Keystone logo
© BIMM University
University of Kent

University of Kent

University of Kent

Tanıtım

QS Dünya Üniversite Sıralaması 2024'te Kent, Birleşik Krallık'ta 39. sırada yer almış ve dünya genelindeki Yükseköğretim Kurumları arasında ilk %25'te yer almıştır.

Kent'te hepimiz iz bırakmaya çalışan canlı, yaratıcı ve kapsayıcı bir üniversitenin parçasıyız. Uluslararası eğitim için Kent'i seçtiğinizde, öteki dünyaya açılan mükemmel kapıyı seçmiş olursunuz. Hırsınızı ortaya çıkarmak için bir yer. Vizyonunuzu ileriye taşımak. Hedeflerinize ulaşmak için.

Konunuzun sınırlarını zorlamak için size ilham vermenin yanı sıra meydan okuyacak yaratıcı ve eleştirel düşünürlerden oluşan çeşitli bir topluluğa katılacaksınız. Bir sonraki adımınız ister ilgi alanlarınız hakkında daha fazla şey keşfetmek ister uzun süredir devam eden bir kariyer hedefinizin peşinden gitmek olsun, geleceğinizi şekillendirmenize yardımcı olmak için birlikte çalışacağız.

İster Canterbury ve Medway'deki Birleşik Krallık kampüslerimizde, ister Paris'teki uzman lisansüstü merkezimizde eğitim alın, Kent'te güvenli ve sıcak bir ortam bulacaksınız. Sizi yeni fikirlerle tanıştıran olağanüstü eğitimin yanı sıra, birinci sınıf tesislere, akademik ve refah desteğine ve deneyiminizi genişletmek için bir dizi müfredat dışı fırsata erişebileceksiniz.

Eğitiminiz sırasında sizi desteklemek için cömert burs fonumuz, müzik ve sporda mükemmellik ödülleri ve uluslararası öğrenciler için özel burslar içermektedir.

Araştırmanın öncülük ettiği ilham verici öğretim

Kent'in araştırmaya yaklaşımı her zaman disiplinler arası ve işbirlikçi olmuştur. En son Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi'nde (REF), sanat ve beşeri bilimler, fen bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında dünya lideri bir araştırma üniversitesi olarak itibarımız teyit edildi. Sizin için bu, sınırları zorlayan, hırslı, yenilikçi ve insanların hayatlarında olumlu bir fark yaratmaya niyetli bir topluluğa katılacağınız anlamına geliyor. Çalışmaları öğretimlerini bilgilendiren ve dünya lideri araştırmalar üretmek için ne gerektiğini anlayan önde gelen düşünürlerden öğreneceksiniz.

Harika bir öğrenci deneyimi

Kampüsteki 157 milletten insanla, dünya Kent'te kapınızın önünde. Çeşitli ve samimi topluluğumuzun bir parçası olacak ve birçok öğrenci topluluğumuz, spor kulüplerimiz ve uluslararası gruplarımız aracılığıyla dünyanın her yerinden insanlarla arkadaşlıklar kuracaksınız.

Diwali, Holi, Şükran Günü veya Çin Yeni Yılı gibi festival ve etkinliklere katılarak bizimle birlikte kutlama yapın. Uluslararası toplumumuzun yıllık kutlaması olan WorldFest'i de kaçırmayın.

Geleceğiniz burada başlıyor

Mezun olduktan sonraki hayatınızın hedeflerinizle örtüşmesini istiyoruz, bu nedenle başarılı olmak için ihtiyaç duyduğunuz profesyonel becerileri geliştirmenize yardımcı olmak için mümkün olan her yerde gerçek dünya deneyimini derecenize dahil ediyoruz. Sektöre adım atmanıza yardımcı olmak ve mezuniyet dünyasında size ciddi bir avantaj sağlamak için tesislerimizin sektörde karşılaşacaklarınızı yansıttığından emin oluyoruz. Sektörde bir yıl geçirmeyi veya staj yapmayı tercih ederek de derecenize değer katabilirsiniz: sizin için harika bir gelişim ve gelecekteki kariyeriniz için paha biçilmez bir deneyim.

Bundan sonra ne yapacağınız konusunda destek almak veya eğitiminizin sizi nereye götürebileceğini keşfetmek için ödüllü Kariyer ve İstihdam Hizmetimiz, ilk günden itibaren ve mezuniyetinizden sonraki üç yıla kadar pratik destek sağlar. Planlarınız arasında mezun olduktan sonra Birleşik Krallık'ta çalışmak varsa, Kent Union Mezuniyet Rotası'na başvurmanız için size destek olacaktır.

Kampüs Özellikleri

İster Birleşik Krallık'taki muhteşem kampüslerimizden birinde ister Avrupa'daki uzman merkezlerimizde eğitim görüyor olun, samimi bir karşılama ve muhteşem öğrenci deneyimi sizi bekliyor. İşte bekleyebileceğiniz şeylerin bir tadı.

