Keystone logo
© Credits to Ameena Athab
University of North Georgia - UNG

University of North Georgia - UNG

University of North Georgia - UNG

Tanıtım

Gürcistan Eğitiminde Liderler

Kuzey Georgia Üniversitesi, Georgia Üniversite Sisteminin bir parçasıdır ve Devlet Liderlik Kurumu ve Georgia Askeri Koleji olarak belirlenmiştir. Yaklaşık 20.000 öğrencisi ile Kuzey Georgia Üniversitesi, eyaletin en büyük devlet üniversitelerinden biridir. Eyaletin en hızlı büyüyen bölgesinde konumlanan UNG, akademik mükemmelliğe ve öğrencileri farklı ve küresel bir toplum için liderler haline getiren akademik ve müfredat programlarına odaklanan tek bir misyonla birleştirilmiş beş kampüsten oluşmaktadır.

UNG'nin tarihi

2012'nin başlarında, Georgia Mütevelli Heyeti Üniversite Sistemi, 1873'te Dahlonega, Georgia'da kurulan North Georgia College & State University ile 1964'te Gainesville, Georgia'da kurulan Gainesville State College'ın birleştirilmesini tavsiye etti. Konsolidasyon 8 Ocak 2013'te resmiyet kazandı ve kuzeydoğu Georgia'da dört kampüsü olan Kuzey Georgia Üniversitesi'ni (UNG) oluşturdu.

Ağustos 2015'te UNG, eyaletin en kuzeyindeki öğrencilere hizmet vermek için Georgia, Blue Ridge'de ek bir kampüs açtı.

Bölgesel çok kampüslü bir kurum ve birinci sınıf bir askeri kolej olarak UNG, öğrencilere sunduğu eğitim Pathways yelpazesinde benzersizdir. UNG, önlisans derecelerinden lisansüstü programlara kadar, öğrencilerin çeşitlilik içeren ve küresel bir toplum için liderler haline gelmelerine yardımcı olacak bir dizi fırsat sunmaktadır. Ülkedeki federal olarak belirlenmiş yalnızca altı üst düzey askeri kolejden biri olan üniversite, Georgia Askeri Koleji ayrıcalığını taşır ve ulusal olarak tanınan Ordu ROTC programı eyalet, bölge ve ulusun dört bir yanından öğrencileri çeker. Ayrıca UNG, Georgia Üniversite Sistemi tarafından Devlet Liderlik Kurumu olarak atanmıştır ve Carnegie Foundation for the Advancement of Teaching'den Toplum Katılımı Sınıflandırmasını almıştır.

Bizim kültürümüz

University of North Georgia kendini eğitimde mükemmellik, liderlik gelişimi ve toplum katılımına adamış öğrenciler, öğretim üyeleri, personel, mezunlar ve arkadaşlardan oluşan bir topluluktur.

UNG'nin kurumsal değerleri – mükemmellik, öğrenci odaklılık, bütünlük, katılım ve hizmet – kimliğimiz ve öğrencileri çeşitli ve küresel bir toplumda lider olmaya hazırlama misyonumuz için esastır. UNG'nin kültürü, bu taahhüdü ve bize emanet edilen kaynakların ve sorumlulukların sorumlu görevlileri olarak rolümüzü pekiştiriyor.

Vizyonumuz

Kuzey Georgia Üniversitesi, akademik mükemmellik, katılım, eğitim fırsatı ve liderlik gelişimi için bölgesel ve ulusal bir lider olacaktır.

Görevimiz

Bölgesel bir çok kampüslü kurum ve önde gelen kıdemli askeri kolej olan University of North Georgia, kaliteli eğitim, hizmet, sorgulama ve yaratıcılığı içeren öğrenci odaklı bir ortamda akademik mükemmellik kültürü sağlar. Bu, öğrencileri farklı ve küresel bir toplum için liderler haline getiren kapsamlı akademik ve müfredat programlarına geniş erişim yoluyla gerçekleştirilir. Kuzey Georgia Üniversitesi, bir Georgia Üniversite Sistemi liderlik kurumudur ve Georgia Askeri Koleji'dir.

Degerlerimiz

 • Mükemmellik - Beklentileri aşan performans ve sorumluluk standartlarını teşvik etmek
 • Öğrenci odaklı - Tüm öğrenciler için başarıyı ve eğitim hedeflerine ulaşmayı kolaylaştırmak ve çeşitliliğe ve dahil etmeye değer veren ve yansıtan sıcak bir ortamı teşvik etmek.
 • Dürüstlük - Kendimizde ve başkalarında dürüst ve etik olarak hareket etme isteğini ve kararlılığını geliştirmek
 • Katılım - Aktif katılımı, entelektüel sorgulamayı ve yaratıcılığı, işbirliğini ve topluluk ortaklığını teşvik etmek
 • Hizmet - Üniversitenin ve tüm üyelerinin yanı sıra daha geniş topluluğun hayatını ve zenginliğini geliştirmek için kendini vermek

Kampüs Özellikleri

Dahlonega Kampüsü

Blue Ridge Dağları'nın eteklerinde yer alan Dahlonega Kampüsü, 1873'ten beri öğrencilerin potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor. UNG, burada bulunan ödüllü Ordu YSEO programımızda yaklaşık 800 öğrenci ile ülkedeki sadece altı kıdemli askeri kolejden biridir. .

100'den fazla kampüs kulübünün yanı sıra Greek Life, okul içi sporlar ve öğrenci aktiviteleri ile kampüste yer almak ve arkadaş edinmek için birçok yolunuz olacak. Boş zamanınızı tarihi kent meydanını çevreleyen mağaza ve restoranları tatmak için kullanmayı ya da yakındaki dağ yollarından birine tırmanarak görkemli manzaraları deneyimlemeyi seveceksiniz. Ve büyük şehir eğlencesi havasındayken, Atlanta'dan arabayla sadece bir saat uzaklıktayız.

Gainesville Kampüsü

7.500'den fazla banliyö öğrenciye ev sahipliği yapan Gainesville Kampüsü, Metro Atlanta'nın yaklaşık bir saat kuzeyindedir ve size birçok yerel eğlence seçeneğinin yanı sıra büyük şehir cazibe merkezlerine kolay erişim veya güzel Lanier Gölü'nde tembel bir gün geçirmenizi sağlar.

Sağlık, tarım, perakende ve diğer önemli endüstriler için bölgesel bir merkez olarak konumu ile Gainesville Kampüsü, çeşitli gelişen endüstrilerde iş ve stajlara erişmenizi sağlamak için benzersiz bir konuma sahiptir.

  Öğrenci Görüşleri

  Konumlar

  • Dahlonega

   82 College Circle Dahlonega, GA 30597, 30533, Dahlonega

  • Gainesville

   3820 Mundy Mill Rd. Oakwood, GA 30566, , Gainesville

   sorular