Keystone logo
University of Gibraltar

University of Gibraltar

University of Gibraltar

Tanıtım

Görevimiz

Üniversitenin temel misyonu, mevcut toplumsal ihtiyaçlara cevap vermek ve aynı zamanda eğitim, öğretim ve araştırma arayışıyla kişisel ve mesleki geleceklerini şekillendirmektir.

Yüksek kaliteli öğretme ve öğrenme, dünya lideri araştırma, akademik özgürlük, Cebelitarık ve bölgenin sürdürülebilir kalkınması konusunda kararlıdır. İşletme, hükümet, hayır kurumları, sağlık ve eğitim kurumları ile ortaklıklar Üniversite misyonunun merkezinde yer almaktadır.

128663_brooke-cagle--uHVRvDr7pg-unsplash.jpg

“Biz yeni bir üniversite türüyüz. İddialı ve uyarlanabilir, öğrencilerimiz, mezunlarımız ve bizimle çalışanlar için fırsat yaratan bir kurum inşa ediyoruz ”, Profesör Catherine Bachleda, Şansölye Başkan Vekili University of Gibraltar

 • Küçük sınıflar: Büyüklüğümüzle gurur duyuyoruz. Küçük bir üniversite olmak, öğrencilerimize rakipsiz bir öğrenme deneyimi sunmamızı sağlar. Daha küçük sınıflarımız, öğretme konusunda daha kişisel bir yaklaşım sağlar ve size bir konuyu gerçekten keşfetmeniz için alan sağlar. Başka bir öğrenciden daha fazlası olacaksın, UniGib topluluğunun değerli bir parçası olacaksın.
 • Ders dışı etkinlikler: Öğrenci olmak ders çalışmakla ilgili olmakla birlikte, aynı zamanda eğlenmek, arkadaşlıklar kurmak ve yeni deneyimlere katılmakla da ilgilidir. İster maceraya, tarihe, spora, doğaya, canlı müziğe, gece hayatına ya da sadece plajda bir güne keyifle bakın, Cebelitarık'ta her şey var. Çok kültürlü, misafirperver topluluğu, onu yaşamak ve keşfetmek için eşsiz bir yer haline getirir.
 • En son teknolojiler: Europa Point Kampüsümüz Cebelitarık'ın en güney noktasında yer almaktadır ve öğrenme deneyiminizi zenginleştirmek ve zenginleştirmek için tasarlanmış en son teknolojilere sahiptir. Viktorya dönemine ait bir cephane içinde yer alan kampüs, öğrenmenizi desteklemek için özel alanlar oluşturmak için modern mimariyle benzersiz tarihi özellikleri ve en son teknolojileri birleştirir.
 • Cebelitarık sizin kampüsünüzdür: Cebelitarık'ın canlı ekonomisi ve kültürel, tarihi ve biyocoğrafik bir kavşaktaki eşsiz konumu, bağlantıları kurmak, anlamlı endüstri deneyimi kazanmak ve çalışmanıza benzersiz bir referans noktası eklemek için mükemmel bir yer haline getirir. Zengin tarihi, dinamik bir 'yapabilecekler' topluluğu ile birleştiğinde, öğrenmek ve yaşamak için sıcak, güvenli ve açık bir ortam sunar.
 • Uluslararası etki: Ağımız ve etkimiz Cebelitarık'ın çok ötesine uzanıyor. Bir öğrenci olarak, çalışmanızı olumlu yönde etkileyecek uluslararası bir uzmanlar, dernekler ve kurumlar topluluğuna erişebilirsiniz. Güçlü akademik bağlantılardan yararlanmanın yanı sıra, Cebelitarık'ın uluslararası iş dünyasının canlı ekosistemine de girebilirsiniz. Dünyanın en büyük işletmelerinden bazıları Cebelitarık’tan faaliyet gösteriyor, bu yüzden asla dışarı çıkma ve ağ kurma fırsatlarından mahrum kalamayacaksınız.
 • İşyerinde hazır: İstihdam edilebilirlik ve mesleki gelişim yaptığımız işin özüdür. İşyerine hazır mezunları geliştirmek istiyoruz, bu nedenle endüstri ile yerel ve uluslararası düzeyde ilişkiler kurduk. Eğitmenlerimizin ve eğitmenlerimizin çoğunluğu endüstri profesyonellerini uyguluyor, endüstri standartlarındaki 'canlı' deneyimleri yaklaşımlarına dönüşüyor ve öğrencilerimize fayda sağlıyor. İşe yerleştirme kursları lisans kurslarımız boyunca devam eder, yani mezun olduğunuzda iş bulmak için gerekli olan beceri ve deneyimi elde edersiniz.
 • Önemli olan araştırma : Araştırmamız geniş Cebelitarık ve / veya Akdeniz ile ilgili temaları kapsamaktadır. İki uzman enstitümüz, Cebelitarık ve Akdeniz Araştırmaları Enstitüsü ve Yaşam ve Yer Bilimleri Enstitüsü, araştırma topluluğumuz için hayati öneme sahip dallardır; ve Cebelitarık Botanik Bahçeleri.

