Keystone logo

Educations.com tarafından Avrupa'da Yüksek Lisans Bursu 2020 Çalışmasını Kazanan

30 Kas 2020
Lauren Jacobson - Winner of the 2020 Study a Master’s in Europe Scholarship

Avrupa'da Yüksek Lisans Çalışması Bursunun 2020 kazananı Lauren Jacobson ile tanışın!

Lauren Jacobson, Vrije Universiteit Amsterdam ile işbirliği içinde KIT Royal Tropical Institute'de Uluslararası Sağlık Yüksek Lisansı için öğrenim ücretleri için 5.000 € kazandı. Onunla bir röportajı izleyin veya aşağıdaki röportaj metnini okuyun.

Abby: Bize neden Hollanda'da eğitim görmeyi tercih ettiğinizi söyleyebilir misiniz?

Lauren: Hollanda'yı seçmemin birkaç nedeni var. Profesyonel bir bakış açısından, ABD'de bir kadın sağlığı pratisyeni olduğumu düşünüyorum ve büyük ölçüde üreme ve cinsel sağlık haklarına ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddetin önlenmesine ve bunun etkilerinin hafifletilmesine odaklanıyorum.

Hollanda cinsel ve üreme sağlığı hakları alanında çok ilerici, bu yüzden bu çok çekiciydi. Hemşirelik açısından, eğer sonunda bir hemşire olarak çalışmak istersem, ABD'deki pratisyen hemşire rolüne benzeyen hemşire uzmanlarına sahipler, bu da çekiciydi.

Ayrıca, zamanımı nerede geçirmek istediğimi düşünerek iki kez Amsterdam'a gittim ve şehre gerçekten aşık oldum. Bisiklet kültürünü seviyorum ve herkes biraz rahat. Ama yine de ABD'den kültürel bir fark var. Buradaki herkesin gerçekten iyi İngilizce konuşmasına rağmen, sadece İngilizce konuşulan bir ülkeye gitmek istemedim. Yeterince farklı hissettirdi, ama çok şok edici değildi.

Abby: Ve özellikle Uluslararası Sağlık alanında Master'ı nasıl seçtiniz?

Lauren: Program ararken, Uluslararası Sağlıkta Yüksek Lisans mı yoksa Halk Sağlığı Yüksek Lisansı mı yapmak istediğimden tam olarak emin değildim. Aslında birkaç eski hemşirelik profesörüme ne düşündüklerini sordum, sonra geçmişimi ve hedeflerimi bildikleri için uluslararası sağlık yolunu önerdiler çünkü benim de düşük ve orta gelirli ülkelerdeki dezavantajlı nüfuslarla çalışmak konusunda tutkulu olduğumu biliyorlar. . Bu beni Uluslararası Sağlıkta Yüksek Lisans'a doğru yönlendirdi çünkü KIT'in ayrıca Halk Sağlığı Yüksek Lisansı var.

Master'larında çok fazla esneklik vardır. Tropikal tıbba odaklanan, şu anda bitirmek üzere olduğum bir temel kursa sahipsiniz, ancak ondan sonra, aslında kendi içerik alanınıza odaklanan kursları seçiyorsunuz. Benim için cinsel ve üreme sağlığı hakları budur. Aslında bir içerik uzmanıyla çalışıyorum. Daha sonra almak istediğim dersleri seçti ve tezimi oluşturdu.

Abby: Kurum olarak neden KIT'i seçtiniz?

Lauren: Az önce bahsettiğim bazı nedenlerden dolayı, ancak KIT sürdürülebilir kalkınmaya çok odaklanmış durumda. Cinsiyete çok önem verirler. Tam bir cinsel ve üreme sağlığı hakları ekibi de var. Bu yüzden, Yüksek Lisans'tan sonraki adımlarımı düşünürken bile, bir gün kendimi çalışırken görebileceğim ideal bir yer. Genel misyonlarını gerçekten seviyorum. Yine, odak alanımda gerçekten daraltma ve yolumu seçme esnekliği. Hepsi bukadar.

