Keystone logo

1800 İtalya'da eğitim

filtreler

filtreler

 • İtalya
Çalışma alanları
 • Beşeri Bilimler (108)
 • Diller (18)
 • Doğa Bilimleri (128)
 • Enerji Bilimi (26)
 • Eğitim ve Pedagoji (18)
 • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim (87)
 • Genel Çalışmalar (23)
 • Havacılık (2)
 • Hukuk Çalışmaları (55)
 • Ekonomi Çalışmaları (171)
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Educations Diploması içinde İtalya

İtalya'da yüksek öğrenim, üniversitelerin yeni bir eğitim sistemine geçmesiyle 1999'da değişti. İtalya'daki üniversiteler şimdi, başlangıçta 5 yıllık bir eğitim programını üniversiteye ayrılmış 3 yıla ( Lisans derecesi ) ve bir Yüksek Lisans derecesine yönelik eğitimde izleyen 2 yıla ayırıyor. Buna ek olarak, bu süre zarfında yeni bir Eğitim, Üniversiteler ve Araştırma Bakanlığı (MIUR) kurulmuş, önceki iki kuruluşun yerini almış ve İtalya'daki eğitim yönetimini daha verimli hale getirmiştir.

İtalya'da okumak, öğrencilere aşağıdakiler dahil kurumlar arasında bir seçim sağlar:

 • Devlet Üniversiteleri - kendi bilimsel, öğretim, yönetim, finans ve defter tutma konularında kendi yönetimine sahip kamu kurumları
 • İtalya Devleti tarafından tanınan özel üniversiteler
 • Teknik Üniversiteler

Üniversite içinde öğrenciler 4 ana ders arasından seçim yapabilirler:

 • üniversite diploması
 • Bachelor of Arts / Science
 • Araştırma doktorası
 • Uzmanlık Diploması

Bologna Sistemi

İtalya, "Avrupa Yüksek Öğrenim Alanı" oluşturmaya girişen ilk dört ülkeden biri olarak Avrupa'da yüksek öğretimde önemli bir rol oynamıştır. Bu, kıtada eğitim standartları ve yüksek kaliteli eğitim oluşturmak için 1999 yılında İtalya'nın Bologna kentinde 29 Avrupa ülkesi tarafından imzalanan ve "Bologna Süreci" olarak bilinen eğitim reformuna yol açtı. Bugün bu eğitim sistemi tüm Avrupa'da uygulanmaktadır. Bu konum, İtalya'yı yüksek eğitimde lider bir ülke olarak konumlandırarak, İtalya'daki eğitim deneyiminizi daha eksiksiz ve ödüllendirici hale getirir.

İtalya'da Dil

İtalya'daki resmi dil İtalyancadır. İtalya'da eğitim alırken, İtalyanca öğrenmek için eğitim kurslarına kayıt olabilirsiniz. Bu, uluslararası öğrenciler için oldukça faydalıdır, iletişimi geliştirir ve topluma daha eksiksiz bir katılım sağlar. Yine de, İngilizce olarak öğretilen ve biçimini seçebileceğin birçok program var.

Uluslararası Ofislerdeki bağlantılar ve birçok öğrenci akıcı bir şekilde İngilizce konuşur, ancak İtalya'da eğitim almaya karar verdiğinizde, İngilizcenin İtalya'da, özellikle de yaşlılar arasında her zaman yaygın olarak konuşulmadığını unutmayın. Bu nedenle, daha yoğun bölgelerden uzaklara seyahat ediyorsanız, iletişim kurmak ve orada zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek için biraz İtalyanca bilgisine sahip olmak en iyisidir.

Değişim programı

İtalya'da değişim anlaşmaları üzerine çalışmaya karar veren birçok Avrupalı öğrenci, bunu Avrupa Topluluğu Socrates Erasmus programı kapsamında yapmaktadır. Tüm üniversitelerde, bu eğitim programının yönetimine adanmış bir Avrupalı Görevli bulunmaktadır. Avrupa dışından gelen diğer değişim öğrencileri, üniversiteleri ile İtalya'daki ev sahibi kurum arasındaki ikili anlaşmalar yoluyla katılabilirler.

