Keystone logo
© University of Warwick
University of Warwick International Foundation Programme

University of Warwick International Foundation Programme

University of Warwick International Foundation Programme

Tanıtım

Warwick Uluslararası Hazırlık Programı'na (IFP) katılarak lisans eğitiminize doğru mükemmel bir ilk adım atın.

Warwick'te eğitim almayı seçmek, dünya lideri bir üniversiteye katılmak demektir. Warwick IFP'de eğitim almayı seçerek, lisans eğitiminize mümkün olan en iyi başlangıcı yapmış olursunuz.

Yoğun öğretim ve sürekli destek sayesinde, derslerinizden daha fazlasında kendinize güvenebilir ve seçtiğiniz üniversite bölümüne girmeye hazır olabilirsiniz.

Seçtiğiniz lisans derecesine ilerlemek için ihtiyacınız olan akademik bilgi, beceri ve İngilizce Dil becerisi ile sizi donatacak çok çeşitli konu yollarından birini seçebilirsiniz. Ayrıca özgüveninizi geliştirecek ve Warwick'teki canlı topluluğumuzun bir parçası olacaksınız.

Bir Warwick IFP öğrencisi olarak, programı tamamladıktan sonra Warwick'te ilgili bir lisans programında eğitim almaya karar verirseniz garantili bir koşullu teklif alacaksınız.

Neden Warwick

Warwick Üniversitesi, araştırma ve eğitim alanında lider olarak tanınan, dünya lideri bir Russell Group Üniversitesidir.

Warwick Uluslararası Hazırlık Programı, uluslararası öğrencilerin Warwick ve diğer en iyi üniversitelere girmelerine yardımcı olma konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Müfredatları Birleşik Krallık'ta lisans eğitimine doğrudan girişe izin vermeyen dünyanın dört bir yanından lise öğrencileri için tasarlanmıştır - kursa kimlerin başvurabileceği hakkında daha fazla ayrıntı için giriş koşullarımızı ziyaret edin.

Uzman personelimiz sektördeki en iyi yeteneklerden bazılarıdır. İhtiyacınız olan sonuçları elde etmenize yardımcı olma konusunda son derece kararlı ve tutkuludurlar. Ekibimiz, Birleşik Krallık'taki eğitiminize sorunsuz bir geçiş sağlamak için sizinle birlikte çalışacaktır.

On akademik yolumuzdan birinde eğitim almak, gelecekteki lisans eğitiminiz için ihtiyaç duyduğunuz akademik becerileri geliştirirken konu bilginizde uzmanlaşmanıza olanak tanır. Önceki Warwick IFP öğrencileri 70'ten fazla farklı lisans programına geçiş yapmıştır.

İlk günden itibaren 30'dan fazla farklı ülkeden gelen öğrencilerle birlikte kültürel çeşitliliğe sahip ve birbirine bağlı topluluğumuzun bir parçası olacaksınız. Warwick Üniversitesi'nin bir parçası olacak ve Birleşik Krallık'ın kalbindeki güzel ve güvenli kampüsümüzde yaşarken ve eğitim görürken kulüplerimize, topluluklarımıza ve tesislerimize erişebileceksiniz.

Warwick IFP'yi seçmek için nedenler

 • Bir Warwick öğrencisi olacak ve kampüste konaklama ve tüm tesislere, kulüplere ve topluluklara erişim ile kampüste yaşamı deneyimleyeceksiniz. Öğrenciler tarafından yönetilen 250'den fazla topluluğumuz var, bu yüzden herkes için bir şeyler var.
 • 40 yıllık yüksek kaliteli öğretim ve uluslararası öğrencileri destekleme deneyimi. Bu program, 1983 yılında başlatılan dünyanın en uzun soluklu vakıf programlarından biridir.
 • Uzman akademisyenler tarafından öğretilen 10 uzmanlık alanı arasından seçim.
 • Bu programdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için çalıştığınız konu alanına ve yeteneğinize göre uyarlanmış akademik İngilizce eğitimi.
 • IFP'yi tamamladığınızda çok çeşitli Warwick lisans programları için garantili koşullu teklif.
 • IFP öğrencileri Warwick ve diğer en iyi üniversitelerde eğitim almaya devam etmektedir. IFP öğrencilerimizin %75'inden fazlası Russell Group üniversitelerine geçiş yapmaktadır.

İngiltere'nin Kalbindeki Üniversite

Warwick kampüsü, Batı Midlands ve Warwickshire sınırında ideal bir konuma sahiptir. Büyük şehirlere Coventry (sadece üç mil güneybatıda), Birmingham, ve merkezi Londra kolay erişimin tüm avantajlarına sahiptir, ancak güzel, bağımsız ve yeşil bir kampüsün huzuruna sahiptir. İngiltere'nin merkezinde İngiltere'nin her yerinden ve yurtdışından demiryolu, araba veya uçakla kolayca ulaşılabilecek bir konumdayız.

Kampüs göller ormanlar ve güzel bakımlı bahçelerle dolu rahatlayabileceğiniz ve ana kampüsün gürültüsünden kaçabileceğiniz yaklaşık 300 hektarlık doğal bir kırsal alanda yer almaktadır.

