Keystone logo

Pazarlama Derecesi Bulun

filtreler

filtreler

  • Pazarlama Çalışmaları
  • Pazarlama
Çalışma alanları
  • Pazarlama Çalışmaları (1295)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Educations Diploması içinde Pazarlama Çalışmaları Pazarlama

Pazarlama okumanın faydaları

Pazarlama, dünyadaki herhangi bir şirketin en önemli yönlerinden biridir. Pazarlama endüstrisindeki profesyoneller, bir markanın popülaritesini veya itibarını artırabilir veya bozabilir. Herhangi bir harika ürün veya hizmetin arkasında, markalarını mümkün olan en iyi şekilde pazarlayarak destekleyen özel pazarlamacılardan oluşan bir ekip vardır.

Bir pazarlama derecesi, fikirlerinizi duyurmanın ilk adımıdır! Pazarlama programları, pazarlama uzmanlarına yalnızca pazarlama endüstrisinde başarılı olmak için gerekli becerileri öğrenme fırsatı sunmakla kalmaz, aynı zamanda onları işe alım uzmanlarına ayıran eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini de öğrenir.

Yurtdışında pazarlama okumak

Alışılmışın dışına çıkmayı ve yurtdışında pazarlama eğitimi almayı düşündünüz mü? İşverenler, özgeçmişlerinde yurtdışında eğitim deneyimi olan adayları sever. Bir meydan okumaya hazır olduğunuzu ve yeni, çok kültürlü ortamlarda kendinizi idare edebildiğinizi gösterir - pazarlama dünyasında bunu yapmak için mükemmel beceriler!

Pazarlama tamamen iletişimle ilgilidir, bu nedenle kültürler ve sınırlar arasında iletişim kurma becerilerine sahip olduğunuzda, zaten rekabet avantajına sahip olursunuz. Bu beceriyi yurtdışında okurken edineceğiniz tüm uluslararası arkadaşlardan öğreneceksiniz.

A marketing student writes in her calendar

En iyi pazarlama dereceleri

Pazarlama programları bulmak kolaydır, ancak pazarlama alanında büyük yapacaksanız, pazarlama programları sunan en iyi okulları bulmak isteyeceksiniz. Kabul rekabetçi olsa da, motive olursanız, içeri girebileceksiniz!

En iyi pazarlama programları, pazarlama uzmanlarına dijital pazarlama veya çevrimiçi pazarlama, spor pazarlaması ve müzik pazarlaması dahil olmak üzere farklı pazarlama türlerini keşfetme yeteneği sunar. Esneklik, sonunda hangi pazarlama kariyer yolunun sizin için doğru olduğuna karar verene kadar, pazarlama uzmanlarının hem eski hem de yeni tutkuları ve ilgi alanlarını keşfetmelerine olanak tanır.

Facebook ve Instagram gibi popüler platformların yükselişi ile sosyal medya pazarlama dereceleri özellikle popüler hale geldi. Kaydırmayı seviyorsanız, en son sosyal medya trendlerine göz atın ve dijital pazarlamayı inceleyin. Ne seçerseniz seçin, kendinizi içinde bulduğunuz yaratıcı, hızlı tempolu programı kesinlikle seveceksiniz.

Pazarlama derecesi ile neler yapabilirsiniz?

İşverenler her zaman pazarlama alanında bir sonraki yükselen yeteneklere dikkat ederler. Yurtdışında eğitim deneyimi sadece özgeçmişinizi güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda yol boyunca tanıştığınız tüm uluslararası kişileri dahil etmek için ağınızı geliştirir.

Pazarlama derecesi ile alabileceğiniz pazarlama işlerinden bazıları şunlardır:

  • Sanat Yönetmeni
  • Medya alıcısı
  • Halkla İlişkiler Müdürü
  • Araştırma analisti
  • Marka Yöneticisi
  • pazarlama görevlisi

Dünya çapında pazarlama işleri bulabilirsiniz, bu nedenle pazarlama dereceniz için yurtdışında okuduysanız, aramanızı yalnızca kendi ülkenizle sınırlamayın. New York, Londra ve Paris gibi büyük şehirler dünyanın dört bir yanından pazarlama yeteneklerini cezbetmektedir.

Pazarlama derecesi için ön koşullar

En iyi pazarlama okulları genellikle aday öğrencilerin derslerinde daha önce iyi performans gösterdiklerini göstermelerini isteyecektir. Hem lisans hem de yüksek lisans öğrencileri, standartlaştırılmış test sonuçlarıyla birlikte akademik transkriptlerinin bir kopyasını sağlamak zorunda kalacaklardır.

Birçok pazarlama derecesi tamamen İngilizce olarak yürütüldüğünden, uluslararası öğrencilerin de İngilizce yeterliliklerini kanıtlamaları gerekecektir. Başvurunuzu tamamlamak için büyük olasılıkla bir makale gerekecektir.

Pazarlama işleri ve maaş

Pazarlama işlerinin ortalama maaşı (PayScale.com'a göre):

Pazarlama müdürü maaşı

65.568 ABD doları


Ürün pazarlama müdürü maaşı

89.731 ABD doları


Dijital pazarlama müdürü maaşı

66.659 ABD doları


Küresel ürün yöneticisi maaşı

108.940 ABD doları


Pazarlama koordinatörü maaşı

44.575 ABD doları