Keystone logo
Zeppelin University

Zeppelin University

Zeppelin University

Tanıtım

Üniversite İş, Kültür ve Politika Arasındaki Köprü

177211_177153_ZU_Aussenansicht4000.jpeg

Neden ZU?

Karşılaştığımız başlıca sorular - hem şu anda hem de gelecekte - tek boyutlu bir cevaba izin vermek için çok karmaşık ve birbiriyle bağlantılıdır. Dünyamızın giderek artan sosyal, politik, ekonomik, kültürel, ekolojik ve medial bağlantıları, ortak bir söylem yeri gerektirir. Ve burası üniversite. 21. yüzyılda özel bir işlevi vardır:

Konstanz Gölü'nün hemen kıyısında yer alan Seemooser Horn'daki Campus Gölü.

177208_177140_180_Impressionen_ZF_Campus_9237_3600px.jpeg

Her soruya izin verilen bir yer olmalı. Burası bir özgürlük ve kişisel gelişim yeri olmalı. Akademisyenleri, öğrencileri ve toplumu bir araya getiren bir entelektüel söylem yeri olmalı. Toplumun aktif bir parçası, toplum üzerinde bir etki olmalı ve sosyal ve toplumsal sorunların çözülmesine katkıda bulunmalıdır. Disiplinlerarası olmakla birlikte, aynı zamanda akademik disiplinlerden kaynaklanmaktadır.

Zeppelin Üniversitesi'nin kurulmasının nedeni budur - ve kasıtlı olarak bir vakıf üniversitesi olarak. Kendisini - 2003'teki kuruluşundan bu yana - disiplinlerarasılık DNA'sına kazınmış olarak ayırıyor. İşletme, kültür ve politika arasında sorunlu ve çözüm odaklı bir şekilde düşünmek ve sadece sosyal düşünce kalıplarına ve akademik disiplinlere sıkışmak değil, sosyal olarak ilgili çözümlere bakış açınızı açar.

Bizi burada ZU'da tanımlayan yaklaşım budur. Birlikte sınırların ötesinde düşünmeye başlarız. Bu eşsiz eğitim kurumunu diğer partilerle birlikte şekillendirmek büyük bir ayrıcalıktır. Öğrenciler, akademisyenler, idari personel ve sponsorlarımız ve ortaklarımız üniversitemizin bu fikrini hayatla doldurmak için birlikte ve açık bir şekilde hareket ederler.

177205_177137_066_Impressionen_ZF_Campus_8781_3600px.jpeg

Eylemlerimiz için rol modeli, adını verdiğimiz Ferdinand Graf von Zeppelin'dir. Havacılığın öncüsüdür. Güçlü iradesiyle, aksiliklerle karşılaşmasına rağmen gökyüzünü fethetme fikrine devam etti. Kendisine ve vizyonuna inandı. Ve amacına ulaştı: "Sadece onu istemek ve ona inanmak zorundasın, o zaman başarılı olacak." Bizim için bu, kulağa hoş gelen bir cümle değil. Harekete geçtiğimiz azamdır.

Öğrencilere, akademisyenlere ve personel üyelerine becerilerini kendi hedeflerine ulaşabilecekleri ve zamanımızın zorluklarına çözüm bulabilecekleri şekilde eşsiz bir fırsat sunmak ana görevimizdir. Bu, ZU'nun tüm yapılarının ve süreçlerinin yönelmesidir: disiplinlerarası, ilham verici bir toplulukta, kişisel gelişim için çok yer ve büyük bir öncü ruh.

Bugünün ve yarının tüm sorularına cevap verebilir miyiz - bu emin olmadığımız bir şeydir. Yine de, denemek istediğimizden eminiz. Ve bunu sadece yeterince güçlü bir şekilde istiyorsak, başarılı olur.

177203_177135_025_Impressionen_ZF_Campus_1876_3600px.jpeg

<span translate="no">Zeppelin University</span> eğitim oryantasyonu

Bizi kişisel olarak tanımak ve ZU'da eğitim ve yaşam hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? TO EXPERIENCE formatlarımız için lütfen bugün kaydolun. Size görmek için sabırsızlanıyoruz!

Konumlar

  • Friedrichshafen

    Am Seemooser Horn 20 , 88045, Friedrichshafen

sorular