Abby: Nereden geldiğin ve seni bu noktaya getiren şeyin ne olduğu hakkında biraz daha bilgi verebilir misin?

Lauren: ABD'de Connecticut'lıyım. Lisansımı da orada, New Haven Üniversitesi'nde yaptım. Orada biyoloji ve adli bilimler okudum. Biraz erken, adli bilim yolu aracılığıyla insan hakları konularına odaklandım ve daha sonra bakım sağlamak istediğimi de çabucak öğrendim. Hangi yönde olduğundan emin değildim: hemşirelik, doktor asistanı, pratisyen hemşire, doktor. Klinisyen olma arzumu, benim de tutkulu olduğum bu adli bilim geçmişiyle bütünleştirmenin bir yolunu düşünmeye başladım.

Büyürken küçük kardeşlerim olduğunu düşünüyorum, bu yüzden annemin ve üvey annemin kardeşlerime hamile kalmasını izledim. Küçük yaşta buna çok ilgi duyduğumu ve kadın sağlığına çok odaklandığımı hatırlıyorum. Hayatımda birçok güçlü kadına sahip olma şansına sahip oldum. Kadın sağlığı hemşiresi uygulayıcısı olmam biraz doğaldı. Yani sonradan geldi. Bunun için Boston College'a gittim.

Abby: Sen de biraz işin hakkında konuşmak ister misin?

Lauren: Birkaç yıl boyunca Boston'da Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi'ndeki kadın doğum ve jinekoloji bölümünde pratisyen hemşire olarak çalıştım. Aile planlamasında da çalıştım, yarı zamanlı. Ayrıca İnsan Hakları için Doktorlar için gönüllü olarak çalışıyorum, bu nedenle sığınmacılar için adli tıbbi değerlendirmeler yapıyorum. İnsan Hakları için Doktorlar, insan hakları alanında birçok farklı şey yapar.

Sığınmacılar, ABD'ye geldiklerinde, neden sığınma talebinde bulunduklarına dair hikayelerini anlatan bir yeminli beyan hazırlıyorlar. Sığınma alma şansları önemli ölçüde artar. Tam istatistikleri hatırlamıyorum. Ama en son kontrol ettiğimde, travmalarının kanıtlarını belgeleyen bir sağlık hizmeti sağlayıcısından tıbbi veya psikolojik bir değerlendirme alırlarsa, iltica alma şanslarında %40'lık bir şanstan %80'lik bir artışa kadar bir şeydi - psikolojik veya tıbbi. Bu yüzden, insanlarla deneyimleri hakkında görüşmeyi ve ardından travmanın fiziksel belirtilerine bakmayı içeren değerlendirmeleri yapardım.

Abby: Bize Global Hemşirelik Grubu İletişim ve Yönetim Direktörü olarak yaptığınız çalışmalardan biraz bahseder misiniz?

Lauren: Yani, Küresel Hemşirelik Grubu, sanırım 2016'da orada gönüllü olarak çalışmaya başladım. Bunu, Boston Üniversitesi'nde bu Küresel Hemşirelik Grubunu başlatan bir profesörü tanıyan Boston Koleji'ndeki bir profesörden duymuştum. Küresel sağlığa daha fazla dahil olmak ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddeti önleme konusunda çalışmak istiyordum. [my professor] beni Global Hemşirelik Grubu'nun Yönetim Kurulu'nda bulunan Monica Onyango adlı bu kadınla görüştürdü. Bu alanda benim akıl hocam oldu, yani toplumsal cinsiyete dayalı şiddet ve küresel sağlık. Bu yüzden birkaç yıl onlarla gönüllü oldum.

