Keystone logo
University of Pécs

University of Pécs

University of Pécs

Tanıtım

University of Pécs kurulması ilk olarak 1367 yılında Kral Büyük Louis tarafından başlatılmıştır. Bugün University of Pécs , yüksek öğrenimin tüm yelpazesini kapsayan on fakültenin bulunduğu ülkenin en prestijli kurumlarından biridir. kaliteli ve kapsamlı bir eğitim. Eğitim ve araştırma faaliyetlerinin yanı sıra tıbbi tedavi de önemli bir faaliyet alanımızdır; Klinik Merkezi sadece bölgedeki ayaktan ve yatan hastalarla ilgilenmekle kalmıyor, aynı zamanda birçok alanda ulusal düzeyde görevlere de sahip.

Her yıl, University of Pécs uluslararası yüksek öğretim kurumlarının sıralamasına katılıyor ve iyi çalışıyor. Her alanda algımızı daha da geliştirmeye çalışıyoruz.

İyi hazırlanmış öğrenciler bizim için en iyi tanıtım anlamına geldiğinden, eğitimin kalitesine büyük önem verdik ve vereceğiz. Bu ruhla insan kaynaklarının ve altyapı koşullarının sürekli geliştirilmesi en büyük önceliğimizdir. Öğrencilerimize çok çeşitli bilgiler sunmaya çalışıyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizin önemli bir kısmının Avrupa ve diğer gelişmiş ülkelerdeki tanınmış kurumlarda çeşitli staj ve değişim programlarına katılmalarına destek sunuyoruz. Eğitim seviyesini yükseltmek için en son teknolojiyi kullanıyor ve en iyi profesörleri davet ediyoruz. Sloganımızı Luis Pasteur'den aldık: "Şans hazırlıklı zihinlerden yanadır". Son on yılda öğrenci sayısının sabitlenmesi, yabancı öğrenci sayısının ise önemli ölçüde artması sevindiricidir. University of Pécs sadece prestijli bir kurum değil, aynı zamanda öğrenci dostudur. Öğrencilerimizin hem başarıya yönelik çalışmalarını hem de güzel vakit geçirmelerini istiyoruz.

University of Pécs uluslararası kabul görmüş araştırma çalışmaları yürütmektedir. Üniversitemizi sadece bir başlangıç noktası değil, yetenekli araştırmacılarımız için en uygun çalışma ortamı seçimi haline getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Değerli meslektaşlarımızı daha iyi bir performans için iç hibe programları ile teşvik ediyoruz. János Szentágothai'nin adını taşıyan araştırma merkezinde araştırmacılarımızın ve öğrencilerimizin hizmetinde son teknolojiler, ekipmanlar ve araçlar bulunmaktadır. Üniversitemizin ana araştırma profili temel bilimsel araştırmalardır; ancak uygulamalı araştırmalar yoluyla endüstriyel ilişkilerimizi de sürekli geliştiriyoruz.

Modern Şehirler Programı çerçevesinde üniversitemizde muhteşem bir modernleşme yaşanıyordu. Bu bağlamda yeni binaların yapımı ve mevcutların yenilenmesinin yanı sıra bu faaliyetler insan kaynakları eğitimleriyle de paralellik taşıyordu. Modern Şehirler Programı Pécs şehrinin işbirliğiyle oluşturuldu.

Pécs çekici, dost canlısı küçük bir kasabadır ve insan ölçeğindedir; Üniversiteli vatandaşlarımıza sadece ev sahipliği yapmakla kalmıyor, aynı zamanda yuva görevi de görüyor. Üniversite şehrin hakim kurumudur; Öğrencilerin yanı sıra Pécs'in neredeyse tüm sakinleri de kendilerini buna bağlı hissediyor. Dünyanın dört bir yanından gelen çok sayıda uluslararası öğrencinin varlığı ve Akdeniz atmosferi, Pécs'i çok canlı, keyifli ve hareketli bir üniversite şehri haline getiriyor. Ancak University of Pécs Baranya ilçe merkeziyle sınırlı değildir; Szekszárd kasabasında bağımsız bir fakülte var ve Transdanubya bölgesinin her yerinde, hatta sınırların ötesinde bir eğitim merkezleri ağı var.

Çok kültürlü bir ortamda, makul öğrenim ücretleri karşılığında eğitim almak ve Macaristan'ın en eski Üniversitesinde yüksek kaliteli eğitim deneyimi yaşamak istiyorsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Burslar ve fon sağlama

Neden Pécs Üniversitesi

University of Pécs'i seçerseniz, şunları yapacaksınız:

 • yüksek kaliteli bir eğitim deneyimi yaşayın.
 • Macaristan'ın en eski üniversitesinde - 1367'de kuruldu - yüksek öğrenimde son derece geniş bir deneyime ve uzun süredir devam eden geleneklere sahip.
 • değerli bir AB derecesi verilecektir.
 • paranızın tam karşılığını temsil eden bir öğrenim ücreti karşılığında profesyonel olarak alakalı ve yüksek kaliteli programlarımızdan birini seçin.
 • çok kültürlü bir ortamda eğitim.
 • düşük yaşam giderlerinin tadını çıkarın.
 • Barlar, restoranlar ve kafelerle dolu bu gerçek Üniversite Şehrinde gece gündüz canlı öğrenci hayatını deneyimleyin.
 • 20.000 diğer öğrenciyle birlikte Macaristan'daki en büyük yüksek öğretim kurumlarından birinde eğitim alın.
 • Eşsiz güzellikte bir yerde yaşamak -Pécs, 2010 yılında prestijli “Avrupa Kültür Başkenti” unvanına layık görüldü.
 • UNESCO Dünya Mirası'nın bir parçası olan Pécs kentindeki tarihi binalar arasında yürüyüş yapın.
 • Avrupa'nın en güvenli ülkelerinden birinde bulunan çok güvenli ve arkadaş canlısı bir şehirde eğitim alın.
 • UP'deki eğitiminiz sırasında bir Orta Avrupa deneyimi yaşayın ve daha fazla Avrupa ülkesini kolayca keşfedin.

Konumlar

 • Pécs

  University of Pécs, , Pécs

  programlar

  Chat with students

  sorular