İtalya'da Eğitim ve Öğretim

İtalyan üniversiteleri dünyanın en eski üniversiteleri arasındadır. İtalya'daki eğitim sisteminin bir parçası olarak, eğitimin çoğu, belirli eğitim kursuna bağlı olarak büyük konferans salonlarında gerçekleştirilir. Öğrencilerden ayrıca, sınavlara hazırlanmak için sınıf dışında önemli miktarda kendi kendine çalışma yapmaları beklenir.

Sınavlar öğretim döneminden sonra yapılır ve çoğunlukla sözlü sınavlardır. Bazı eğitim kursları, dönem içinde veya sözlü sınavdan önce yapılacak yazılı sınavlara sahip olacaktır. Genel olarak, her sınav, sınav dönemi boyunca birkaç tarihte açılacaktır ve öğrenciler sınava girmek istedikleri tarihi seçebilirler. İtalya'da okumak, sonuçtan memnun kalmazsanız, sınava tekrar girme fırsatı da verir.

Hiç şüphe yok ki İtalya'da eğitim görmek, güzel bir ülkede yeni bir kültürü deneyimlemek ve yeni bir dil öğrenmek için mükemmel bir fırsattır.

Öğrenci Konaklamaları

İtalya'da eğitim almayı seçen öğrencilerin tüm daire yerine bir oda kiralaması yaygındır. İtalya'da öğrenci konaklaması büyük şehirlerde daha pahalıdır ve büyüklüğe ve konuma bağlı olarak ayda 300 € ile 600 € arasında değişebilir. İtalya'daki çoğu konaklama için minimum kiralama süresi bir yıldır, ancak mobilyalı odalarda öğrenci konaklaması genellikle daha kısa süreler için mevcuttur.

Yaşam masrafları ile ilgili olarak, İtalya'da okumaya başlamadan önce tüm masraflarınızı dahil ettiğiniz bir bütçe yapmak önemlidir. Konaklama maliyetinin yanı sıra ulaşım, yiyecek, okul malzemeleri ve eğlence faaliyetlerini de hesaba katın. Milano ve Roma gibi şehirlerdeki fiyatlar, kırsal bölgelere göre oldukça yüksektir.

İtalya hakkında

Alp dağları zinciri, İtalya'nın Fransa, İsviçre ve Avusturya ile kuzey sınırını oluştururken, İtalya'nın geri kalanı Akdeniz'e uzanan Apenin Dağları'nın meşhur bot şeklindeki yarımadasını oluşturuyor.

İtalya'nın köklü tarihi, yaklaşık 200.000 yıl önce Paleolitik dönemde başladı, ancak en iyi, bin yıldan fazla bir süredir İtalya'da hüküm süren eski Yunan ve Roma medeniyetleriyle tanınıyor. Bu güçlü imparatorlukların kanıtı, İtalya'nın her yerinde görülebilir ve bugün İtalyanların yaşamlarına yerleşmiştir. Uzun, dramatik geçmişiyle. Bu, İtalya'da öğrenim görmek için tarihin önemli anlarının parçası olan bir ülkeye dalmak için ideal hale getirir.

Dünyanın en sanayileşmiş 8 ülkesinden biri olan İtalya, uluslararası düzeyde önemli bir rol oynamakta ve hem kıtasal hem de küresel ekonomileri etkilemektedir. İtalya'da sanat toplumun her alanında yaygındır - mimari, moda, müzik ve hatta yemek.

İtalya'da eğitim, çoğunlukla ılıman, sıcak, güneşli yazlar ve ılıman kışlar ile ideal bir iklime sahiptir. İtalya'daki ziyaretçiler, sakinler ve öğrenciler, görkemli dağların, pastoral adaların, sakin göllerin, görkemli şehirlerin ve çok daha fazlasının tadını çıkarabilir - başka hiçbir şeye benzemeyen bir eğitim için ideal bir yer.