen, bir doğa aşığı ve hevesli bir okuyucudur. Bulut inovasyonu üzerine yaptığı çalışmalarla, birden fazla startup'a ve Fortune-500 şirketlerine işlerini daha yüksek seviyelere ölçeklendirmede yardımcı oldu. Cinsiyet eşitliğine sahip bir toplum inşa etmeye derinden önem veriyor ve kadınların bilim ve teknolojiye katkısını yükseltmek ve teşvik etmek için çok sayıda foruma öncülük etti.

Trisha öğrenim gördüğü ülkeyi nasıl seçti?

ABD, insanlığa yönelik en acil tehditlerden biri olan iklim değişikliğiyle mücadele eden dünyanın en parlak zihinleri için bir sığınaktır. Uygun fiyatlı yenilenebilir enerji alternatiflerinden karbonsuzlaştırma stratejilerine kadar ABD, CleanTech devriminin ve teknolojik inovasyonun sınırında yer almaktadır. Trisha, Amerika Kıtası'nın enerji merkezi Teksas'taki Austin'deki Küresel Sürdürülebilirlik Liderlik Enstitüsü ile işbirliği yapmaktan özellikle heyecan duyuyor. Karbon negatif bir topluma karşı yenilikçi bir lider olarak bir etki yaratmayı hedefliyor.

Trisha, küresel fikirli bir lider olmayı nasıl planlıyor?

MBA derecesini tamamladıktan sonra Trisha, insanları ve işletmeleri iklim bilincine sahip olmaları için güçlendiren bir harekete öncülük etmeyi hedefliyor. Kullanıcıların karbon emisyonlarını fayda verilerine dayalı olarak açıklayan ve karbon ayak izlerini azaltmak için yeni çözümler sunan bir akıllı ürün portföyü oluşturmayı planlıyor. Bu vizyona bağlı kapsayıcı bir topluluk oluşturmaya çalışıyor ve teknolojiyle desteklenen sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunacak.


Vicente Sousa Machado

Portekiz

Fransa'da INSEAD'de Genel Yönetim alanında MBA yapmak


Vicente, potansiyeli beslemek ve başkalarının kendi kariyerlerinde gelişmesine yardımcı olmak konusunda tutkulu. Bunun bir kısmı, diğerlerinin eğitimdeki ilk adımlarında başarılı olmalarına yardımcı olmakla başlar. Vicente, birçok insanın yoksulluk sınırının altında yaşadığı okullarda bir okul ağı oluşturmayı ve genç öğrenciler için bir kahvaltı programı uygulamayı umuyor.

Vicente'nin Arka Planı

Vicente, başkalarının büyümesine yardımcı olmaktan her zaman keyif almıştır. Daha genç öğrencilere 15 yaşında matematik dersi vermeye başladı ve sonraki on yıl boyunca bunu yapmaya devam etti. Bu tutku, lise öğrencilerinin lisans programları hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olmayı amaçlayan bir kar amacı gütmeyen kuruluş başlattığında daha geniş bir ölçekte meyve verdi.

Vicente şu sözle yaşıyor: “Başka biri yapabiliyorsa, sen de yapabilirsin; değilse, ilk olabilirsin”. Zorluklarla yüzleşir ve statükoya meydan okumanın yollarını arar. Matematik alanında lisans ve ekonomi alanında yüksek lisans derecesine sahip olup, şu anda finans sektöründe teknoloji, bankacılık ve liderlik becerilerini bütünleştirdiği veri stratejisi ve dönüşümü alanında çalışmaktadır.

Vicente öğrenim gördüğü ülkeyi nasıl seçti?

Vicente, Fransa'yı dünyanın en prestijli ve imrenilen işletme okullarından bazılarına ev sahipliği yaptığı için seçti. Institut Européen d'Administration des Affaires'deki (INSEAD) MBA programı şu anda Financial Times tarafından dünyada 3. sırada ve dünyanın en uluslararası MBA programı olarak kabul ediliyor. Vicente bu çok kültürlü topluluğu kucaklamak ve sayısız farklı bakış açısının erime potasına katılmak, böylece liderlik tarzını küresel zorluklara uygun bir şekilde şekillendirmek istiyor.

Vicente, küresel fikirli bir lider olmayı nasıl planlıyor?

Yukarıda belirtildiği gibi, Vicente bu MBA deneyiminden etrafındakiler için büyüme için bir katalizör olarak çıkmayı umuyor. Başkalarını yükseltmenin en iyi yolu olarak 'daha hızlı öğrenmek için hızlı başarısız olma' kültürünü yaratmanın liderlik kalitesini görüyor.


Bu muhteşem finalistlerden ilham alıyor musunuz?

Global MBA bursumuza 2023 yılında da devam ediyoruz.

Burada daha fazla bilgi edinin!