128667_photo-of-woman-using-laptop-3194518.jpg

Kampüs Özellikleri

Son teknoloji tesisler: Europa Point Kampüsümüz, Cebelitarık'ın en güney noktasında yer alır ve öğrenim deneyiminizi geliştirmek ve zenginleştirmek için tasarlanmış öncü tesislere sahiptir. Viktorya dönemine ait bir cephanelik içinde yer alan kampüs, öğreniminizi desteklemek için ısmarlama alanlar yaratmak için benzersiz tarihi özellikleri modern mimari ve en son teknolojilerle harmanlamaktadır.

Üniversitenin ana kampüsü, bir dizi restore edilmiş eski askeri bina içinde, Cebelitarık Kayası'nın en güney kısmı olan Europa Point'tedir. Açık bir günde, Ceuta ve Fas'ın Rif Dağları dahil olmak üzere Cebelitarık Boğazı boyunca Kuzey Afrika'nın manzaraları görülebilir; yanı sıra Cebelitarık Körfezi ve kıyılarındaki İspanyol kasabaları.

Cebelitarık Üniversitesi öğrencileri için konaklama, amaca yönelik olarak inşa edilmiş Europa Suites'te mevcuttur.

Europa Point Kampüsümüze sadece iki dakikalık yürüme mesafesinde bulunan odalar, dinlenmek ve ders çalışmak için alanlar olarak tasarlanmıştır. İhtiyacınız olan her şeye sahip stüdyo dairelerin her birinde kompakt bir mutfak, en-suite banyo ve büyük bir çalışma masası bulunmaktadır.

  Burslar ve fon sağlama

  İşletme Lisans Dereceleri (BBA) için Parasol Bursları, Cebelitarık Commonwealth Bursları, Avrupa Bursları ve Bursları ve sakinler için HM Cebelitarık Hükümeti Bursları dahil olmak üzere çok sayıda burs üniversite tarafından barındırılır veya doğrudan sağlanır.

  Neden Cebelitarık Üniversitesi

  Cebelitarık Üniversitesi, öğrencilerine benzersiz, güvenli ve çok kültürlü bir konumda yüksek kaliteli, yüz yüze öğretim ve Birleşik Krallık'a uygun standartlar sunar. Küçük sınıflarımız, akademik kadromuzun uzmanlığı, anlamlı yerleştirmeler ve iş deneyimi fırsatlarıyla birleştiğinde, işverenlerin aradığı becerileri edinmenizi sağlayarak istisnai bir öğrenci deneyimi sunmamızı sağlar. Birleşik Krallık Kalite Güvence Ajansı (QAA) gerekliliklerine uygun olarak, tüm Cebelitarık Üniversitesi dereceleri, Birleşik Krallık'tan deneyimli, dış denetçiler tarafından düzenli olarak denetlenir.

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  SEO – İlk iletişim noktanız

  Kursunuzla, mali durumunuzla, kişisel yaşamınız veya zihinsel sağlığınızla ilgili bir sorununuz varsa, Öğrenci Deneyimi Ofisi size yardımcı olmak için buradadır. Sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız ve eğer yanıtlayamazsak bunu yapacak uygun kişiyi veya uzmanı bulacağız. Öğrenci olarak UniGib'de geçireceğiniz süre boyunca Öğrenci Deneyimi Ofisinin size yardımcı olabileceği alanları lütfen aşağıya bakın.

  Öğrenci Deneyimi Ofisi, kursunuzla ilgili veya Üniversitedeki çalışmalarınızı etkileyebilecek kişisel konularla ilgili her türlü sorunuz için ilk iletişim noktasıdır ve aşağıdaki konularda yardımcı olabilir:

  • Kursunuzla ilgili sorular
  • Mutluluk
  • Öğrenci finansmanı soruları
  • Kime mektuplarla ilgili olabilir,
  • Banka mektupları
  • Yedek kampüs kartları
  • Referanslar
  • Düzenlemeler, süreçler ve politikaya ilişkin tavsiyeler
  • Yerleştirme ve kariyer bilgileri.

  Cebelitarık küçük olabilir ama onu bu kadar eşsiz kılan da bu. Her şey yürünebilir, bisiklete binilebilir veya kısa bir otobüs yolculuğu mesafesindedir; bu da ders çalışmadığınız zamanlarda keşfetmek, seyahat etmek ve eğlenmek için daha fazla zamanınız olacağı anlamına gelir.

  Vardığınız anda kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayacak, çok kültürlü bir topluluğa ev sahipliği yapmaktadır.

  Öğrencilerimiz, Cebelitarık'ın sunduğu her şeyin tadını çıkarmanın yanı sıra, yakınlardaki İspanya'yı keşfetme, Fas'a seyahat etme ve hatta Birleşik Krallık'a giden bir uçağa binme şansına da sahip oluyorlar!

  Konumlar

  • Gibraltar

   University of Gibraltar Europa Point Campus Gibraltar GX11 1AA, GX11 1AA, Gibraltar

  • Gibraltar

   Europa Point Campus, GX11 1AA, Gibraltar

  sorular