Canterbury

Tarih açısından zengin ve yaklaşık 30.000 öğrenciye ev sahipliği yapan güzel ve samimi bir şehir. Orta Çağ'dan kalma binalar, hareketli bar ve pub'ların yanı sıra çok çeşitli mağaza ve restoranların yanında yer almaktadır. Londra'ya bir saatten daha kısa bir mesafede bulunan ve kasabalar, köyler, kırsal yerler ve plajlarla çevrili Canterbury, dünyanın en iyilerini sunuyor.

Katedral'e bakan tepedeki park alanı kampüsümüz, yüksek kaliteli öğrenci konaklaması, Templeman Kütüphanesi, spor merkezi, tıp merkezi, tiyatro, gece kulübü, sinema, restoranlar, barlar dahil olmak üzere muhteşem öğretim, çalışma ve sosyal tesislere sahiptir. ve mağazalar.

Medway

Medway'de keşfedilecek çok şey var: tarihi kasabalar, güzel kır parkları ve nehir kenarındaki barlar ve restoranlar.

Medway kampüsümüz Pembroke ve The Historic Dockyard Chatham olmak üzere iki alana dayanmaktadır ve endüstri standardında bir haber odası, laboratuvarlar, post prodüksiyon stüdyoları, müzik prova odaları ve dijital film yapım süitleri gibi olağanüstü olanaklara sahiptir. Kampüs, öğrenci dostu fiyatlarla harika yemek ve eğlencelerin sunulduğu, canlı ve samimi bir atmosfere sahiptir.

Brüksel

Avrupa Birliği kurumlarına, NATO'ya ve diğer birçok uluslararası kuruluşa ve STK'ya ev sahipliği yapan Brüksel, uluslararası ilişkilerin dünya merkezidir. Programlarımız bundan yararlanıyor ve öğrencilerimiz ağ oluşturma, akademik gelişim ve mesleki ilerleme için benzersiz fırsatlardan yararlanıyor. Merkezimizin amaca yönelik tasarlanmış tesisleri arasında 7/24 sessiz çalışma alanı, konferans salonları ve seminer odaları ve doktora araştırmacıları için ofis alanı bulunmaktadır.

Paris

Dünyanın kültürel açıdan en zengin şehirlerinden biri olan Paris, bu olağanüstü şehirde yaşamış ve ilham almış seçkin entelektüellerin izinden gittiğinizde sınıfınız haline geliyor. Tüm Paris programlarımızın içeriği, şehrin müzelerine, sanat sergilerine, arşivlerine, sinemalarına ve mimari zenginliklerine çalışmalarınızın ayrılmaz bir parçası olan çalışma gezileri ile konumun avantajlarından yararlanacak şekilde tasarlanmıştır.

Okulumuz, Montparnasse bölgesindeki ortak kurumlarla paylaşılan küresel bir araştırma ve çalışma merkezi olan Columbia Küresel Merkezi'nde (Reid Hall) bulunmaktadır. Tarihi Sorbonne çevresinde yoğunlaşan öğrenci yaşamıyla dolu bir bölge olan Latin Mahallesi'nin yanındadır.

Canterbury'de 5.300'ün üzerinde ve Medway'de 1.100'ün üzerinde çalışma odamız var. Canterbury kampüsümüzde ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi karşılayacak geniş bir yelpazede yüksek kaliteli öğrenci konaklama seçenekleri sunuyoruz. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, güvenli, konforlu ve davetkar bir ortamdan emin olabilirsiniz.

Kendi yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz konaklama

Yemeklerinizi pişirmek ve ara sıra dışarıda yemek yemek istiyorsanız mükemmeldir. Darwin College, Keynes, Turing, Tyler Court ve Park Wood'da ve Woolf College'daki özel lisansüstü konaklama yerimizde kendi yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz konaklama birimleri sunuyoruz.

Kısmi yemekli konaklama

Tüm yemeklerinizi hazırlamakla uğraşmak istemiyorsanız, kısmi yemekli konaklamamız idealdir. Kampüs içi iki seçeneğimiz şunlardır:

Yatak ve Bistro

Keynes College ve Becket Court sakinlerinin yararlanabileceği bu pakete hafta içi Dolce Vita'da kahvaltı ve akşam yemeği, hafta sonları ve resmi tatillerde Rutherford Dining Hall'da brunch ve akşam yemeği dahildir.

Yatak ve Esnek

Eliot ve Rutherford Kolejleri sakinlerine sunulan bu yemek ve konaklama paketi, dönem boyunca haftanın yedi günü, kampüsün çeşitli mekanlarında yiyecek harcamak için günlük 10 £ tutarında harçlık içermektedir.

Özgürlük Rıhtımları

Medway öğrencilerimiz için harika bir konaklama seçeneği. 5 ila 8 öğrenci kapasiteli bir dairede ebeveyn banyolu odanızda kalacaksınız ve her dairede geniş bir mutfak var. Konaklama bedeline elektrik faturaları, internet bağlantısı ve kişisel içerik sigortası dahildir.

