Keystone logo

Jeoloji derece

filtreler

filtreler

  • Doğa Bilimleri
  • Yer Bilimleri
  • Jeoloji
Çalışma alanları
  • Doğa Bilimleri (161)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Educations Diploması içinde Doğa Bilimleri Yer Bilimleri Jeoloji

Dünya ile ilgileniyor musunuz? Jeoloji dereceleri temel olarak tüm bilimsel kavramı oluşturan temel işlevler ve kavramlara odaklanır: Dünya'nın araştırılması, gezegenin her lekesini oluşturan materyaller ve mineraller ve meydana gelen süreçler. Esasen, birçok kişi jeologların tüm gün kayalara bakmayı sevdiği izlenimler altındadır, ancak gerçek çalışmanın birçok fonksiyonu için durum böyle değildir. Çoğu zaman, jeolojide dereceye girenler, Dünya'nın yapısının tarihi hakkında daha fazla şey öğrenmeye tutkularını sürdürecek ve gelecek tehditleri ve planlamamız gereken endişelerle mücadele edeceklerdir. Jeoloji, bilimin teknolojinin ve ilerlemenin etkisi ile sürekli gelişen bir bilimsel alandır, bu yüzden jeolojide bir derece kazanmayı seçenler, pratik bilgiyi öğrenmeye ve aynı zamanda gerçek dünyadaki çabalarını dönüştürmek için öğrenilen becerileri almaya bağlı.

Bir jeoloji derecesi ile neler yapabilirsiniz?

Bir jeoloji derecesini tamamlamak size birçok yetenek ve fırsat sunar. Hem çalışmalarınızı hem de jeolojik alanın yoğunlaşmış bir alanına yönelik temel becerileri adamaya hazır olduğunuzda, bir dizi uzmanlık alanı vardır.

Jeolojide potansiyel kariyer aşağıdakileri içerebilir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

jeokimyacısıdır

jeofizikçi

Mühendis jeolog

Çevre danışmanı / anketi

Sürdürülebilirlik danışmanı

Hydrogeologist

Mineral sörveyörü


Araştırmalarınızın yapabileceği olası endüstriler, çevre örgütlerinden, devlet kurumlarından, doğal kaynak şirketlerinden, kar amacı gütmeyen kuruluşlardan ve hatta araştırma için bir üniversite ortamından farklı olabilir. Jeolojiye giren ve çalışmanın temellerine doğru merkezileştirilmiş bir kariyere sahip olan birçok kişi, eserlerinin dünyanın birçok bölgesine götürdüğünü, çok sayıda çevreye maruz kaldığını ve tarihten alınan yöntemleri de dahil ettiğini görmektedir. mümkün olan en doğru bilgiyi elde etmek için teknolojik çabaların harmanlanması gibi.

Ön şartlar:

Bir jeoloji derecesi için ön koşullar her zaman derece seviyeleri arasında farklılık gösterecektir. Jeolojide lisans diploması, önceki eğitim ve yazma, matematik ve fen alanlarında yeterliliğe sahip olabilirken, bir yüksek lisans veya doktora derecesi, bir kursa kaydolmak için bir lisans diplomasına ihtiyaç duyacaktır. Jeolojiye ilgi duyan pek çok kişi, bilim, biyoloji ve matematiğe büyük bir ilgi ile çok uzaklara gidebilir, ancak gönderilmeden önce özel gereksinimlerini anlayabilmek için üniversite veya kurs sağlayıcısına danışmak her zaman teşvik edilir. Resmi başvuru için düşünün.

Yurtdışında jeoloji okumaktan neler öğreneceksiniz?

Jeoloji, coğrafya ve tarihe ilgi duyan insanlar için harikadır, jeoloji, Dünya'yı ve doğal yapıları yaratan temel malzemelerin yanı sıra sahip olduğumuz kaynakların bir araya getirilmesi ve yıllardır mevcut olacağını tahmin ettiğimiz gibi görünmektedir. Hadi. Tabii ki bir jeoloji lisans programı, bilimden etkilerin bir kısmını içerecektir, fakat aynı zamanda, çevresel unsurlardan ve jeologların sürekli olarak Dünya'nın her bölgesi için sürdürülebilirlik sorunlarıyla karşı karşıya kaldıklarını gören büyük bir problem çözme unsurundan da etkilenecektir. ve kaynakları nasıl kullanmaya devam edeceğiz. Laboratuvar uygulamalarına ve diplomanızda okuyacağınız ortamlara pratik ve etkili bir şekilde maruz kalarak birçok program için çalışabilirsiniz. Jeolojiyi incelemek, Dünya'nın yeteneklerine yardım etmek için büyük bir amaca hizmet eder ve aynı zamanda gezegenimizi sürdürmenin proaktif bir üyesi olmanın büyük sorumluluk duygusunu getirir.

Ya da belki de benzer bir çalışma alanıyla daha çok ilgileniyorsunuz:

Coğrafya

Kimya

Arkeoloji

Tarım