Keystone logo
© Anna Sigge
University of Borås

University of Borås

University of Borås

Tanıtım

İsveç tekstil inovasyonu ve endüstrisinin kalbinde, Viskan Vadisi'nde, İsveç'in ikinci büyük şehrine kısa bir sürüş mesafesinde üniversitemiz ve Borå şehri bulunmaktadır.

Borå Üniversitesi'nde, uluslararası bir ortamda ve önemli ölçüde sosyal öneme sahip yüksek kalitede öğrenmeyi, bilgiyi ve yeniliği geliştiriyoruz. Odak noktamız gelecek için birlikte çalışmak, fark yaratmaktır.

Burada gelecekteki kariyerinizle ilgili birçok farklı Lisans ve Yüksek Lisans programı arasından seçim yapabilirsiniz. Birçoğu yalnızca burada bulunabilen ve dünyanın her yerinden öğrencilerin ilgisini çeken birçok konu alanında benzersiz programlar sunuyoruz.

Borå Üniversitesi'nde eğitim programlarımızda sürdürülebilir kalkınma konusunda işbirliği önemlidir. Bir öğrenci olarak eğitiminizde eleştirel düşünmeye teşvik edilirsiniz ve sürdürülebilir bir toplum için ve bu toplum içinde çalışmak için sağlam bir temel alırsınız.

Kampüs Özellikleri

Borås'taki merkezi konumdaki ve ana tren ve otobüs istasyonundan sadece on dakika uzaklıktaki University of Borås kampüsü, Borås'taki öğrenci yaşamının kalbidir. İhtiyacınız olan her şeyi burada, kampüste bulacaksınız! Konferans salonlarına ek olarak İsveç'in en iyi kütüphanelerinden birine, restoranlara, kafelere ve öğrenci kitapçığına sahibiz.

Tesislerimiz modern olup çalışma ve araştırmaların yanı sıra dinlenme için de iyi donanıma sahiptir. Burada tek başınıza veya çalışma grubunuzla ders çalışabileceğiniz, arkadaşlarınızla geleneksel İsveç "fika"sı yiyebileceğiniz alanları kolaylıkla bulabilirsiniz.

University of Borås öğrenci konaklaması olan bir kampüsü yoktur; bu, tüm öğrencilerin kendi konaklama yerlerini ayırtmaktan sorumlu olduğu anlamına gelir. Ancak Uluslararası Ofis, Borås'taki yerel konut acentesi ile işbirliği yapar ve kabul edilen değişim öğrencilerine nasıl kalacak yer bulacakları konusunda yardımcı olabilir.

Web sitemizde konaklama bulma hakkında daha fazla bilgi edinin.

  kabul

  1. Çevrimiçi başvurun

  Universityadmissions.se web sitesi (harici bağlantı), İsveç'te yüksek öğrenime başvuru için resmi web sitesidir. UHR - İsveç Yüksek Öğrenim Konseyi tarafından yönetilmektedir. UHR, kabul sürecini İsveç üniversiteleriyle birlikte yönetir. Halen Borås Üniversitesi ile değişim anlaşması olan bir üniversiteden değişim öğrencisi olarak başvuruyorsanız, lütfen bunun yerine değişim öğrencileri için başvuru sürecine bakın. AB/AEA vatandaşı değilseniz, başvurunuz geçerli olmadan önce 900 SEK tutarında başvuru ücreti ödemeniz gerektiğini lütfen unutmayın. Ancak bu kuralın bazı istisnaları vardır. Başvuru ücretini ödemeniz gerekip gerekmediğini öğrenmek için lütfen üniversiteadmissions.se adresini ziyaret edin (harici bağlantı)

  2. Destekleyici belgeleri gönderin

  Çevrimiçi başvurunuzu tamamladıktan sonra pasaportunuzun kopyaları, lise/üniversite diplomalarınız, transkriptleriniz ve İngilizce dil sertifikalarınız gibi destekleyici belgeleri sunmanız gerekir.

  Belgelerinizi www.universityadmissions.se web sitesindeki yükleme işlevini kullanarak yükleyebilirsiniz; bu, başvurunuzu tamamlamanın en hızlı ve en kolay yoludur. Belgelerinizi normal posta veya teslimat hizmeti yoluyla da aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz:

  İsveç'te Üniversite Kabulleri

  R312

  SE-106 53 Stokholm

  İSVEÇ

  Uygunluğunuzun belgelenmesiyle ilgili ve ülkeniz için geçerli olabilecek özel talimatlar hakkında, üniversiteadmissions.se adresindeki bilgileri okuduğunuzdan emin olun.