  Burslar ve fon sağlama

  University of Kent , dünyanın dört bir yanından akademisyenleri uzun yıllardır üniversiteye başarıyla yerleştiren Chevening ile uzun süredir devam eden bir ilişkisi var. Kent, Chevening ortağı olmaktan gurur duyuyor ve standart Chevening Burslarına ek olarak üç ortak bursu da sunuyor. University of Kent Chevening'e uygun tüm ülkelerden, Birleşik Krallık kampüslerimizde Eylül 2024'ten itibaren bir yıllık eğitimli yüksek lisans derecesi için başvuruları memnuniyetle karşılamaktadır. Nasıl başvuracağınızı öğrenin.

  Eylül 2024'te Birleşik Krallık kampüslerimizden birinde yüksek lisans kursuna başlayacak öğrenciler için çeşitli burslarımız mevcuttur. Başvuru yapmaya uygun olup olmadığınızı kontrol edin ve bursumuzun web sayfalarından daha fazla bilgi edinin.

  İşte özellikle ilginizi çekebilecek Burslar:

  Neden Kent Üniversitesi'nde eğitim görüyorsunuz?</p>

  Mükemmel destek

  Times Higher Education Awards 2018'in Öğrencilere Üstün Destek kategorisinde kısa listeye alındı.

  Mükemmel öğrenci deneyimi

  Öğrencilerimiz sürekli olarak bizi Birleşik Krallık'taki en iyi öğrenci deneyimlerinden biri olarak değerlendiriyor

  Küresel görünüm

  Güçlü uluslararası odağımızla gurur duyuyoruz ve öğrencilerimizin küresel bir bakış açısı geliştirmelerine olanak sağlıyoruz

  Birinci sınıf tesisler

  Kent öğrencileri tesislere, akademik programlara ve hizmetlere yapılan sürekli yatırımlardan yararlanır.

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  Kent'te konferanslardan ve seminerlerden çok daha fazlası var. Bir öğrenci topluluğuna katılabilir, yeni bir spora başlayabilir, kendinizi müzik sahnesine kaptırabilir veya kariyer olanaklarınızı artırmak için gönüllülük yapabilirsiniz.

  Spor ve fitness

  'Herkes için spor' felsefesine kendimizi adadık ve Kent'teyken sizi daha aktif olmaya, formda kalmaya ve eğlenmeye teşvik ediyoruz. İster eğlence amaçlı bir kullanıcı olun ister ciddi bir sporcu olun, özel spor geliştirme ekibimiz ve tam nitelikli sağlık ve fitness eğitmenlerimiz yardıma hazırdır. Cömert spor bursları da mevcuttur.

  Sanat ve Kültür

  Kampüs içi sinemamızda ve Gulbenkian Sanat Merkezimizde film, tiyatro, sanat, müzik, tarih ve dans alanındaki en son gelişmelerin keyfini çıkarın. Ayrıca öğrencilerin oluşturduğu prodüksiyonlara ve etkinliklere de katılabilirsiniz.

  Müzik topluluğu

  Müzik Kent deneyiminin büyük bir parçası. Tüm konulardaki öğrenciler çok çeşitli müfredat dışı müzik etkinliklerine katılabilir ve hatta Canterbury Katedrali'nin muhteşem ortamında performans sergileme fırsatları bile vardır. Müzik Performansı Bursları yetenekli enstrümantalistlere ve şarkıcılara açıktır.

  Kulüpler ve toplumlar

  İlgi alanlarınızı paylaşın ve dünyanın her yerinden ömür boyu sürecek arkadaşlar edinin. Çok çeşitli spor, performans, kültür, inanç ve özel ilgi grupları mevcuttur ve hatta kendi topluluğunuzu bile kurabilirsiniz. Ayrıca gönüllülük, bağış toplama ve Kent Union'ın TV ve radyo istasyonlarında çalışma fırsatları da vardır.

  Küresel ölçekte eğlenin

  Gerçek anlamda uluslararası topluluğumuzla (öğrencilerimiz tarafından 159'dan fazla millet temsil edilmektedir) Holi, Şükran Günü ve Çin Yeni Yılı gibi festivalleri dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle kutlama şansına sahip olacaksınız.

  Öğrenci Desteği ve Refahı

  Psikolojik, duygusal veya zihinsel sağlık sorunlarından kaynaklanan herhangi bir sıkıntı yaşıyorsanız, Özel Öğrenme Zorlukları, erişim gereksinimleri ve Kapsayıcı Öğrenim Planları konusunda destek sağlamanın yanı sıra refah desteği de sağlar.

  Kariyer ve İstihdam Hizmeti

  İstihdam edilebilirlik becerilerinizi geliştirmenize, kariyerinizi planlamanıza, özgeçmişinizi geliştirmenize ve görüşmelerde pratik yapmanıza yardımcı olabilir, ayrıca kampüsteki atölye çalışmalarına ve işveren ziyaretlerine katılma fırsatını da yakalayabilirsiniz.

  Kütüphaneler

  1,3 milyondan fazla kitap, süreli yayın, dergi ve çevrimiçi kaynak içeren iki kütüphane

  Kent Üniversitesi Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Konumlar

  • Canterbury

   Giles Ln, CT2 7NZ, Canterbury

  programlar

  sorular