Şimdi, onların İletişim ve Yönetim Direktörü olarak çok, çok yarı zamanlı çalışıyorum, web sitelerini yönetiyorum, küresel hemşirelik fırsatlarını tanıtmaya yardımcı oluyor, aylık bültenlerini araştırıyor ve yazıyorum. Global Nursing Caucus'un amacı, savunuculuk, işbirliği, katılım ve araştırma yoluyla hemşirelerin küresel sağlık pratiği, eğitimi ve politikasındaki rolüdür. Bunların hepsi, Uluslararası Sağlık Yüksek Lisansımla yaptığım ve öğrendiğim birçok şeyle, şimdiye kadar bağlantılı.

Abby: Sana bursla ilgili birkaç soru sormak istedim. Çok fazla başvuru sahibimiz oldu ve gelecekte bizimle burs başvurusunda bulunan kişiler için veya başka burslar için herhangi bir ipucunuz olup olmadığını gerçekten merak ediyorum. Onlara vereceğiniz herhangi bir yardım, içgörü veya ipucu var mı?

Lauren: Bence bu burs için en iyi tavsiyem gerçekten dürüst olmak ve neden yurtdışına gitmekle ilgilendiğinizi ve sizi neyin heyecanlandırdığını düşünmek. Dürüst ve açık olmak bazen zor olabilir ama bence insanların dikkatini çekmek için tasarlanmış bir yazı yazarken dürüst ve açık olmak gerçekten yardımcı olabilir.

Genel olarak burslarla çok, çok, çok fazla googling yaptığımı düşünüyorum, bu yüzden kesinlikle bunu yapın ve burs portallarını kullanın. Aslında bunları kullanmakta tereddüt ettim çünkü herhangi birinin meşru olup olmadığından emin değildim. Öyle olduğu ortaya çıktı, bu harika! Ayrıca daha önce burs başvurusunda bulunmuş tanıdıklarınıza veya öğrencilere de sorardım.

Abby: Kapatmak için, şimdi size eğitiminiz hakkında birkaç soru sormak istiyorum. COVID-19 salgınının çalışmalarınızı nasıl etkilediğini veya planlarınızı herhangi bir şekilde nasıl değiştirdiğini merak ediyorum. Oradan başlayacağım.

Lauren: Bu gerçekten alakalı ve güzel bir soru. COVID-19 — Gelebileceğimden bile emin değildim, bu yüzden iki buçuk yıldır yurt dışına taşınmayı ve eğitim almayı düşünüyordum. Sonunda "tamam, yapıyorum" deyip içeri girdim ve seyahat yasağı geldi. Gidip gidemeyeceğimi bile bilmiyordum. Son dakikaya kadar seyahat edip edemeyeceğimi anlamak çok endişeliydi. Seyahat edebildiğim için çok şanslıyım.

Programımızda henüz yeni gelebilen bazı insanlar var. Yani şanslıyım. Zoom-sosyal mesafeli dünyada çalışmak kesinlikle hayal ettiğimden farklı. Yine, hükümet açısından hala sınıfta olabildiğimiz için şanslıyız. Yaklaşık yirmi sekiz kişiyiz. Yani sosyal mesafeyi alabildiğimiz büyük bir oditoryumdayız. Yeni insanlarla tanışmak tam olarak hayal ettiğim sosyalleşme tablosu değil, ama yine de bu kursta dünyanın her yerinden insanlarla etkileşim kurabildiğim için şanslıyım.

Avrupa'da yaşamaya gelince, Amsterdam'ı seviyorum. Bisikletle dolaşabilmek harika ve güzel ve bazı müzelere gidip birkaç kültürel şey yapabildim. Ama belki de umduğum şekilde seyahat edemedim. Ama yine de, burada olduğum için bile oldukça minnettarım.

Abby: Uzun vadeniz nedir? Bu programla ilgili uzun vadeli hedeflerinizden ve gelecekte nereye gitmeyi umduğunuzdan biraz bahseder misiniz?

