Keystone logo
University of Groningen

University of Groningen

University of Groningen

Tanıtım

Groningen Ãœniversitesi

Groningen Üniversitesi, küresel bir bakış açısına sahip ilk 100 araştırma üniversitesinden biridir. Şu anda Times Higher Education sıralamasında 75. sıradayız ve 30'dan fazla İngilizce öğretilen Lisans programı ve 125'ten fazla Yüksek Lisans programı sunuyoruz. 1614 yılında kurulan üniversite, Hollanda'nın en eski araştırma üniversitelerinden biridir. 120'den fazla farklı milletten 36.000'den fazla öğrencisi ve 9.000 uluslararası öğrencisiyle gerçek anlamda uluslararası bir üniversiteyiz.

Neden Groningen'i seçmeliyim?

En kaliteli eğitim: Groningen Üniversitesi çok çeşitli, ilginç ve saygın derece programları sunmaktadır. Bir öğrenci olarak, yüksek kaliteli gözetim alacaksınız ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğe sahip olacaksınız. Groningen Üniversitesi, 'Hollanda'nın En İyi Geleneksel Üniversitesi' kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir.

Birinci sınıf araştırma: Avrupa'nın en iyi araştırma üniversiteleri arasındayız. 2016 yılında profesörümüz Ben Feringa, Nobel Kimya Ödülü'nü kazandı. Üniversite çığır açan ve sosyal açıdan önemli bir araştırma yürütüyor ve araştırmamız disiplinler arasında köprüler kuruyor.

Canlı öğrenci hayatı: Groningen hareketli bir öğrenci şehridir. Nüfusu Hollanda'da en düşük yaş ortalamasına sahiptir. 200.000 nüfusun dörtte biri öğrencidir. Öğrenciler her yerde görülebilir: parkta ders çalışmak, gece hayatının tadını çıkarmak ve çeşitli yarı zamanlı işlerde çalışmak. Groningen, yaşamak için güvenli ve yeşil bir şehirdir ve Avrupa'nın en mutlu şehirlerinden biri olarak seçilmiştir.

400 yıllık itibar: Groningen Üniversitesi zengin bir tarihe ve mükemmel bir üne sahiptir. Dört Nobel Ödülü sahibi, Hollanda'daki ilk kadın üniversite öğrencisi, ilk kadın öğretim görevlisi, ilk Hollandalı astronot ve Avrupa Bankası'nın ilk başkanı da dahil olmak üzere, 400 yıllık varlığı boyunca çeşitli disiplinlerde çok yetenekli birçok kişi üniversitede okumuş veya çalışmıştır.

Gerçekten uluslararası: Geniş uluslararası topluluğumuzla tanınıyoruz. Groningen'de her yıl 120'den fazla ülkeden yaklaşık 6.000 uluslararası öğrenci eğitim görmektedir. Groningen'de Hollandaca bilmeden yaşamak sorun değil; yemek siparişi verebilecek, kıyafet alışverişi yapabilecek ve hatta İngilizce spor dersleri alabileceksiniz. Groningen Üniversitesi'nin güçlü uluslararası bağlantıları vardır, bu da eğitiminizin bir bölümünü kolayca yurt dışında geçirebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, diğer büyük Avrupa üniversiteleriyle işbirliği içinde birkaç benzersiz uluslararası Yüksek Lisans programı sunuyoruz.

Lisans programları

30'dan fazla İngilizce öğretmeni lisans programı sunuyoruz. Lisans programlarımızdan dokuzu " Üst Derece Programı " kalite etiketi ile ödüllendirildi.

Master programları

Şu anda Groningen Üniversitesi, 18'i Hollanda'da "En Çok Oy Alan Program" olarak derecelendirilen 125'in üzerinde İngilizce öğretilen Yüksek Lisans programı sunmaktadır.

Fakülteler

Groningen Üniversitesi'nde araştırma ve eğitim 11 farklı fakülte bünyesinde organize edilmiştir. Bu fakülteler şunlardır:

İktisadi ve İşletme Fakültesi
Davranış ve Sosyal Bilimler Fakültesi
İlahiyat ve Dini Araştırmalar Fakültesi
Sanat Fakültesi
Tıp Bilimleri Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Mekansal Bilimler Fakültesi
Felsefe Fakültesi
Fen-Mühendislik Fakültesi
Groningen Ãœniversitesi
Kampüs Fryslân

Kampüs Özellikleri

University of Groningen iki şehre yayılmış üç kampüsü vardır. Groningen'de 11 fakülte, iki kampüste, şehirdeki 150 farklı binada bulunmaktadır.

Fen-Mühendislik Fakültesi veya İktisat ve İşletme Fakültesi bünyesinde okuyorsanız muhtemelen şehrin kuzeyindeki Zernike kampüsünde derslere katılacaksınız.

Davranış ve Sosyal Bilimler, İlahiyat ve Dini Çalışmalar, Sanat, Tıp Bilimleri, Hukuk, Mekansal Bilimler, Felsefe ve University College Gronigen fakülteleri için binalar şehrin merkezine yayılmıştır.