  3. Başvurunuzun ilk değerlendirmesi

  Ulusal Kabul Ofisi destekleyici belgelerinizi aldıktan sonra, bunlar merkezi bir birime iletilecek ve bu birim başvurunuzun genel giriş koşullarını karşıladığından emin olmak için başvurunuzun ilk değerlendirmesini yapacaktır.

  4. Deneyimli personel başvurunuzu değerlendirir ve başvurunuzun özel giriş koşullarını karşıladığından emin olur

  Başvurunuz genel giriş koşullarını karşılıyorsa, deneyimli personelin başvurunuzu değerlendirdiği ve özel giriş koşullarını karşıladığından emin olduğu Borås Üniversitesi'ndeki yerel Kabul Ofisine gönderilir.

  5. Seçim süreci

  Yerel Kabul Ofisi tüm başvuruları değerlendirdiğinde seçim başlar. Borå Üniversitesi, özellikle ücret ödeyen öğrenciler için seçim grupları kullanmaz.

  6. Seçim Sonuçlarının Bildirilmesi

  Seçim sonuçları yayınlandıktan sonra Ulusal Kabul Ofisinden, üniversiteadmission.se adresindeki 'Sayfalarım'a giriş yapmanız ve sonuçlarınızı kontrol etmeniz için bir e-posta hatırlatıcısı alacaksınız.

  Bildiriminize çevrimiçi olarak ve yazdırılabilir bir PDF dosyası olarak erişilebilecek.

  Kabul edilen öğrencilere Seçim Sonuçlarının Bildirilmesi konusunda üniversiteden genel bilgi verilecektir.

  7. Kayıt olun

  Kabul edilen öğrencilerin programdaki yerlerini koruyabilmeleri için programlarına ve derslerine kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt dönemi genellikle yarıyılın başlamasından önceki hafta yapılır. Borå Üniversitesi, kabul edilen tüm öğrencilere e-posta yoluyla nasıl kayıt yaptıracaklarına ilişkin talimatlar içeren bilgi gönderecektir.

  ingilizce dil yeterliliği

  Çoğu yüksek lisans düzeyindeki kurs ve program için gereklilik, İsveç Ortaokulu'ndaki (lise) İngilizce B/6 kursuna eşdeğerdir.

  İngilizce yeterliliği, uluslararası kabul görmüş bir dizi testten alınan test puanlarıyla kanıtlanabilir.

  Burslar ve fon sağlama

  Borås Üniversitesi'nden Burslar

  Borås Üniversitesi'nin sunduğu burslar öğrenim ücretinin yaklaşık yüzde 75'ini karşılamayı amaçlamaktadır, yaşam masraflarını karşılayacak şekilde tasarlanmamıştır. Ödeme parasal olarak yapılmaz; bunun yerine öğrenim ücretinden, öğrenim ücretinden feragat edilen miktar kadar kesinti yapılacaktır.

  Üniversitenin burs verme kriterleri, Üniversitenin öncelikli eğitim veya araştırma alanlarıyla uyumlu olarak değerlendirdiği iyi çalışma kayıtları ve niteliklerdir.

  Koşulların tamamı için Borås Üniversitesi'nde öğrenim ücreti ödeyen öğrencilere burs verilmesine ilişkin Yönergelerimize bakın (pdf)

  Öğrenim ücreti ödemeniz gerekip gerekmediğinden emin değil misiniz? Öğrenim Ücretleri altında daha fazlasını okuyun

  Uygulama

  2024 yılı burs başvuruları 1 Aralık'ta başlıyor.

  Burs almaya hak kazanan öğrencilere, seçim sonuçlarının Mart 2024'te yayınlanmasından kısa bir süre sonra bilgi verilecektir.

  Borås Üniversitesi'ndeki mevcut öğrenciler için burslar

  Borås Üniversitesi'nde iki yıllık bir programa kayıtlı olan öğrenciler için, programın geri kalan iki yarıyılı için öğrenim ücretlerinin yüzde 75'ine kadarını kapsayan bir burs başvurusunda bulunma olanağı bulunmaktadır. Bilgi ve başvuru formları 2024 bahar döneminde web sitesinde yayınlanacaktır.

  2023 sonbaharının ikinci yılı için burs başvurusu artık kapalı.

  Borås Üniversitesi, öğrenim ücreti ödemesi gereken yüksek nitelikli öğrencilere burs sunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin.

  Mezun İstatistikleri

  Neden {school_name_variable}'de eğitim almalısınız?

