Keystone logo

Halk Sağlığı Dereceleri

filtreler

filtreler

 • Sağlık Hizmeti
 • Küresel Sağlık
 • Kamu Sağlığı
Çalışma alanları
 • Sağlık Hizmeti (288)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Educations Diploması içinde Sağlık Hizmeti Küresel Sağlık Kamu Sağlığı

Yurtdışında Halk Sağlığı Eğitimi

Halk sağlığı eğitimi almanın şaşırtıcı yanı, becerilerinizin dünyanın herhangi bir yerine aktarılabilmesidir. Pek çok ülkede, halk sağlığı uzmanlarına ihtiyaç duyan çok sayıda topluluk vardır.

Bu nedenle, kendi ilgi alanlarınıza ve tutkularınıza bağlı olarak, dünyanın hemen hemen her yerinde bir halk sağlığı derecesi için eğitim almayı seçebilirsiniz. Gözlerinizi yalnızca diğer ülkelerdeki insanları etkileyen sorunlara açmakla kalmaz, size bu tür sorunlarla başa çıkmanız ve savunmasız toplulukların yaşamlarını iyileştirmeniz için gerekli yaşam becerilerini verir.

Adanmışlığınız ve çalışmanız sayesinde, zengin bir iletişim ağı geliştireceksiniz. Bu bağlantılar sayesinde, onları etkileyen zorunlu konularla iletişim halinde kalabilecek ve böylece gelecekteki kariyer fırsatlarının kapısını açabileceksiniz.

Yurtdışında okumak aynı zamanda eğlenmek ve kendinizi biraz daha iyi tanımak için bir zamandır, bu nedenle yeni çevrenizin tadını çıkarmak için zaman ayırın - ister Hollanda, Avustralya veya Birleşik Krallık olsun - ve eğitiminizi sürdürürken çalışmalarınızdan en iyi şekilde yararlanın. halk sağlığı derecesi.

En İyi Halk Sağlığı Dereceleri

Başvururken, kendinizi sadece kendi ülkenizdeki okullarla sınırlamayın. Zorluğa hazırsanız, neden derecenizden en iyi şekilde yararlanın ve dünyanın en iyi halk sağlığı okullarından birinde halk sağlığı eğitimi almıyorsunuz?

Harika bir okul, sadece halk sağlığı bölümlerinin özgeçmişlerinde iyi görünmekle kalmayacak, yurtdışında eğitim deneyimi onu daha da parlak hale getirecek.

Bununla birlikte, dünyanın her yerinden öğrenciler en iyiden öğrenme şansı istediği için, böyle bir okula giriş rekabetinin yüksek olmasını da bekleyin. En iyi okullardaki halk sağlığı derecesi programları, halk sağlığı uzmanlarını her gün dünyanın farklı alanlarını etkileyen sorunlar hakkında eleştirel düşünmeye zorlar.

Public health student abroad.

Halk Sağlığında Kariyer

Mezuniyetten sonra ne olacağını düşünmek için asla çok erken değildir. Halk sağlığı derecesini tamamladıktan sonra, seçenekleriniz konusunda hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Halk sağlığı uzmanları için aşağıdaki kariyer seçeneklerinden bazılarını düşünün:

 • Epidemiyolog
 • Toplum sağlığı çalışanı
 • Sağlık eğitimcisi
 • Sağlık politikası yöneticisi
 • Sağlık programı yöneticisi
 • Araştırma asistanı
 • Halk sağlığı stratejisti

Halk Sağlığı Derecesi için Ön Koşullar

En iyi halk sağlığı okulları, aday öğrencilerin daha önce sınıflarında, özellikle de fen bilimlerindeki sınıflarda iyi performans gösterdiklerini göstermelerini isteyecektir. Hem lisans hem de yüksek lisans öğrencileri, standartlaştırılmış test sonuçlarının yanı sıra akademik transkriptlerinin bir kopyasını sunmak zorunda kalacaklar.

Pek çok halk sağlığı derecesi tamamen İngilizce olarak yürütüldüğünden, uluslararası öğrencilerin de İngilizce yeterliliklerini kanıtlamaları gerekecektir. Program başka bir dil gerektiriyorsa, ikinci bir dilde yeterliliğiniz olduğunu da kanıtlamanız gerekebilir. Başvurunuzu tamamlamak için büyük olasılıkla bir makale de istenecektir.