Groningen yakınındaki bir şehir olan Leeuwarden'de Fryslân Kampüsü'nü bulabilirsiniz. Fakülte bünyesinde birden fazla disiplinin temsil edilmesi nedeniyle bu benzersiz bir fakültedir.

Fakültelerimiz hakkında daha fazla bilgi için web sitemize göz atın!

Groningen büyük bir öğrenci nüfusuna sahip bir şehir ve bu da konaklama bulmayı çoğu zaman zorlaştırıyor. Öğrenciler şehrin her yerinde farklı konaklama türlerinde yaşarlar. Bunlar fiyatlara göre değişir ve diğer öğrencilerle ortak konaklamayı, bireysel stüdyoları veya daireleri ve şehrin bağımsız öğrenci konaklama sağlayıcısı SSH'yi içerir. University of Groningen bir kampüs üniversitesi değildir ve kampüste konaklama olanağı sunmamaktadır. Bu nedenle konaklama yerinizi kendiniz bulmanız gerekecektir. Konaklamayı ne kadar erken bulursanız o kadar iyi olur.

Groningen'de konaklama hakkında daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edin ve aday öğrencilere yönelik bilgiler bölümüne bakın!

  Burslar ve fon sağlama

  Üniversite, uluslararası öğrenciler ve araştırmacılar için bir dizi burs sunarak akademik başarıdaki mükemmelliği tanımaya kendini adamıştır. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için çeşitli burslar mevcuttur. programların yanı sıra değişim, kısa kurslar ve araştırma konaklamaları için üniversitemizde.

  Üniversite, uluslararası öğrenciler ve araştırmacılar için bir dizi burs sunarak akademik başarıda mükemmelliği tanımaya kararlıdır. Üniversitemizde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarının yanı sıra değişim, kısa kurslar ve araştırma konaklamaları için motive olan uluslararası öğrenciler için çeşitli burslar mevcuttur.


  Daha fazla bilgi için veya hangi burslardan yararlanabileceğinizi görmek için lütfen enstitü web sitesini ziyaret edin veya Bilgi İsteği üzerine tıklayın.

  Sıralamalar

  University of Groningen

  Neden University of Groningen'de eğitim almalısınız?

  İlk 100 Üniversitesiyiz

  Dünyanın önde gelen üniversitelerinden birinde okuyun. En iyilerden öğrenin ve heyecan verici araştırma fırsatlarından yararlanın. Nüfusun dörtte birinden fazlasının öğrenci olduğu canlı bir şehirde yaşayın. Üniversite deneyiminizden aradığınız her ne ise, onu Groningen'de bulacaksınız. 45'in üzerinde birinci sınıf lisans programı ve 160 yüksek dereceli yüksek lisans programı ile sizin için bir çalışma alanımız var.

  Çığır açan araştırmamız

  Öğrenci olarak, hareket halindeyken Avrupa'nın en iyi araştırma kurumlarından birinde aktif olarak araştırmaya dahil olacaksınız. Groningen Üniversitesi, disiplinler arasında köprüler kuran ve bilim ile toplum arasındaki boşluğu kapatan çığır açan ve sosyal olarak ilgili araştırmalar yürütür.

  400 yıllık itibar

  Groningen Üniversitesi, Hollanda'nın en eski ikinci üniversitesidir ve mükemmellik konusunda itibar kazanmıştır. Ben Feringa (Kimya, 2016) ve Frits Zernike (Fizik, 1953) gibi Nobel Ödülü sahipleri de dahil olmak üzere birçok yetenekli insan, zengin 400 yıllık tarihi boyunca üniversiteden geçti. İlk kadın üniversite öğrencisi ve Hollanda'daki ilk kadın öğretim görevlisi, ilk Hollandalı astronot ve Avrupa Bankası'nın ilk başkanı gibi bazıları kendi alanlarında öncü olmuştur.

  Canlı Öğrenci Yaşamı

  Tarihi MÖ 300 yılına kadar izlenebilirken, bugün Groningen, Hollanda'nın en genç nüfusa sahip canlı bir öğrenci şehridir - buradaki her dört kişiden biri öğrenci! Bu, izlemeyi tercih edin veya katılmak istediğiniz her zevke hitap eden çeşitli sanat ve müzik festivalleri, tiyatrolar, sinemalar ve performans mekanları ile her zaman yapacak bir şeyler olduğu anlamına gelir. Groningen'de her yerde öğrenciler göreceksiniz: Oldukça Noorderplantsoen parkı, çeşitli yarı zamanlı işlerde çalışıyor ve gece partileri yapıyor.