Kampüsteki tesisler, olağanüstü eğitim ve öğrenim alanları, 24 saat açık bir kütüphane, bir Sanat merkezi ve sinema, yepyeni bir spor ve sağlıklı yaşam merkezi, ve restoran ve kafeler ile dünya standartlarındadır.

kabul

Entry Requirements

The Warwick IFP is designed for students who require additional study before they can join an undergraduate degree in the UK, usually because their local curriculum is not accepted for direct entry to undergraduate study.

For this reason, we do not accept students who have studied A Levels, IB Diploma, or any other qualification that allows progression directly to a UK university.

The lists below show the typical level of offers that we will make, according to the type of qualification being studied - National School Qualifications and/or International School Qualifications. All applicants are also required to show that their English language ability meets our minimum standards, as well as submit a personal statement according to our guidance.

Some of our courses have subject-specific requirements:

 • For our Finance, Mathematics and Statistics, Economics, and Computer Science courses, Mathematics is required, and you will have specific grade requirements for this subject.
 • For our Physics and Engineering IFP, Mathematics and Physics will be required, and you will have specific grade requirements for these subjects.
 • For our Biological Sciences and Psychology IFP, either Biology or Psychology will be required, and you will have specific grade requirements for these subjects.

International School Qualifications

 • IGCSEs/GCSEs - at least 4 subjects at grade A or above, with remaining subjects no lower than grade B
 • AS Levels - at least 3 subjects at grade B or above
 • IB Certificate - at least 5 points in all subjects taken

English Language Requirements

All applicants are required to show that their English ability is at a suitable level for their IFP course - the level required depends on which IFP course you wish to study. You do not need to have an English Language Test to apply - we can still assess you for a place on the program and if you are successful, we will issue an offer that is conditional on you submitting an acceptable English language qualification ahead of the course starting.

Several English language tests are accepted; some of the most frequently offered ones are detailed below. Applicants who require a visa to study in the UK will be required to provide a Secure English Language Test (SELT), due to the visa requirements set by the UK Government. Please note that certain English tests (including IELTS and PTE) must be taken within two years before the start of your IFP course.

Vize Gereksinimleri

Avrupa dışındansanız ve AB Yerleşim Programına uygun değilseniz, Birleşik Krallık'ta Warwick IFP ile eğitim almak için vizeye ihtiyacınız olabilir.

Birleşik Krallık'ta okumak için vizeye ihtiyacınız varsa genellikle Öğrenci Rotası aracılığıyla başvuruda bulunmanız gerekir.

Kabul sürecinin bir parçası olarak, eğitiminiz için vizeye ihtiyacınız olup olmadığını size soracağız. Bunu yaparsanız, size bir Öğrenim Kabul Onayı (CAS) Numarası verilecektir. Koşulsuz teklif sahiplerine CAS numaralarını kursun başlamasından yaklaşık üç ay önce vermeye başlıyoruz.

Uygun zamanda CAS numaranızı almanıza ilişkin Kabul ekibinden tam talimatlar ve rehberlik alacaksınız.

Burslar ve fon sağlama

Warwick Uluslararası Hazırlık Programının 40. yıldönümünü kutlamak için, 2024-25 Warwick IFP katılan seçkin adaylara çeşitli akademik burslar sunacağız. Toplamda 40.000 £ bursumuz olacak ve verilecek 17 bursumuz olacak.

Burslar şu şekilde ayrılacaktır:

 • Her biri 5.000 £ değerinde olan iki (2) Direktör Bursu , önceki akademik başarılarında örnek teşkil eden ve gelecekteki çalışmalarına ve derecelerine bağlılık gösterebilen seçkin öğrencilere ayrılmıştır.
 • Her biri 2.000 £ değerinde olan on beş (15) Yıldönümü Bursu, gelecekteki çalışmalarına ve derecelerine olan bağlılıklarını özetleyen olağanüstü kişisel beyanlarda bulunan öğrencilere dayanmaktadır.
  • 2.000 £ tutarındaki yıl dönümü burslarımızdan 10'u Çin (Anakara), Tayvan, Endonezya, Malezya, Japonya, Güney Kore, Tayland, Rusya, Kazakistan veya Nijerya'dan başvuran öğrencilere ayrılacaktır.
  • Geriye kalan 5. Yıl Bursları ise herhangi bir bölgeden başvuran öğrencilere açıktır.

Sıralamalar

 • Warwick , İngiltere'de 10'uncu, Avrupa'da 19'uncu ve dünyada 64'üncü sırada yer alıyor. (2023 QS Dünya Sıralaması).
 • Üniversite, "The Sunday Times" tarafından yayınlanan uluslararası saygın İngiliz üniversite sıralama rehberi "The Good University Guide" tarafından öğretim kalitesi açısından Birleşik Krallık'taki en iyi üniversite olarak tanınmıştır.
 • Warwick'in "The Complete University Guide 2022" sıralamasında ilk onda 20 dersi (Ekonomi, Bilgisayar Bilimleri, İşletme ve Yönetim Çalışmaları, Politika ve Muhasebe ve Finans dahil) yer alıyor.

Konumlar

 • Coventry

  University of Warwick, Avon Rd, Coventry, United Kingdom, CV4 8UW, Coventry

sorular