Keystone logo

Yurtdışında bir Mühendislik derecesi bulun

filtreler

filtreler

  • Mühendislik Çalışmaları
  • Mühendislik
Çalışma alanları
  • Mühendislik Çalışmaları (638)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Educations Diploması içinde Mühendislik Çalışmaları Mühendislik

Mühendislik nedir?

Mühendislik kavramı, eski çağlarda, tekerleğin ve kasnağın gelişmesiyle işe başlamış, yararlı sistemler ve araçlar oluşturmak için temel mekanik prensipleri kullanan kreasyonlar. O zamandan beri mühendislik, teknik sorunlara ekonomik çözümler geliştirmek için kullanılan karmaşık bir matematiksel ve bilimsel ilkeler setine dönüşmüştür. Mühendisler bilimsel olarak çalışırlar, ancak ürünleri ticari bir pazar aracılığıyla toplumsal ihtiyaçlara hizmet eder.

Yeni bir ürün geliştirirken, mühendisler güvenlik, maliyet, etkililik ve güvenilirliği göz önünde bulundurmalıdır. Birçok mühendis kaliteyi sürdürmek, herhangi bir arızayı anlamak ve mevcut sistemi veya ürünü geliştirmek için ürünleri test eder.

Bilgisayarlar, mühendislik mesleğinde kritik araçlardır ve ürünleri tasarlamak, taklit etmek ve izlemek için kullanılır.

Mühendislik alt disiplinleri ve uzmanlıkları

Bir mühendislik derecesi almak isteyen öğrenciler, alan içerisinde bulunan birçok alt disiplinlerden birini seçebilirler. Bazı mühendislik derece uzmanlıkları şunlardır:

An engineering student works on a project on their computer

Bir mühendislik derecesi ile ne öğreneceğim?

Mühendislik dereceleri ve özel gereksinimleri üniversiteler arasında önemli ölçüde farklılık göstermektedir. Ancak, çoğu profesyonel bir mühendislik dalında lisans diplomasına sahip olmakta ya da matematik veya fen bilimleri alanında güçlü bir akademik geçmişe sahip olabilmektedir. Mühendislik müfredatı genellikle daha fazla değilse en az bir tasarım dersini de içerir.

Mühendislik teknolojisi, öğrencilerin teorik ve bilimsel uygulama yerine tasarım ve üretime mühendislik prensiplerini uygulayarak laboratuar dersleri yoluyla öğrendikleri standart mühendislik derecelerinden farklı bir başka popüler diploma programıdır. Mühendislerin sürekli olarak öğrenmelerini ve becerilerini güncel tutmaları, böylece alandaki en son gelişmelerin ve değişen teknolojilerin farkında olmaları önemlidir.

Mühendislikte kariyer

Pek çok ülkede kalifiye mühendislere olan talep, büyük ölçüde ticari pazardaki ürünler arasındaki artan rekabet seviyeleri nedeniyle artmaktadır. Bu, mühendislerin (kendi uzmanlık alanlarına bağlı olarak) geliştirme sistemlerini geliştirmek ve verimliliği artırmak için gerekli olduğu anlamına gelir.

Çalışma İstatistikleri Bürosu'na göre, ABD'deki mühendisler bu maaşları ortalamada yapabilirler:

Havacılık mühendisi

USD 113.030


Biyomedikal mühendisi

USD 88.040


Kimya Mühendisi

102,160 USD


İnşaat mühendisi

84.770 ABD doları


Çevre Mühendisi

USD 86.800 ABD doları


Endüstri Mühendisi

USD 85.880


Makine mühendisi

USD 85.880


Teknolojinin hızla ilerlemesinin bir sonucu olarak, birkaç yeni mühendislik dalı, bilgisayar ve yazılım mühendisliği, nanoteknoloji ve moleküler mühendisliği gibi çok hızlı bir şekilde gelişmektedir. Bu, mühendislik alanında olmak için heyecan verici bir dönem ve dünya çapında saygın üniversitelerde mükemmel bir eğitim için birçok fırsat var.