Keystone logo
 Vilnius Gediminas Technical University

Vilnius Gediminas Technical University

 Vilnius Gediminas Technical University

Tanıtım

Vilnius Teknoloji

Litvanya'nın canlı ve yeşil başkenti Vilnius'ta bulunan Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi (VILNIUS TECH), teknolojilere, mühendisliğe odaklanan ve üniversite-iş dünyası işbirliğine güçlü bir vurgu yapan ülkedeki en büyük araştırma üniversitelerinden biridir.

VILNIUS TECH, uluslararası öğrenciler için yenilikçi ve duyarlı bir öğrenme ortamı sağlar; Mühendislik, BT, Sosyal Bilimler ve Sanat alanlarında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde 45'ten fazla eğitim programı İngilizce dilinde öğretilmektedir. Çok çeşitli çalışma programları dünyanın her yerinden gelen öğrencilere hitap etmektedir.

"QS Dünya Üniversite Sıralaması"na göre dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk %2,1'de yer alan VILNIUS TECH, 10 fakülte, 13 enstitü, 3 araştırma merkezi ve 22 araştırma laboratuvarında bilimsel araştırma ve deneysel geliştirme faaliyetleri yürütmektedir. Üniversitede 82 ülkeden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaklaşık 8.000 öğrenci eğitim görmektedir. Bu, öğrencilere VILNIUS TECH'te geçirdikleri süre boyunca gerçek anlamda uluslararası bir ortam sağlar. Dünya çapında geniş bir yelpazedeki ortak üniversiteler ve şirketlerle VILNIUS TECH, öğrencilere öğrenimleri sırasında çok çeşitli staj ve değişim programları arasından seçim yapma fırsatı sunar.

Geleceğin teknolojilerine ve disiplinler arası uzmanlığa odaklanmak, Üniversite içinde öğrencilerin ilgisini çeken benzersiz bir inovasyon ekosistemi yaratır. Çalışma sürecinde teori sürekli olarak pratik seminerler ve laboratuvarlarla birleştirilir. Teorik ve pratik bilgiler, gerçek dünya problemlerini keşfetmeye ve çözmeye odaklanan final tezlerinde uygulanır. Öğrencilerin çoğu mükemmel bilgi birikimine ve en önemlisi yenilikçi düşünceye sahiptir.

VILNIUS TECH her öğrenciyi yalnızca bilgi aramaya değil, aynı zamanda benzersiz yetenekler geliştirmeye de teşvik eder. Dinamik üniversite yaşamı açık ve yaratıcı topluluğun bir özelliğidir.

Kampüs Özellikleri

Tüm birinci sınıf öğrencilerine kampüste iki veya üç kişilik odalarda konaklama olanağı sağlanır. Daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin.

Üniversite Vilnius'ta bulunmaktadır ve şehrin çeşitli yerlerinde bulunmaktadır. Ana kampüs, İnşaat Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Mekanik, Elektronik, Ulaştırma Mühendisliği, Temel Bilimler ve İşletme Yönetimi fakültelerinin bulunduğu Saulėtekis'te bulunmaktadır. Mimarlık ve Yaratıcı Endüstriler Fakülteleri Eski Kent'te, Antanas Gustaitis Havacılık Enstitüsü ise Linkmenų caddesinde yer almaktadır.

  Burslar ve fon sağlama

  Tam ve kısmi burslar sunuyoruz, daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin.

  Neden Vilnius Teknoloji

  • Avrupa Yükseköğretim Alanı
  • Yüksek kaliteli derece çalışmaları ve uluslararası kabul görmüş diplomalar
  • Tamamen İngilizce dilinde öğretilen lisans, yüksek lisans ve doktora eğitim programları
  • Dünya çapında 400'den fazla ortak kurumda değişim ve yerleştirme programları
  • Burs programları
  • Canlı ve yeşil bir Avrupa başkenti Vilnius'ta eğitim alın!
  • Lisansüstü projeler, stajlar, kariyer programları, Yenilik ve Yaratıcılık Merkezi, kulüpler ve topluluklar aracılığıyla becerilerinizi uygulamanız ve çeşitlendirmeniz için birçok fırsat
  • Öğrenciler TRP kartı aldıktan sonra tam zamanlı çalışabilirler
  • Nispeten düşük yaşam maliyetleri
  • Dost canlısı, liberal ve güvenli bir çalışma ve yaşam ortamı.

  Ödüller ve Akreditasyonlar

  #651-700

  QS Dünya Üniversite Sıralaması (2024)

  #110

  Avrupa Üniversite Sıralaması - Kuzey Avrupa

  #307

  Avrupa Üniversite Sıralaması

  #351-400

  Konuya Göre QS WUR Sıralaması

  #151-200

  Konuya göre QS WUR – Mimari

  #351-400

  Konuya Göre QS WUR – Ekonomi ve Ekonometri

  #351-400

  Konuya göre QS WUR – Mühendislik – Mekanik

  #401-450

  Konuya göre QS WUR – Mühendislik ve teknoloji

  #401-450

  Konuya göre QS WUR – Mühendislik – Elektrik ve Elektronik

  #401-450

  Konuya göre QS WUR - İşletme ve Yönetim Çalışmaları

  #601-650

  Konuya göre QS WUR – Bilgisayar Bilimi ve Bilgi Sistemleri

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  Şu anda Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi 70'den fazla kulüp ve topluluğa sahiptir. Üniversite öğrencileri ve mezunları potansiyellerini halk dansları, şarkı söyleme, turizm, spor, fotoğrafçılık ve diğer alanlarda gerçekleştirebilirler.

  Vilnius Tech'in Kariyer ve psikolojik danışma grubu, iş temsilcileriyle toplantılar ve kariyerle ilgili çeşitli etkinlikler düzenler: bir dizi etkinlik “Kariyer Günleri”, iş temsilcileri tarafından konferanslar, şirketlere ziyaretler.

  Şu anda Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi 70'den fazla kulüp ve topluluğa sahiptir. Üniversite öğrencileri ve mezunları potansiyellerini halk dansları, şarkı söyleme, turizm, spor, fotoğrafçılık ve diğer alanlarda gerçekleştirebilirler.

  Vilnius Tech'in Kariyer ve psikolojik danışma grubu, iş temsilcileriyle toplantılar ve kariyerle ilgili çeşitli etkinlikler düzenler: bir dizi etkinlik “Kariyer Günleri”, iş temsilcileri tarafından konferanslar, şirketlere ziyaretler.

  İNSANI BÜTÜN EĞİTİM

  Vilnius Tech'in eğitim misyonu teknoloji eğitiminde lider olmaktır; bu aynı zamanda öğrencileri ufuklarını genişletmeye teşvik etmek anlamına da gelir. Öğrencilerin bilgiyi aramaları ve ister entelektüel ister fiziksel olsun benzersiz yeteneklerini geliştirmeleri için her fırsatı sağlıyoruz.

  Kulüpler ve aktiviteler

  Dinamik bir üniversite açık ve yaratıcı bir üniversitedir. Enerjik, coşkulu, yetenekli öğrencilerimizle gurur duyuyor ve onları Üniversitede becerilerini daha da geliştirmeye teşvik ediyoruz.

  Vilnius Tech'in uzun ve tarihi gelenekleri sürdürmeye yardımcı olan çeşitli sanat kulüpleri vardır. Geçtiğimiz günlerde kulüplerimiz 50. kuruluş yıl dönümlerini kutladılar.

  Bu kulüplerin en önemlileri ve en eskileri tiyatro, koro ve danstır. Tiyatro stüdyomuz "Palėpė"de öğrenciler oyunculuk yapıyor, yönetiyor ve yaratıyorlar; karma akademik koromuz "Gabija"da ise birlikte şarkı söylüyorlar ve takdir dolu izleyiciler karşısında halka açık performanslar sergiliyorlar. Halk dansları topluluğu “Vingis” yerli Litvanya dansını kutluyor ve onlara geleneksel halk enstrümanları eşlik ediyor.

  Vilnius Tech sporları

  Spor erkekleri ve kadınları için fırsat sıkıntısı yoktur. Sporcularımız basketbol, voleybol, futbol, tenis, güreş, atletizm sporcuları, ağırlık kaldırma ve daha birçok spor dalında yarışmaktadır. Vilnius Tech sporcuları üniversiteler arası, ulusal, uluslararası, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında ve turnuvalarında iyi bir şekilde temsil edilmektedir.

  Üniversitenin ötesinde Vilnius'ta her ilgi alanına uygun çok sayıda spor ve eğlence mekanı bulunmaktadır.

  Konumlar

  • Vilnius

   Vilnius, Litvanya

  sorular