Keystone logo
University of Pannonia

University of Pannonia

University of Pannonia

Tanıtım

University of Pannonia

Yenilik. Bilgi. Gelecek. Biz buna hazırız.

University of Pannonia Orta Avrupa'nın en büyük gölü ve önemli bir turistik yer olan Balaton Gölü yakınında, pitoresk bir ortamda yer almaktadır. Merkezi Veszprém şehrinde bulunan üniversitenin Orta-Transdanubiya bölgesinin diğer dört kasabasında kampüsleri vardır: Kőszeg, Zalaegerszeg, Nagykanizsa ve Ajka. Kurum, disiplinlerarasılığa ve bilginin pratik uygulamasına odaklanarak Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde çok çeşitli eğitim programları sunmaktadır. University of Pannonia İngilizce dil kursları veren fakülteleri şunlardır:

 • İşletme ve Ekonomi Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Bilgi Teknolojileri Fakültesi
 • Beşeri Bilimler Fakültesi

Ayrıca Macarca dil dersleri veren İşletme Fakültesi de Zalaegerszeg'de bulunmaktadır.

University of Pannonia en yüksek standartta eğitime adanmış köklü bir araştırma üniversitesidir. Üniversiteye girenler, öğrenimlerinin sonunda kendi mesleki alanlarında yüksek nitelikli uzmanlar haline gelirler. Araştırmamızın ana odağı sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm, alternatif enerji üretimi ve atık yönetimi gibi yenilikçi çözümlerdir. Üniversitenin kendisi de yeşil teknolojiler kullanıyor: örneğin Zalaegerszeg'deki kampüsümüz güneş pili parkı ve yağmur suyu toplama sistemi tarafından destekleniyor.

Sürdürülebilirlik alanındaki araştırmaların yanı sıra öğrencilerimiz, bilgisayar bilimlerinden pazarlamaya, turizmle ilgili araştırmalardan uygulamalı dilbilime kadar birçok Ar-Ge ve Geliştirme alanında yer alabilmektedir. Macaristan'ın önde gelen yüksek öğretim kurumlarından biri olan University of Pannonia , olağanüstü araştırma, geliştirme ve yenilik ve yerel ve uluslararası şirketlerle ortak projelerle bilimin, toplumun ve yaşam kalitesinin gelişimine katkıda bulunmaktadır.

Kampüs Özellikleri

Üniversitenin her kampüsünde üniversite binalarına yürüme mesafesinde yurtlar bulunmaktadır. Tüm yatakhaneler modern ve iyi donanımlıdır; mutfak, çalışma ve dinlenme odaları, çamaşırhane hizmetleri ve konforlu bir yaşam için gerekli diğer olanaklarla donatılmıştır. Ayrıca öğrenciler partiler ve kültürel etkinlikler gibi çeşitli yurt etkinliklerine her zaman katılabilir ve ev benzeri samimi atmosferin keyfini çıkarabilirler. İlgilendiğiniz kampüsteki yurt olanakları hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen üniversitenin web sitesini ziyaret edin.

University of Pannonia kampüsleri beş farklı Macaristan şehrinde bulunmaktadır; üçü İngilizce dilinde eğitim programları sunmaktadır.
Veszprem, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'ye arabayla 1 saatlik mesafede bulunan üniversitenin ana kampüsüdür. 1000 yıllık geçmişi olan, kültürel ve tarihi önemi nedeniyle 2023 yılında Avrupa Kültür Başkenti statüsünü almış bir şehirdir. Kampüs en fazla sayıda öğrenciye ev sahipliği yapar ve gerçekten heyecan verici deneyimler için çok sayıda fırsat sunar. öğrenci hayatı.


Başka bir kampüs Batı Macaristan'daki Kőszeg'de bulunmaktadır; sakin ortamı ve rahat atmosferi, kaliteli bilginin edinilmesi için mükemmel fırsatlar sağlar. Yüksek kaliteli eğitimin yanı sıra, öğrencilere modern zamanın sorunlarına çözüm bulmaya odaklanan "Kőszeg İleri Araştırmalar Enstitüsü" (iASK) adlı yeni kurulan bir araştırma enstitüsünün parçası olma konusunda eşsiz bir fırsat sunuyoruz.
Nagykanizsa'daki kampüs, sürdürülebilirlik alanında yenilikçi çözümlere katkıda bulunmayı amaçlayan Döngüsel Ekonomi Sürdürülebilirlik Yetkinlik Merkezi ile ünlüdür. Burada öğrencilerimiz ekonomi, bilgi teknolojisi ve mühendislik alanlarında uygulamaya yönelik dersler bulabilirler.