Lauren: Büyük soru! Dolayısıyla, kesinlikle hala cinsel sağlık ve üreme sağlığı haklarına ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddetin önlenmesi ve yönetimine odaklanmayı planlıyorum. "Uygulamalı klinik bakım sağlamaya geri dönmek istiyor muyum" veya "Daha fazla proje yönetimi yapmak istiyor muyum" arasında gidip geliyorum.

Sonuç olarak, yapmak istediğim sürdürülebilir bir etki yaratmak ve diğer insanları da aynısını yapmaya teşvik etmek. Bence güzel olan şey, esnek olmam ve ilgimi çekecek şeyler hakkında birçok fikrim var. Ama yine de daraltıyorum. Uluslararası bir organizasyon için çalışma, yeni beceriler kazanma fikrini seviyorum.

Ama aynı zamanda hastalarımı savunmayı ve hastalarıma bakmayı gerçekten çok değerli buluyorum. Ama bunu yapmanın başka yolları da var. Dezavantajlı nüfuslara odaklanmak istediğimi biliyorum. Hala sonraki adımları tam olarak çözüyorum. Ancak bu Uluslararası Sağlık Yüksek Lisansı kesinlikle diğer insanlarla bağlantı kurmama ve daha fazla fikir edinmeme yardımcı oluyor, aynı zamanda özellikle neye değer verdiğimi de anlamama yardımcı oluyor.

Abby: Sanırım bunların bir kısmı sana sorduğum son soruyla ilgili. Ama belki biraz ekleyebilirsin. Burs isteminde, adaylara gelecekte kendilerini küresel düşünen bir lider olarak nasıl geliştirdiklerini ve programlarının buna nasıl uyacağını sorduk. Artık programınıza başladığınıza ve uluslararası eğitiminize başladığınıza göre ne düşünüyorsunuz?

Lauren: Sanırım, dediğim gibi, uluslararası bir kuruluşla çalışmak istiyorsam veya diğer ülkelerden ve kültürlerden, yani mülteciler ve göçmenlerden insanlarla uygulamalı hasta bakımı yapıyorsam veya çalışıyorsam düşük/orta gelirli bir ülkede, çok önemli olan en büyük şeylerden biri, kültürler arası iletişim kurabilmek ve farklı ülkelerden ve kültürlerden insanlarla işbirliği yapabilmektir.

Küresel fikirli liderlik hakkında konuştuğunuzda, seyahat ve belki eğitim eğitimi yoluyla elde ettiğimiz şeylerden birinin, çünkü bu sonbaharda bazı kurslarımız olduğu için, zihninizi genişletmek ve neyin ne olduğunun daha fazla farkında olmak olduğunu düşünüyorum. masaya getirdiğiniz önyargılar veya kültürel değerler değil, aynı zamanda bunun uluslararası bir kuruluşta birlikte çalıştığınız insanları veya gördüğünüz hastaları nasıl etkilediği ve sağlıklarını nasıl etkilediği. Klinisyen olsun ya da olmasın, meslektaşlar, proje liderleri de. Gördüğüm en büyük şeylerden biri, kültürlerarası iletişimi öğrenerek ve kendimi biraz daha tanıyarak küresel fikirli liderliği genişletmeye başlamamdı.

Ayrıca, aşağıda Lauren'in tepki videosunu izleyin.

Lauren'in hikayesinden ilham alıyorsanız, lütfen hayatta kalan kadınların fuhuş, insan ticareti ve bağımlılıktan kurtulmasına ve iyileşmesine yardımcı olmaya adanmış kar amacı gütmeyen bir sosyal girişim olan Thistle Farms'ı desteklemeyi düşünün.

Bundan ilham alıyor musunuz ve bursumuza başvurmak mı istiyorsunuz?

2020'den beri güz dönemleri için Avrupa'da Yüksek Lisans Çalışması Bursu veriyoruz. Uygunluk ve başvuru süreci hakkında bilgi almak için aşağıya tıklayın!