Keystone logo
University of Pretoria - Faculty of Veterinary Science

University of Pretoria - Faculty of Veterinary Science

University of Pretoria - Faculty of Veterinary Science

Tanıtım

Pretoria Üniversitesi - Veteriner Bilimleri Fakültesi

2020 yılında Pretoria Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Güney Afrika'da 100 yıllık veterinerlik eğitimini kutladı. Son birkaç yıldır Fakültemiz, veterinerlik bilimi eğitimi sağlayıcısı olarak küresel olarak ilk 50'de yer almaktadır.

Uluslararası tanınırlığımıza rağmen, Fakülte yerel olarak ilgili olmaya çalışmaktadır ve Güney Afrika'nın ihtiyaçlarını karşılama çabalarımızda tutkuluyuz. Bu sadece ticari çiftçilik için değil, aynı zamanda veteriner hekimlerin ve veteriner hemşirelerin kırsal topluluklara ve küçük çiftçilere yardımcı olduğu temel hayvan sağlığı hizmetleri için de geçerlidir. Veteriner hekimler, hayvan hastalıklarını kontrol ederek ve hayvancılık üretimini teşvik ederek, ticari ve küçük ölçekli çiftçilik işletmelerinin karlılığını artırmaya katkıda bulunur, böylece gıda güvenliğini ve hayvan sahiplerinin ekonomik kalkınmasını artırır.

Mezunlarımız ve araştırma programlarımız, halk ve hayvan sağlığını geliştirmek, biyogüvenliği ve refahı teşvik etmek ve evcil hayvanlarımızın güvenli ve sağlam olmasını sağlamak için hayati önem taşımaktadır.

Neden Pretoria Üniversitesi - Veteriner Bilimleri Fakültesi

Eğitiminin kalitesi, bu Fakülteden mezun olan öğrencilerin, dünyanın çeşitli ülkelerindeki üniversitelerde lisansüstü programlara girmek için rekabet etme ve lisansüstü programlara girme konusunda herhangi bir zorluk yaşamamalarını sağlamaktadır. Dünyanın en iyileri ile olumlu bir şekilde karşılaştırılan ayrı bir kampüste yer alan Fakülte, beş akademik bölüme, üç araştırma merkezine ve eğitimimizin çoğunu sunduğumuz son teknoloji Onderstepoort Veteriner Akademik Hastanesine (OVAH) ev sahipliği yapıyor.

Fakülte ayrıca çevre topluluklarımızda ve Kruger Ulusal Parkı'nın Orpen Kapısı yakınındaki Hluhvukani Kliniği'nde hayvan tıbbı, sürü sağlığı, devlet veterinerliği, yaban hayatı tıbbı, toplum tıbbı üretiminde sağlanan hizmetler ile klinik eğitim sağlamak için benzersiz bir konumdadır. ve refah uygulaması.

Kampüs Yaşamı ve Tesisler

Mükemmel bir çalışma ortamını teşvik ederken ve ülkedeki en iyi geçiş oranlarından bazılarıyla gurur duysak da Fakülte, kampüs içinde ve dışında çok çeşitli sosyal ve spor aktivitelerinin sunulduğu canlı bir yerdir. Eğitiminiz sırasında dengeli bir birey olarak gelişecek ve bir profesyonel olarak heyecan verici bir kariyere başlama yetkisine sahip olacaksınız.

Pretoria Üniversitesi - Veteriner Bilimleri Fakültesi Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge

Konumlar

  • Pretoria

    cnr Lynnwood Road and Roper Street, , Pretoria

sorular