Keystone logo

İtalya'da Lisans Dereceleri

filtreler

filtreler

 • Lisans
 • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
 • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
 • İşletme Yönetimi Lisans Eğitimi
 • İtalya
Çalışma alanları
 • Beşeri Bilimler (18)
 • Diller (3)
 • Doğa Bilimleri (8)
 • Enerji Bilimi (1)
 • Eğitim ve Pedagoji (2)
 • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim (22)
 • Genel Çalışmalar (5)
 • Havacılık (0)
 • Hukuk Çalışmaları (7)
 • Ekonomi Çalışmaları (30)
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Lisans Diploması içinde İtalya

Moda, yiyecek ve sanat alanında tanınmış bir lider olan İtalya, Avrupa'nın en kültürel ve tarihsel olarak bollaşmış ülkelerinden biri olarak haklı bir üne sahiptir. Orada çalışmak için sonsuz bir motivasyon listesi ile: lezzetli mutfağı, ikonik mimarisi, farklı manzaraları ve Akdeniz iklimi, ancak bir kaç, İtalya'da bir lisans eğitimi, orada çalışan herhangi bir lisans beklentilerinin üzerinde ve öteye gitmek için garanti altına alınmıştır.

İtalyan üniversitelerin ve kolejlerin çoğunluğu, birçok konuda çeşitli kurslar sunmaktadır ve ileriye dönük uluslararası öğrenciler, tüm İtalya yüksek öğrenim kurumlarından birinde lisans derecesine ulaşırken, tüm İtalya'nın sunduğu olanakların tadını çıkarabilirler. Eğitim sistemi, değerlendirme yöntemleri ve dil gereksinimleri, yurtdışında okutulmadan önce akılda tutulması gereken önemli şeylerdir, bu nedenle daha fazlasını öğrenmek için aşağıya bakın!

İtalya'da lisans derecesi yapısı

İtalya'daki lisans dereceleri için her akademik yıl, ilk olarak Eylül ayında başlayan ve Şubat ayında sona eren iki yarıyıldan oluşur. Akademik yılın ikinci dönemi Şubat'tan Temmuz'a kadar devam eder. Çalışma süresi, en az altı yıl alan ve beş yıl yasa ile birlikte alınan derse bağlıdır.

Bu istisnalar haricinde, İtalya'daki lisans derecesinin tipik süresi üç veya dört yıldır. Buna ek olarak, değişim programları ve kredi transferleri de lisans öğrencileri için kullanılabilir. İtalya'daki çeşitli lisans dereceleri için yeterlilikler, belirli dersleri takip etmek için gerekli olan kümelenme konularına bağlı olarak değişmektedir.

Street in Italy

Öğrenim ücretleri

Öğrenim ücretleri İtalya kurumlar arasında değişecektir, ancak genellikle diğer Avrupa ülkelerine kıyasla oldukça düşük olma eğilimindedir. Bu, çoğu hükümete ve yüksekokullara yüksek öğretim sağlayan İtalyan hükümetinden kaynaklanmaktadır. Hem uluslararası hem de AB / EAA öğrencileri de devlet tarafından finanse edilen burslar için uygun olabilir. Spesifik ayrıntıları ve uygunluk kriterlerini bulmak için başvurmadan önce kurumlarla bağlantı kurmak en iyisidir.

Değerlendirme yöntemleri

İtalya'da lisans derecesine giren öğrenciler ECT sistemi temelinde değerlendirilir. Bu sisteme göre, mevcut programlar 180 ila 240 kredi veya ECT arasındadır. Sınavlar her öğretim döneminden sonra yapılır ve genellikle yazılı sınavlar olan bazı kurslar olmasına rağmen sözlü sınavlardır. Bu lisans dereceleri için derecelendirme sistemi, 0-30 arasında değişen bir geçişe dayanmaktadır.

Bologna Sistemi

İtalya'daki kurumlar dünyanın en eskileri arasındadır ve Avrupa eğitiminde Avrupa Yüksek Öğretim Alanı'nın oluşturulmasında yer alan ilk dört ülkeden biri olarak önemli bir rol oynamıştır. Bu, eğitim standartlarını pekiştirmek ve kıtada yüksek kalitede eğitimi teşvik etmek için 1999 yılında İtalyan Bologna kentinde 29 Avrupa ülkesi tarafından imzalanan 'Bologna Süreci' olarak bilinen bir eğitim reformuna yol açtı.

Bugün bu sistem tüm Avrupa'da uygulanmaktadır. İtalya'nın yükseköğretimde lider bir ülke olarak konumlandırılması, çalışma deneyiminizi burada daha da ödüllendirecektir.

İtalya'da dil

İtalya'daki resmi dil İtalyanca'dır. İtalya'da öğrenim görüyorsanız, kurslara girebilmek için kurslara katılabilirsiniz ve bu, uluslararası öğrencilere, iletişimin iyileştirilmesine ve toplumda daha eksiksiz bir katılım sağlamasına izin verdiği ölçüde faydalı olabilir. Yine de, İngilizce olarak birçok program bulunmaktadır.

İtalyanca veya İngilizce becerilerinizde bazı parlatma işlemlerine ihtiyacınız varsa, ihtiyacınız olan yeterlilik seviyelerine ulaşmanıza yardımcı olmak için İtalya'da birçok harika dil kursu vardır. Alternatif olarak, İtalya'daki öğrenci hayatı hakkında daha fazla bilgi edinmek için çalışma kılavuzumuza göz atın!