Keystone logo
© University of Pretoria
University of Pretoria - Faculty of Engineering, Built Environment and Information Technology

University of Pretoria - Faculty of Engineering, Built Environment and Information Technology

University of Pretoria - Faculty of Engineering, Built Environment and Information Technology

Tanıtım

Pretoria Üniversitesi - Mühendislik Fakültesi, Yapılı Çevre ve Bilgi Teknolojisi

Sloganımız, Yarınımızı İnovasyon, ilgili kalmak, küresel olarak rekabetçi olmak, kendimizi yeniden icat etmek ve uyanmış bir zihinle yıkıcı bilinmeyeni kucaklamaya hazır mezunlar vermek için düşünce liderliğimizi güçlendiriyor. Öğrencileri yıkıcı teknolojileri benimsemeye teşvik ederek, onları üniversitenin ötesinde yeni bir dünyaya hazırlıyoruz; pandemi sonrası yaşam, çalışma ve eğitim ilkeleriyle şekillenen bir sistem.

Dördüncü Sanayi Devrimi'nde (4IR) küresel olarak rekabetçi kaldığımızdan emin olmak için inovasyon lideri olarak yerimizi korurken uluslararası üniversiteler, devlet daireleri ve endüstri ile aktif olarak işbirliği yapıyoruz. Odak noktamız, UP'yi araştırma-yoğun lider bir üniversite yapmak için yüksek kaliteli araştırmalar üretmektir. EBIT, yüksek kaliteli öğrencileri ve araştırmacıları cezbeden 30'dan fazla araştırma sandalyesine ve kuruluşuna sahiptir. Çalışmalarımız, yapay zeka (AI), büyük veri bilimi, robotik, makine öğrenimi, yeşil bina planlama ve inşaatı, kentsel vatandaşlık, bilgi ve iletişim teknolojisi (BİT), teknoloji yeniliği, su ve çevre mühendisliği, yeşil enerji gibi alanlarla ilgilidir. mineral ve malzeme zenginleştirme, akıllı şehirler ve akıllı ulaşım.

Ödüller ve Akreditasyonlar

Fakültemiz, 2021 QS Dünya Üniversite Sıralaması'nda altı konu alanında Afrika'da dünyanın ilk 500'ü arasında yer alan az sayıdaki ülkeden biridir ve Mühendislik Okulumuz, dünyadaki 10.000'den fazla mühendislik okulu arasında 356. sırada yer almaktadır. mühendislik ve teknoloji alanı. Elektrik ve elektronik mühendisliğindeki programlarımız, tüm Güney Afrika üniversitelerinin en üstünde yer almaya devam ediyor. Ayrıca, dünya çapında ilk 50 arasında yer alan maden ve maden mühendisliği programlarımız tarafından kazanılan tanınmadan da özellikle gurur duyuyoruz. Ayrıca, Mineraller Eğitim Vakfı Fonu (METF), metalurji mühendisliği programımızı ülkenin en iyisi olarak seçti.

Pretoria Üniversitesi - Mühendislik Fakültesi, Yapılı Çevre ve Bilgi Teknolojisi Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge

Konumlar

  • Pretoria

    cnr Lynnwood Road and Roper Street, , Pretoria

sorular