Keystone logo
© University of Pretoria
University of Pretoria - Faculty of Law

University of Pretoria - Faculty of Law

University of Pretoria - Faculty of Law

Tanıtım

Pretoria Üniversitesi - Hukuk Fakültesi

Misyonumuz, Güney Afrika'da ve dünyada sosyal olarak ilgili hukuk eğitimi ve araştırmalarında uluslararası alanda tanınan bir lider olmaktır. UP Hukuk, vizyonunu sürdürürken, sosyal adalet ve mükemmellik değerlerine dayalı bir araştırma ve eğitim ortamının yaratılması ve sürdürülmesini misyon edinmiştir. Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Afrika Birliği, Dünya Bankası ve yabancı üniversiteler gibi dünyanın en prestijli uluslararası kuruluşlarıyla profesyonel bağlantılarımız var.

Lisans düzeyinde, Fakülte dört yıllık bir LLB derecesi sunmaktadır. Ancak, öğrencilerimizin çoğu öncelikle BCom (Hukuk) (İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi) veya BA (Hukuk) (İnsan Bilimleri Fakültesi) derecesine kayıt yaptırmaktadır. Hukukta belirlenmiş kariyer yollarından herhangi birini takip etmek için gerekli bilgi, eleştirel düşünme becerileri, sosyal ve etik sorumluluk bilinci ve yasal becerilere sahip LLB mezunları yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu amaçla, UP Law, öğrencilerimizin araştırma ve problem çözme becerilerini geliştirirken aynı zamanda mezun olarak çalışmaya hazır olmalarını sağlamak için sorgulamaya dayalı bir öğretim ve öğrenme modeline giderek daha fazla önem vermektedir.

Lisansüstü düzeyde, kapsamlı yüksek lisans (LLM/MPhil) programları (ders veya araştırma yoluyla) ve bir doktora (LLD/PhD) programı sunuyoruz.

Fakülte şu anda yaklaşık 70 tam zamanlı akademisyen istihdam etmektedir ve bunların %75'i hukukun çeşitli alanlarında doktora derecesine sahiptir. Yüksek motivasyonlu profesyonel personel tarafından desteklenirler ve birlikte öğrenci topluluğumuzu hukukla ilgili çeşitli kariyer fırsatları için hizmet eder ve hazırlarlar.

Hukuk mesleği zorlu bir meslektir, ancak UP Hukuk'ta öğreneceğiniz beceriler sizi alanında en iyiler arasında olmaya hazırlayacaktır. Bir LLB, bir BCom Hukuku veya BA Hukuk derecesi seçmeniz önemli değildir, çünkü fakültenizden ve ilk işinizi nasıl kuracağınızı veya kendi işinizi nasıl kuracağınızı öğreneceğiniz UP'nin bazı özel programlarından destek alacaksınız. Sağladığımız yüksek kaliteli öğretme ve öğrenme desteği ile işverenler mezunlarımızı işe almak istiyor.

Yüksek öğretim ve öğrenim standardımız, UP Hukuk mezunlarının hukuk mesleğinin gerektirdiği gerekli lisansüstü becerileri edinmelerini sağlar. Ayrıca, UP Hukuk mezunlarımız, üniversitenin ötesindeki gerçek dünyaya nispeten kolaylıkla uyum sağlayabilirler. Öğrencilerimizin, Güney Afrika ve dünya üzerinde, işyeri ve toplum için bir varlık olan çok yönlü, etik bireyler üzerinde olumlu bir etki yaratmak için derinlemesine bilgi ve eleştirel düşünme becerilerini uygulamalarını sağlamak ve güçlendirmek hedefimizdir. Pretoria Üniversitesi'ndeki (UP) Hukuk Fakültesi (UP Hukuku), 'Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması 2022'nin konuya göre: hukuk'un UP Hukukunu hukuk alanında dünyada 60. sıraya koyduğunu duyurmaktan mutluluk duymaktadır.

Pretoria Üniversitesi - Hukuk Fakültesi Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge

Konumlar

  • Pretoria

    cnr Lynnwood Road and Roper Street, , Pretoria

sorular