Keystone logo

filtreler

 • Yönetim çalışmaları
 • Proje Yönetimi
Çalışma alanları
 • Yönetim çalışmaları (127)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  127 Yurtdışında Proje Yönetimi Dereceleri

   Educations Diploması içinde Proje Yönetimi

   Neden yurtdışında bir proje yönetimi diploması almalısınız?

   İletişim, liderlik ve iş dünyasının kesişme noktalarıyla ilgileniyorsanız, bir proje yönetimi kariyeri sizin için çok uygun olabilir. Proje yöneticileri öncelikle projelerle ilgilenirler - ister bir inşaat projesi ister bir teknoloji projesi olsun. Projeleri başlatır, planlar ve yürütürler ve zaman, kapsam ve para gibi çeşitli faktörleri hesaba katarak genellikle görevleri ekip üyelerine devretmeleri gerekir. Proje yöneticileri, her tür endüstri ve şirket tarafından sıcak talep görüyor ve bir proje yönetimi derecesi sizi iş piyasasında rekabette öne geçirebilir. Bu alanı incelemek sizi çoğu şirkette başarılı olmanıza izin verecek becerilerle donatacak ve bu dereceyi çok yönlü hale getirecektir. Proje yönetimi okuyan çoğu insan proje yöneticisi olmak istese de, sizin için uygun olan tek kariyer yolu bu değildir. Ayrıca iş, lojistik, mühendislik veya tedarik zinciri yönetimine de girebilirsiniz.

   project managers working on a laptop and paper

   Yurtdışında proje yönetimi eğitimi almanın ön koşulları nelerdir?

   Proje yönetimini incelemek istiyorsanız, muhtemelen zaten detay odaklı ve doğal bir lidersiniz. Proje yönetiminde bir yüksek lisans veya diploma ile ilgileniyorsanız, gerçek dünya deneyimi veya işletme alanında lisans derecesi veya benzer bir alan olsun, iş ilkelerine biraz maruz kalmak isteyeceksiniz. Bununla birlikte, proje yöneticileri mühendislik ve bilim de dahil olmak üzere her türden geçmişe sahiptir. Geçmişte okuduğunuz şey ne olursa olsun, programların çoğu genel olarak güçlü akademik geçmişe sahip öğrenciler arıyor.

   Yurtdışında proje yönetimi eğitimi almayı ne öğreneceğim?

   Proje yönetimi dereceleri, yüksek lisans derecelerinden sertifikalara kadar birçok biçimde gelir. Bazı programlar aslında proje yönetimine özel odaklanan işletme dereceleridir; diğer programlar sadece proje yönetimi ile ilgilidir. Program türünüz ne olursa olsun, bir projenin başından ortasına, sonuna kadar tüm yaşam döngüsü hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacak kurslara maruz kalacaksınız. Proje yöneticileri bir projenin her yönüyle dahil olduklarından, öğrenciler organizasyon becerilerini, görevlerin nasıl devredileceğini, zaman yönetimini ve projeleri nasıl başlatıp tamamlayacaklarını öğreneceklerdir. Proje yöneticilerinin karşılaşabileceği çeşitli zorlukların yanı sıra riski nasıl değerlendirip yöneteceğinizi de öğreneceksiniz.

   Bazı kurs örnekleri aşağıdakileri içerebilir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

   • Kalkınma için Özel Finans
   • Çizelgeleme ve Zaman Yönetimi
   • Risk değerlendirmesi
   • İnsan kaynakları yönetimi
   • İnşaat Ekonomisi
   • Geliştirme ve Proje Ekonomisi
   • Maliyet yönetimi
   • Proje Döngüsü Yönetimi


   Çoğu program, alana bir adım önde başlamanızı sağlayacak dersler, seminerler, grup projeleri ve stajların bir kombinasyonundan oluşur.

   PayScale.com'a göre, ABD'deki proje yönetimi işleri için bazı ortalama istatistikler:

   Ortalama maaş (yılların tecrübesine göre):

   0-5 yaş

   5-10 yıl

   10-20 yıl

   20+ yıl

   59.999 ABD doları

   74.190 ABD doları

   83,363 ABD doları

   89.000 ABD Doları


   Ya da belki ilgili bir alanda yurtdışında okumakla ilgileniyorsunuz: