Keystone logo
University of Zagreb - Faculty of Electrical Engineering and Computing

University of Zagreb - Faculty of Electrical Engineering and Computing

University of Zagreb - Faculty of Electrical Engineering and Computing

Tanıtım

Zagreb Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Fakültesi (Hırvatça kısaltması: FER), elektrik mühendisliği, bilgisayar ve bilgi ve iletişim teknolojisi alanlarında Hırvatistan Cumhuriyeti'nde lider bir yüksek öğretim ve araştırma kurumudur .

Güneydoğu Avrupa'daki en eski ve en büyük üniversitenin bir parçası ve elektrik mühendisliği ve bilgi teknolojileri öğretiminde asırlık bir mükemmellik geleneğine sahip bir mühendislik okulu olarak FER, en iyi 1.000 üniversiteden neredeyse %50'si için birincil tercihtir. Devlet Matura'da Matematik ve Fizik temelinde Hırvatistan'da okul mezunları .

FER, elektrik mühendisliği, bilgi işlem ve bilgi ve iletişim teknolojisi alanlarındaki akademik programların bölgesel ve Avrupa'da tanınmasının yanı sıra öğretim, araştırma ve inovasyon arasındaki bağlantıya dayalı olarak öğrencilerine yüksek kaliteli eğitim sağlar.

2021'de, İngilizce dilinde aşağıdaki programlara öğrenci kaydı yapıyoruz:

Kariyer fırsatları

FER mezunları, yalnızca Hırvatistan'da değil, dünya çapında farklı sektörlerdeki yüksek teknoloji şirketlerinde de çok takdir edilen profesyonellerdir. FER, aralarında Hırvatistan'ın yanı sıra tüm dünyadaki en önemli yüksek teknoloji şirketlerinin de bulunduğu 450'den fazla şirketleaktif olarak işbirliği yapmaktadır. Hem öğrenciler hem de şirketler, öğrenciler eğitimlerini tamamlamadan önce bile endüstrinin ihtiyaçlarıyla en iyi eşleşen yetenekleri bir araya getirme fırsatı sunan bu ağdan yararlanır.

Kariyer Merkezi'ninhizmetleri aracılığıyla öğrencilere, Job Fair ve Career Speed Flörtgibi çeşitli ağ oluşturma etkinliklerinin organizasyonu aracılığıyla işverenlerle bağlantı kurmalarına yardımcı olan erken kariyer rehberliği sunulur.

Öğrenciler, okurken iş piyasasında rekabet avantajı elde etmek için bir staj programına katılmaya büyük ölçüde teşvik edilir.

Uluslararası düzeyde geleneksel olarak son derece takdir edilen araştırma bileşenlerine sahip bir fakülte olarak, öğrenciler ayrıca FER'de her yıl yürütülen hem bilimsel araştırma hem de endüstri işbirliği projeleri olmak üzere 250'den fazla uluslararası ve ulusal Ar-Ge projesindeyer alabilirler.

Başlangıç hayalleri olan öğrenciler için, öğrenci dostu bir girişim inkübatörü ziyaret etmek ve yeni ufuklar keşfetmek için doğru yerdir.

Öğrenim ücreti

Lisans eğitim programlarımız için yıllık öğrenim ücreti 5,574 EUR'dur.
Yüksek lisans programlarımız için yıllık öğrenim ücreti 5,970 EUR'dur.

Yıllık öğrenim ücretlerine 60 AKTS kredisi dahildir. Öğrencilerin tekrar ettikleri veya 60 AKTS kredisi üzerinden aldıkları dersler ayrıca ücretlendirilir.

Kampüs Özellikleri

Uluslararası öğrenciler konaklamayı kendileri organize etmelidir, yani özel kiralık konaklama aramalıdır. Zagreb öğrenci nüfusuna karşı oldukça arkadaş canlısıdır ve şehir genelinde birçok konaklama seçeneği bulunmaktadır. İster daireyi, ister bir odayı kiralayabilirsiniz, hatta oda arkadaşınızla bile paylaşabilirsiniz. Fiyat aralığı lokasyona, oda büyüklüğüne, tesise vb. bağlı olarak aylık 200 ila 500 Euro arasındadır. Genel giderler bazen fiyata dahil edilir, bazen de tüketici tarafından ödenir.

Konaklama bulmanın en iyi yolu web portallarında farklı teklifler aramaktır. Bazıları yalnızca Hırvatçadır, ancak genellikle dairelerin fotoğrafları ve iletişim e-postaları vardır, bu nedenle soru gönderebilirler. Bir daire seçmeden önce bir gençlik yurdunda biraz zaman geçirmeniz gerekebilir, Zagreb'de bu tür uygun fiyatlı geçici konaklama için birçok seçeneğiniz vardır.

  kabul

  son başvuru tarihleri

  2022 giriş sınıfı için kayıt başvuruları açılmıştır.

  Lütfen aşağıdaki son teslim tarihlerine sahip iki teslim turumuz (döngü) olacağını unutmayın:

  • Erken Kayıt: Ocak-Mayıs - 20 Mayıs 2022'ye kadar
  • Normal: Haziran-Temmuz - 22 Temmuz 2022'ye kadar

  Ayrıca, son tarihi 16 Eylül 2022 olan özel bir Son Çağrı turu düzenleyeceğiz (kısıtlamalar geçerlidir - lütfen dikkatlice okuyunuz). Son Çağrı turu, idari nedenlerle (okul sistemi takvimlerindeki farklılıklar veya akademik kayıtların alınmasındaki gecikmeler gibi) veya olağanüstü durumlar (doğal afetler veya sağlıkla ilgili sorunlar gibi) nedeniyle Normal son başvuru tarihine kadar başvuramayan öğrencilere yöneliktir. konular). Diplomanın tanınmasına ve/veya Hırvatistan'da okumak için vizeye ihtiyacı olan öğrenciler Son Çağrı turuna başvuramazlar.

  Başvuru ücreti

  Başvuru ücreti, başvuru sürecinin yönetimini destekleyen, iade edilmeyen bir ücrettir. İngilizce lisans ve yüksek lisans programlarımıza başvuran uluslararası öğrenciler için başvuru ücreti 1.800 HRK (yaklaşık 240 EUR) olup, öğrencilerin önceki eğitimlerinin akademik tanınma prosedürünü de içermektedir. Başvuru ücretinden feragat başvurusu yapmak mümkün değildir; ancak, başvuru süreciniz Hırvat devlet kurumları ve Zagreb Üniversitesi tarafından bir akademik tanıma prosedürü (nostrifikasyon) gerektirmiyorsa, otomatik olarak ücretinizin %50'sini düşürür ve bunu öğrenim ücretinize sayarız.

  Öğrenci Görüşleri

  Neden Zagreb Üniversitesi, Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi (FER)

  Keşfedin, icat edin, kendiniz olun!

  FER, hem bilimsel araştırma hem de endüstri işbirliği projeleri olmak üzere 250'den fazla uluslararası ve ulusal Ar-Ge projesine ev sahipliği yapmaktadır.

  Otonom Sistemler ve Mobil Robotik Laboratuvarı'nda (LAMOR) otonom sistemler ve mobil robotik üzerine çalışan öğrencilere katılabilir veya Sualtı Sistemleri ve Teknolojileri Laboratuvarı'nda (LABUST) projeye katılarak kendi USV'nizi (insansız yüzey araçları) ve su altı drone'larınızı yapabilirsiniz. ).

  Uçan dronlara daha fazla ilgi duyuyorsanız, Robotik ve Akıllı Kontrol Sistemleri Laboratuvarı (LARICS) tarafından barındırılan çeşitli projelerde birçok fırsatımız var.

  Dünyanın aç bırakılmış silikon bipolar transistörü HCBT'nin FER-MINEL'de (Micro & Nano Electronics Lab) icat edildiğini biliyor muydunuz?

  Doğal dil işleme, Fintech, biyoinformatik, sosyal ağ, görüntü işleme gibi belirli alanlara odaklanarak FER'in Yapay Zeka Merkezi'ndeki birçok gruba ve laboratuvara katılarak AI ve Makine Öğrenimi becerilerinizi ve bilginizi geliştirebilirsiniz.

  Stajlar için geniş bir yaratıcı teknoloji şirketleri havuzu

  Otomotiv endüstrisi konusunda tutkulu musunuz? Rimac Automobili'deki en hızlı elektrikli hiper otomobillerden birinin ve en son EV teknolojisinin mühendisliğinin neye benzediğini tatmak ister misiniz? Veya yeni ve heyecan verici robot tasarımları yapan tutkulu Hırvat ekibi Gideon Brothers'a katılarak son teknoloji yapay zeka destekli robotların geliştirilmesine mi katılın?

  Milyonlarca çocuğun matematik becerilerini geliştirmesine yardımcı olan bir yapay zeka geliştirmek istiyorsanız, halihazırda 220 milyondan fazla indirilen ve 2.700.000.000'den fazla matematik problemi çözülmüş ve açıklanan, sınıfının en iyisi App Store uygulaması olan Zagreb'deki Photomath geliştirme ekibinin bir parçası olun. .

  Veya Croteam'in yeni bir Serious Sam, Scum veya Talos Principle franchise sürümünün lansmanını yapmalarına yardım eden bir parçası olun? Üstelik, ilk Hırvat tek boynuzlu at şirketi olan Infobip'in FER mezunları tarafından kurulduğunu biliyor muydunuz?

  250'den fazla Hırvat şirketinde FER yaz stajı programına katılmayı düşünüyorsanız, bunların hepsini ve daha fazlasını yapabilirsiniz!

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  Öğrencilere İş Fuarı ve Kariyer Hızı Buluşması gibi çeşitli ağ oluşturma etkinliklerinin organizasyonu yoluyla işverenlerle bağlantı kurmalarına yardımcı olan Kariyer Merkezi hizmetleri aracılığıyla öğrencilere erken kariyer rehberliği sunulmaktadır. Öğrencilerin öğrenimlerine devam ederken iş piyasasında rekabet avantajı elde edebilmeleri için staj programına katılmaları son derece teşvik edilmektedir.

  Geleneksel olarak uluslararası düzeyde çok beğenilen araştırma bileşenlerine sahip bir fakülte olarak öğrenciler, her yıl FER'de yürütülen 250'den fazla uluslararası ve ulusal Ar-Ge projesinde, hem bilimsel araştırma hem de endüstri işbirliği projelerinde yer alabilirler.

  Startup hayalleri olan öğrenciler için öğrenci dostu startup kuluçka merkezi SPOCK, ziyaret etmek ve yeni ufuklar keşfetmek için doğru yerdir.

  Zagreb'in bir üniversite şehri olarak tanındığını gururla söyleyebiliriz; tüm nüfusunun %10'undan fazlası öğrencidir. Hırvatistan'ın en büyük ve en etkili üniversitesi olan Zagreb Üniversitesi'nde 8.000'den fazla öğretmen ve yaklaşık 70.000 öğrenci eğitim görmektedir. Bu nedenle Zagreb'in düzenli olarak düzenlenen konserler, partiler, çok sayıda bar ve gece kulübü aracılığıyla harika bir öğrenci yaşam tarzı deneyimi için sunabileceği birçok şey vardır.

  Üyelerinin tamamı Zagreb Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Öğrenci Birliği, özellikle müfredat, öğrenci yaşamı, spor faaliyetleri, kültür ve eğlence ile ilgili konular olmak üzere öğrenciler için genel öneme sahip faaliyetler ve konularla ilgilenir. Erasmus Öğrenci Ağı Zagreb, Zagreb'deki uluslararası öğrencilere bilgi sağlayarak ve kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlayacak çeşitli spor, kültür, eğitim ve eğlence etkinlikleri düzenleyerek yardımcı olma misyonuyla "öğrenciye yardım eden öğrenci" ilkesine dayalı bir öğrenci organizasyonudur.

  Zagreb'in sunduğu Eski Kent, Katedral, Ulusal Tiyatro veya çeşitli müzeler ve konser salonları gibi birçok kültürel cazibe merkezinin yanı sıra, çeşitli türlerde sokak etkinlikleri, yemek festivalleri ve açık hava konserleri düzenlenmektedir. yıl boyunca şehir parklarında ve meydanlarda. Her yıl, özellikle bir etkinlik tüm şehir merkezini kapsıyor: Noel pazarı, üç yıl üst üste Avrupa'nın en iyi Noel pazarı olarak seçiliyor.

  Hırvatistan muhteşem doğası, berrak Adriyatik Denizi, harika yemekleri ve şarapları ve diğer birçok gizli mücevheriyle ünlüdür. Kıyıda iki özel "inci" var: kuzeyde, Istrian yarımadasında yer alan Rovinj kasabası ve güney ucunda, yakın zamanda Game of Thrones'un kalesi olarak ünlenen Dubrovnik kasabası!

  Konumlar

  • Zagreb

   Unska ulica,3, 10000, Zagreb

  sorular