  Burslar ve fon sağlama

  Stipendium Hungaricum Bursu

  Stipendium Hungaricum bursu sahipleri, yalnızca Avrupa'nın kalbinde yüksek kalitede eğitim alma fırsatına sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda kültürlerarası bir ortamda heyecan verici bir öğrenci hayatı deneyimleme fırsatına da sahip oluyor. Bursun kapsadığı hükümler:

  • Öğrenimsiz eğitim – öğrenim ücretinin ödenmesinden muafiyet
  • Aylık maaş – derece dışı, lisans, yüksek lisans ve tek kademeli yüksek lisans seviyesi
  • Konaklama katkısı – ücretsiz yurt yeri veya konaklama masraflarına katkı.
  • Sağlık sigortası – ilgili Macar mevzuatına göre sağlık hizmetleri.

  Daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın

  Macar Diasporası Bursu

  Macar Diaspora Bursu, Macar Hükümeti tarafından kurulmuştur. Program, Avrupa dışında yaşayan Macar kökenli uluslararası öğrencilere açıktır. Bursun amacı, bu öğrencilere bir Macar yüksek öğretim kurumunda okurken Macar miraslarını keşfetme ve Macar kültürü ve dili hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı vermektir.

  Daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın

  Stipendium Hungaricum Tez Bursu

  Stipendium Hungaricum Tez Bursunun süresi, doktora öğrencisinin absolutorium'unu aldığı yarıyılın son ayını takip eden ayda başlar ve verilen ay sayısı kadar sürer, ancak en geç tezin kamuya açık savunmasının yapıldığı takvim ayı kadar sürer. . Stipendium Hungaricum tez bursunun maksimum süresi 8 aydır.

  Daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın

  Erasmus +

  Erasmus+ bursuyla Portekiz'in kumsallarından Finlandiya'nın muhteşem göllerine kadar Avrupa'nın her yerine gidebilirsiniz! Bir Avrupa üniversitesinde öğrenci olarak okumak veya Erasmus+ programının parçası olan bir ülkede bulunan bir şirket veya kuruluşta staj yapmak için eğitim seviyesi başına toplam 12 ayınız vardır.

  Daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  Pannonia Üniversitesi kampüste aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır:

  Mentor Programı

  Yeni öğrenciler, Macaristan'a gelmeden önce bile, karşılaşabilecekleri farklı sorularda kendilerine yardımcı olacak bir danışmanla bağlantı kurabilirler. Ayrıca mentor programının amacı, yeni öğrencilerin yeni kültürlerarası ortama uyum sağlamalarına yardımcı olmak ve onlara idari prosedürlerde ve akademik ilerlemelerinde rehberlik etmektir.

  Sağlık Hizmetleri

  Pannonia Üniversitesi, tüm öğrencilere öğrenimleri boyunca gerekli tıbbi desteği sağlar. Kampüs içerisinde yurtlara ve üniversite binalarına yürüme mesafesinde İngilizce konuşan doktor ve İngilizce konuşan diş hekiminin ofisleri bulunmaktadır. Ayrıca Pannonia Üniversitesi öğrencileri ücretsiz ve gizli bir psikolojik danışmanlık talebinde bulunabilmektedirler.

  Spor Hayatı

  Spor faaliyetlerine gelince, üniversitenin kampüsünde öğrencilere indirimli giriş ücretleri ve sezonluk bilet fiyatları sunan iyi donanımlı, yenilenmiş bir spor salonu bulunmaktadır. Ayrıca 50'ye yakın eğitim türü arasından seçim yapma, hatta üniversite takımlarının bir parçası olma fırsatı da var.

  Kariyer Danışmanlığı

  Pannonia Üniversitesi mezunlarımızın geleceğini önemsiyor. Kariyer ofisinin amacı, öğrencilerin mezuniyet sonrasında kariyer veya araştırma perspektiflerini bulmalarına yardımcı olmaktır. Kariyer danışmanlarımız öğrencilerin yeteneklerini ve güçlü yönlerini keşfetmelerine, özgeçmişlerini öne çıkarmalarına ve önemli mesleki ve kişisel becerileri geliştirmelerine yardımcı olur.

  Yaklaşık 60 farklı ülkeden yaklaşık 300 uluslararası öğrenci, çok çeşitli etkinlikler, boş zaman etkinlikleri ve spor etkinlikleriyle canlı ve çekici bir öğrenci hayatı yaşamaktadır. Ayrıca Pannonia Üniversitesi, 2023 Avrupa Kültür Başkenti programıyla bağlantılı olarak öğrencilerin kendileri tarafından düzenlenen kültürle ilgili çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Kültürlerarası etkinliklere, partilere ve festivallere katılan öğrenciler, Macaristan ve onun kültürel özellikleri hakkında daha fazla bilgi sahibi oluyor ve aynı zamanda kendi kültürlerini de paylaşabiliyorlar.

  Konumlar

  • Veszprém

   Egyetem Str. 10., 8200, Veszprém

  • Nagykanizsa

   Zrínyi Miklós u. 18, 18, 8800, Nagykanizsa

  sorular