Keystone logo

filtreler

 • Mühendislik Çalışmaları
 • Malzeme Bilimi
Çalışma alanları
 • Mühendislik Çalışmaları (119)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

119 Malzeme Mühendisliği derecesi bulun

  Educations Diploması içinde Malzeme Bilimi

  Bir malzeme mühendisliği derecesi, hemen hemen her şeyi oluşturmak için kullanılabilecek tüm malzemelerin ve maddelerin yapısını, özelliklerini ve davranışını anlamaya yönelik araştırmalara odaklanır. Bir malzeme mühendisliği derecesi, aynı zamanda, yeniden kullanılmış bir mal veya tamamen yeni bir ürüne dönüştürmek için kullanılan malzemelerin üretim kavramlarını ve sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm kavramlarını da içerebilir. Malzeme mühendisliği, çok çeşitli ürünler, makineler ve araçlar için en optimum malzemeleri sunmak amacıyla birden çok araştırma ve geliştirme tekniğini birleştirir. Bir malzeme mühendisliği lisans programına kaydolmayı seçenlerin çoğu, gelecekteki önlemler için bir bütün olarak malzeme mühendisliği çalışmalarını ilerletmek için kavramsallaştırmalarında yaratıcı olduğu kadar bilimsel düşünürlerdir.

  Malzeme mühendisliği derecesi ile neler yapabilirsiniz?

  Bir malzeme mühendisliği derecesi, çok sayıda fırsatta heyecan verici bir kariyere yol açar. Birçok kişi malzeme mühendisliği çabalarına devam ederken, kariyer yolları için bir uzmanlık veya uzmanlık alanı geliştireceklerdir. Malzeme mühendisliği aynı zamanda, ürünlerimizde sürekli olarak daha sürdürülebilir gelişime ihtiyaç duyan küresel bir dünya ve nerede değişiklik yapabileceğimizi belirleyebilen araştırmacılar gibi görerek, sürekli gelişim ve ihtiyaca izin veren bir kariyer alanıdır. Özel ilgi alanlarınıza ve uzmanlığınıza bağlı olarak, bir malzeme mühendisliği derecesi, havacılık mühendisliği, biyomedikal mühendisliği, kimya mühendisliği ve daha pek çok alanda rollere yol açabilir.

  Malzeme mühendisliğindeki kariyerler aşağıdakileri içerebilir ancak bunlarla sınırlı değildir:

  • Havacılık mühendisi
  • Mimarlık ve Mühendislik Müdürü
  • Biyomedikal mühendisi
  • Kimya Mühendisi
  • Kimyager ve Malzeme Bilimcisi
  • makine mühendisi
  • Patent Denetçisi
  • Kalite Yöneticisi
  • Üretim Sistemleri Müdürü

  Yurtdışında malzeme mühendisliği okumak için ön koşullar:

  Birçok malzeme mühendisliği lisans derecesi programı daha sınırlı gereksinimlere sahip olsa da, yine de matematik, araştırma ve bilimde 12. sınıf/ortaokul yeterliliği gerektirebilir. Ek olarak, kurs sağlayıcısına bağlı olarak, bir dil yeterlilik şartı da olabilir.
  Yüksek lisans düzeyindeki çalışmalarda malzeme mühendisliği dereceleri daha kapsamlı ön koşullara, muhtemelen ilgili bir çalışma ve/veya uzmanlık alanında bir lisans derecesine sahip olacaktır. Kursa başvurmadan önce kurs sağlayıcınıza danışın.

  Yurtdışında malzeme mühendisliği okurken neler öğreneceksiniz?

  Bir malzeme mühendisliği derecesi, malzemelerin yapılarını ve potansiyel kullanımlarını en büyük amaçları için başarılı bir şekilde anlamak için çeşitli fizik, kimya ve araştırma seçimlerini içerecektir. Birçoğu, küresel sürdürülebilirlik ihtiyaçlarından kaynaklanan ve daha az karbon ayak izi bırakarak malzemelerin nasıl yeniden kullanılabileceğine ve/veya geri dönüştürülebileceğine ilişkin araştırma yöntemlerini de inceleyecek. Malzeme mühendisliği lisans programları, küresel topluluğa başarılı bir şekilde katkıda bulunmak için bu ürünlere ihtiyaç duyan birçok sektör ve birey için sürekli olarak daha iyi malzemeler sunmayı amaçlayan önceki malzeme kullanım yöntemlerini sürekli olarak test edecek ve gözden geçirecektir. Malzeme mühendisliğinin muazzam çabasının bir parçası olmaya karar verenler, çalışmalarını ve çalışmalarını bir malzemenin değerine değer vermeye ve milyonların ihtiyaçlarını bir çözümle karşılayabilmeye adadılar.

  Veya belki de benzer bir çalışma alanıyla daha çok ilgileniyorsunuz:

  Tekstil Mühendisliği

  Kimya Mühendisliği

  Uzay Mühendisliği

  Biyomedikal ve İlaç Mühendisliği