  • Yılın Öğrenci Şehri İsveç 2020/2021 için Yılın Öğrenci Şehri seçildik!
  • Borås Üniversitesi'ndeki her 10 öğrenciden dokuzu mezun olduktan sonraki altı ay içinde işe alınır! Mezunlar da aldıkları eğitimlerin mesleklerinde faydalı olduğunu düşünüyorlar.
  • Sürdürülebilir Kalkınma Üniversitenin güçlü bir sürdürülebilirlik profili var ve tüm faaliyetler Gündem 2030'a dayanıyor. Çalışmalarınızda sürdürülebilirlik perspektifinden düşünmeye teşvik ediliyorsunuz.
  • Öğretmenlerle yakın temas Öğrencilerimiz, öğrenimleri sırasında bir sorun çıkması durumunda öğretmenlerle iletişim kurmanın ve onlardan yardım almanın kolay olduğunu deneyimliyorlar. Öğretmenlerimiz sizin için burada!

  Ödüller & Akreditasyonlar

  İsveç'te Yılın Öğrenci Şehri

  İsveç Ulusal Öğrenci Birliği (2020/2021)

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  • Sosyal danışmanları ve bir hemşireyi içeren Öğrenci Sağlık Hizmetleri.
  • Uluslararası öğrenci hizmetleri sunan uluslararası ofis.
  • İsveç'teki en iyi kütüphanelerden biri ve çeşitli bilgisayar odaları.
  • Üniversite personelinin veya diğer öğrencilerin kabul edilemez davranışlarına maruz kaldığınızı düşünüyorsanız Öğrenci Ombudsmanı size yardımcı olabilir.
  • University of Borås ve İsveç'teki diğer üniversitelerin sunduğu farklı kurslar hakkında size tavsiyelerde bulunabilecek Çalışma Danışmanları.
  • Kariyer Hizmetleri, öğrenci olarak sizinle iş piyasası arasındaki bağlantıdır.
  • Bir öğrenci olarak iş dünyası içinde iyi bağlantılar kurmanıza yardımcı olmak için üniversite, diğer şeylerin yanı sıra "Företag söker dig" (Sizi arayan şirketler) olarak bilinen bir hizmeti de yürütmektedir.

  Üniversitede okumak sadece gece geç saatlere kadar bilgisayar başında oturmak ve sınavlara hazırlanmaktan ibaret değildir. En azından yeni keşfedilen arkadaşlar, eğlenceli partiler, yeni ilgi alanları ve heyecan verici deneyimler hakkındadır. University of Borås , dahil olmak veya benzer düşüncelere sahip insanlarla tanışmak ve sadece eğlenmek isteyenler için çeşitli bağımsız dernekler, kuruluşlar ve kulüpler bulunmaktadır.

  Öğrenci Birliği, bir öğrenci olarak üniversitede mümkün olan en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çalışır. Öğrenci Birliği, etkinlikler, sosyal aktiviteler ve üniversitenin eğitim programları hakkında bilgi sahibi olarak hem çalışmalarınızda hem de boş zamanlarınızda size yardımcı olur.

  Öğrenci şehri Borås

  Borås, rahat açık hava kafeleri, güzel parkları ve yoğun bir kültür ve eğlence programıyla büyüyen bir öğrenci şehridir.

  Borås, orta büyüklükte bir İsveç şehridir ve büyük şehir Göteborg'a ve Landvetter Havaalanı'na bir saatten daha kısa mesafededir. Şehir, İsveç'te yenilik ve girişimcilik açısından zengin bir tekstil ve ticaret merkezi olarak tanınmaktadır. Şehir merkezi çok sayıda mağaza, kafe ve restoranla hareketlidir. İhtiyacınız olan her şey yürüme mesafesindedir. Borås, büyük bir göçmen topluluğunun bulunduğu çok kültürlü bir şehirdir. Bu, özellikle dünyanın diğer yerlerinden yemek sunan restoranların sayısında belirgindir.

  Kırsal bölgeyi tercih ediyorsanız şanslısınız. Şehir merkezinden kısa bir otobüs veya bisiklet yolculuğunun ardından yürüyüş, kayak, balıkçılık ve piknik için ormanlar, göller ve geniş tarım arazileri bulacaksınız. Kısacası, Borås'ta hem eğitim hem de boş zaman aktivitelerinizde zengin bir deneyim için ihtiyacınız olan her şeyi bulacaksınız.

  {school_name_variable} Yurtdışında Eğitim Alınabilecek En İyi 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Konumlar

  • Borås

   HÖGSKOLAN I BORÅS , S-501 90, Borås

  sorular