Keystone logo
© Uni.
VIVES University of Applied Sciences

VIVES University of Applied Sciences

VIVES University of Applied Sciences

Tanıtım

VIVES Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Neden Belçika'ya ve VIVES'e gelmelisiniz?

Asıl soru - neden olmasın?

Belçika sadece kaliteli çikolata, bira, waffle ve daha birçok ulusal lezzetlerimizin tadını çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda zengin ve karmaşık bir tarih sunar. Yepyeni bir kültürü keşfetme şansını yakalayın. Tarihi anıtlar, mimari, sanat eserleri, rahat kafeler ve şehir yürüyüşleri ile büyülenmek için şehirlerimizi (Bruges ve Gent) ziyaret edin.

Belçika'da eğitim almak istiyorsanız, neden VIVES University of Applied Sciences'a gelmiyorsunuz?

VIVES, büyük ölçüde burada gerçekleşen Büyük Savaş nedeniyle ilgi çekici bir tarihe sahip bir eyalet olan Flanders'ın batısında yer almaktadır. Ypres ve Ostend gibi görülmesi gereken şehirler, kampüslerimizden sadece tren yolculuğu mesafesindedir. VIVES, işle ilgili her şeyin yanı sıra eğitim, tarım, sağlık hizmetleri, teknoloji ve sosyal bilimler gibi diğer çalışma alanlarının kapsamlı bir eğitimini sunar.

Yeni bir dil öğrenmek mi istiyorsunuz? Belçika'nın üç resmi dili olduğu için burası tam size göre: Hollandaca, Fransızca ve Almanca. Belçika'nın batısında bulunan VIVES, size dil becerilerinizi ilerletme şansı verecektir. Komşu ülkelerimiz Fransa ve Hollanda, ana tren istasyonlarından kolayca ulaşılabilecek mesafededir.

Kısacası, VIVES Uygulamalı Bilimler Üniversitesi olması gereken yer!

Burslar ve finansman

Belçikalı olmayan öğrenciler burs veya hibe almaya uygun değildir.

Öğrenci hizmetleri ve tesisleri

Her öğrenci, çalışmaları veya kişisel sorunları ile ilgili soruları için bir VIVES çalışanıyla iletişime geçebilir. Öğrenci danışmanları, psikologlar, program koordinatörleri, uluslararası görevliler, sorularınızı memnuniyetle dinleyecek ve mümkün olduğunca size yardımcı olmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır. Kesin olan bir şey var: VIVES'te asla yalnız değilsiniz.

Kampüsler

VIVES'te 5 kampüs yeri vardır: Kortrijk, Bruges, Roeselare, Ostend ve Torhout. İngilizce programlarımız Kortrijk ve Bruges'de mevcuttur.

Şehri her gün akın eden turist kalabalığının da kanıtladığı gibi, Bruges, sunabileceği çok şey olan heyecan verici bir şehirdir. Turistler, şehirdeki ortaçağ kanallarının ve cephelerinin pitoresk manzaralarına çekilirken, buradaki öğrenciler genellikle başka, daha az heyecan verici olmayan şeylere çekilir.

Kortrijk, Batı Flanders eyaletinin güneyinde yer alan Belçika'nın en eski şehirlerinden biridir. Şehir birçok meydanı, caddesi ve kafesiyle tanınır. Kortrijk'teki tüm çalışma alanları, eğlence alanları, mağazalar, parklar, spor tesisleri ve çok sayıda kültürel fırsatla çevrili bir kampüste bir araya getirildi. Otobüsle, Avrupa'daki tüm büyük şehirlere trenle gidebileceğiniz istasyondan on dakikadan az bir mesafedesiniz.

Öğrenci yaşam tarzı

VIVES, kampüslerde ve çevresinde canlı bir öğrenci yaşamına katkıda bulunan on dört öğrenci kulübüne sahiptir. Çünkü öğrenci olarak geçirdiğiniz zaman unutulmaz olmalıdır. Mezun olurken, yaşam için yeni arkadaşlıklar kurma ve geleceğin profesyonellerinden oluşan bir ağ kurma fırsatına sahip olacaksın. Bu nedenle, öğrenciler ve öğretmenler arasındaki yakın temasa ve çeşitli öğrenci destek biçimlerine büyük önem veriyoruz. Sizi tanımak isteriz.

Konaklama

VIVES'teki eğitiminiz sırasında yaşayacak uygun bir yer bulmak önemlidir. Bu yüzden size bu konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. VIVES şu anda Kortrijk ve Bruges'de konaklama imkanı sunmaktadır.

Bruges'de Studio Bruges - Frank van Ackerepromenade 8, Bruges yurdunda 18 öğrenci odası bulunan 4. katı kiralıyoruz. Odalar kendi özel banyosuna ve ortak mutfağa sahiptir. yurt kampüse yürüme mesafesindedir.

Eylül 2014'te VIVES Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Kortrijk'te yepyeni bir öğrenci yurdu açtı. Bu bina, 80 kadar uluslararası öğrenciye barınma imkanı sunmaktadır. Uluslararası öğrenciler için odalara ek olarak, 25 Belçikalı öğrenci için ayrılmış konaklama da bulunmaktadır. Şehrin tam merkezinde, karışık milletlerden oluşan canlı bir öğrenci topluluğudur. Kampüse, yurttan otobüs veya bisikletle kolayca ulaşılabilir.

Barınma hakkında daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin.

Konumlar

  • Kortrijk

    Doorniksesteenweg 145, 8500, Kortrijk

  • Bruges

    Bruges, Belçika

sorular