  Global topluluk

  Groningen Üniversitesi büyük bir uluslararası topluluğu kendine çekiyor! Erasmus Öğrenci Ağımız (ESN), Groningen'deki tüm uluslararası öğrencilere kolaylık sağlamakta ve yılda 150'den fazla etkinlik düzenlemektedir. Groningen Üniversitesi'nin güçlü uluslararası bağlantıları vardır, bu da derecenizin bir kısmını yurtdışında okuyarak kolayca geçirebileceğiniz anlamına gelir. Üniversite ayrıca diğer büyük Avrupa üniversiteleri ile işbirliği içinde birkaç benzersiz uluslararası yüksek lisans programı sunmaktadır.

  Ödüller & Akreditasyonlar

  QANU

  Kalite Güvencesi Hollanda Üniversiteleri

  NVAO

  Hollanda ve Flanders Akreditasyon Kuruluşu

  AACSB

  Ekonomi ve İşletme Fakültesi, dünyadaki işletme okullarının en iyi% 5'ini aldı

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  • Çalışma alanlarına sahip kütüphane, 80.000'den fazla e-dergi, bir milyon e-kitap, üç milyon basılı kitap ve 5000 dergiye erişim
  • CV kontrolleri, atölye çalışmaları ve kişisel kariyer tavsiyeleriyle öğrencileri iş piyasasına hazırlayan kariyer hizmetleri
  • Fransızca ve İtalyanca'dan Japonca ve İbranice'ye ve Hollandaca'ya kadar çeşitli kurslar sunan dil merkezi
  • Öğrenci Hizmet Merkezi, çalışma becerileri, psikolojik sorunlar, finansal konular ve işlevsel bozuklukla ders çalışma konularında destek sunuyor
  • ACLO, katılabileceğiniz 100'e kadar farklı spor türü sunan büyük bir spor derneği

  Öğrenci hayatı, sizi ömür boyu sürecek bir başarıya hazırlamaktan çok daha fazlasıdır. Groningen'de geçireceğiniz süre boyunca, canlı sanat ve müzik ortamından öğrencilerden ilham alan benzersiz gece hayatına kadar şehrin sunduğu her şeyi deneyimleyeceksiniz.

  Kulüplere katıl

  Tutkunuzun peşinden gitmek, yeni bir hobi denemek veya sadece yeni arkadaşlar edinmek istiyorsanız, öğrenciler tarafından yürütülen birçok spor, eğitim ve öğrenci derneğimizden birine katılabilirsiniz! Spordan kültüre, siyasetten partilere kadar ilgi alanlarınıza uygun bir dernek mutlaka bulacaksınız. Web sitemizde eğitim, öğrenci ve spor dernekleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz!

  Parti Kasabası

  Hollanda'nın tam bir öğrenci şehri olan Groningen, 150'den fazla bar ve eğlence mekanıyla dünyanın dört bir yanından insanları cezbeden benzersiz bir gece hayatı sunuyor. Ücretsiz giriş standarttır ve öğrenci indirimleri yaygındır, bu da şehri öğrenci bütçesi olanlar için mükemmel bir yer haline getirmektedir. Web sitemizde Groningen'in birinci sınıf festivalleri, sokak sanatı enstalasyonları ve uluslararası üne sahip müzeleri hakkında bilgi edinin.

  Genç Şehir

  Groningen, kökleri Demir Çağı'na kadar uzanan eski bir şehir olmasına rağmen, nüfus açısından Avrupa'nın en genç şehirlerinden biridir. Yaş ortalaması 34 olan şehrin başka hiçbir yerde bulamayacağınız eşsiz bir havası var. Yakın zamanda “dünyanın bisiklet başkenti” olarak adlandırılan Groningen'in harika bir bisiklet altyapısına sahip olması sürpriz değil; her şey sadece kısa bir bisiklet yolculuğu mesafesindedir. Açık hava sokak pazarlarından popüler moda zincirlerine kadar ihtiyacınız olan her şey şehirde mevcuttur. Groningen'in başka neler sunabileceğini web sitemizde öğrenin!

  Büyük Üs

  Groningen seyahat maceralarınıza başlamak için ideal bir başlangıç noktasıdır. Açık alan ve temiz hava için deniz kıyısını veya şehir merkezine sadece 40 km uzaklıktaki Hollanda adalarından birini keşfedebilirsiniz. Amsterdam da dahil olmak üzere Hollanda'nın çoğuna ve Hamburg, Bremen ve Dortmund gibi birçok büyük Alman şehrine tren, araba veya otobüsle sadece birkaç saatte ulaşılabilir. Belçika, Fransa veya Danimarka'ya tren, araba, feribot veya otobüsle sadece birkaç saat uzaklıkta olması ve kendi Groningen-Eelde havaalanımız sayesinde seyahat etmek için mükemmel bir yersiniz!

  University of Groningen Yurtdışında Eğitim Alınabilecek En İyi 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Programa kabul koşulları

  Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

  Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

  Konumlar

  • Groningen

   University of Groningen PO Box 72

   • Leeuwarden

    Wirdumerdijk 34, CE Leeuwarden Netherlands, 8911, Leeuwarden

    Chat with students

    sorular