Keystone logo

Kanada'da Eğitim

filtreler

filtreler

 • Kanada
Çalışma alanları
 • Beşeri Bilimler (130)
 • Diller (48)
 • Doğa Bilimleri (75)
 • Enerji Bilimi (17)
 • Eğitim ve Pedagoji (86)
 • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim (104)
 • Genel Çalışmalar (38)
 • Havacılık (20)
 • Hukuk Çalışmaları (55)
 • Ekonomi Çalışmaları (121)
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Educations Diploması içinde Kanada

10 milyon metrekarelik bir alanı kaplayan Kanada, “Denizden Denize” sloganıyla, dünyanın en büyük 2. ülkesidir. Kanada, yükselen dağlardan yüksek buzullara, yoğun, dengesiz ormanlara kadar çok çeşitli güzel manzaralar sunmaktadır. Kanada'da eğitim, keşfetmek için çok sayıda heyecan verici, çok kültürlü şehirlere sahip olmanın yanı sıra kayak, yürüyüş ve daha fazlasını keşfetmek için doğanın bolluğuna sahip olmak demektir.

Kanada'da eğitim sistemi

Üniversitelerde sunulan 10.000'den fazla lisans ve lisansüstü programın yanı sıra, Kanada'da okumak için seçebileceğiniz profesyonel lisans programları ve sertifikaları vardır. Kanada'da okuyan dünyanın her yerinden gelen öğrenciler, her il veya bölge tarafından yüksek standartlarda tutulan bir eğitim sisteminin bir parçasıdır.

Giriş koşulları

Kanada'da okumak için özel giriş koşulları bir kurumdan diğerine değişebilir. Üniversiteler için genel bir giriş sınavı yoktur; ancak her üniversitenin kendi ölçütleri vardır ve siz doğrudan onlara başvurursunuz. Bu nedenle, kabul edilme şansınızı artırmak için zamanla hangi belgeleri toplamanız ve uygulamanız gerektiğini kontrol etmeniz önemlidir. Kanada'da lisans programlarını okumak için, öğrenciler genellikle ortaokul tamamlamış olmalıdır. Yüksek lisans derecesine kabul edilmek için öğrencilerin lisans derecesini tamamlamaları gerekir. ve doktora programına girebilmek için öğrencilerin yüksek lisansını tamamlamış olmaları ve araştırmada güçlü becerilere sahip olmaları gerekir.

Dil

Ülkenin 2 resmi dili var: Her ikisi de ülkenin federal devlet kurumlarında kullanılan Fransızca ve İngilizce. Bu, Kanada'da İkinci Dil olarak İngilizce (ESL) veya İkinci Dil olarak Fransızca (FSL) derslerini okuyabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, Kanada'da yüksek öğrenim programı için, İngilizce bilen Üniversitelerin TOEFL veya IELTS sınavı puanları ile (anadili İngilizce olmayanlar için) İngilizce olarak yeterlilik gerektirdiğini unutmayın. Fransızca konuşulan okullar için standartlaştırılmış bir yeterlilik sınavı yoktur.

Kanada Hakkında Daha Fazla Bilgi

Kanada ilk olarak binlerce yıl önce Eskimolar olan yerli Hint halkları tarafından çözüldü. Kanada kıyılarına ulaşan bilinen ilk Avrupalı John Cabot adlı bir İtalyandı. Ancak, Kanada’nın çoğunu yerleşmiş ancak yeni bölgelerinin büyük bir bölümünü İngilizceye kaptırmış olan Fransız’dı. 1867'de Kanada bir özerklik kazandı, ancak yine de İngilizleriyle İngiliz Milletler Topluluğu'na olan bağlarını koruyor. Bugün Kanada genellikle dünyada yaşanabilecek en iyi yerlerden biri olarak gösteriliyor ve sakinlerine yüksek kaliteli bir yaşam sunuyor ve Kanada'da eğitim almayı çok keyifli bir deneyim haline getiriyor. Belki de, bu, soğuk havaya rağmen, Kanadalıların dünyaya açık, dost canlısı insanlar olarak bilinmesinin nedenlerinden biri.

Kanada'da eğitim, yüksek yaşam kalitesi olan bir ülkede unutulmaz, zenginleştirici ve öğrenme deneyimi olacaktır. Kanada'da Montreal, Toronto, Ottawa veya Vancouver gibi hareketli ve dinamik şehirlerden birinde okumak için bir program seçebilir ve hepsinin sunduğu imkanların tadını çıkarabilirsiniz.