Keystone logo
© BIMM University
University of the Arts London

University of the Arts London

University of the Arts London

Tanıtım

Londra Sanat Üniversitesi

University of the Arts London (UAL), 2023 QS World University Rankings®'e göre art arda beşinci kez Sanat ve Tasarım alanında dünyada 2. sırada yer aldı. Sanat, tasarım, iletişim, moda, medya ve sahne sanatları alanlarında uluslararası bir üne sahiptir. 130 ülkeden 18.000 öğrenciden oluşan çeşitli bir yapıya ev sahipliği yapan UAL, kurumlarında 100 yılı aşkın bir öğretim geçmişine sahiptir - Camberwell College of Arts, Central Saint Martins, Chelsea College of Arts, London College of Communication, London College of Fashion, Wimbledon College of Arts ve UAL Creative Computing Institute.

UAL, öğrencilere drama, grafik ve iç tasarımdan moda ve güzel sanatlara kadar her şeyi kapsayan bir dizi disiplinde ve her düzeyde öğrenme, yaratma, araştırma ve yenilik yapma konusunda benzersiz fırsatlar sunar. Profesyonel sanatçılar, uygulayıcılar, tasarımcılar, eleştirmenler ve teorisyenlerden oluşan bir öğretim kadrosu ile UAL, dünyanın önde gelen uzman yaratıcı üniversitelerinden biridir. Her Kolejin kendi kültürü, felsefesi ve odak noktası vardır. UAL mezunları, dünya çapında yaratıcı endüstrilerde çalışmaya ve onları şekillendirmeye devam ediyor ve üniversite, tüm Turner Ödülü adaylarının yarısından fazlası dahil olmak üzere birçok yaratıcı ve kültürel liderin kariyerini başlattı.

Kampüs Özellikleri

Konaklama seçenekleri, geleneksel yurtlardan müstakil stüdyo dairelere kadar uzanmaktadır. Hepsi mutfaklıdır. UAL, AB dışından gelen uluslararası öğrenciler için ilk yıllarında yurtlarda yer almayı garanti eder.

 • Londra genelindeki tüm yurtlarda 7/24 personel bulunmaktadır.
 • Refah temsilcileri haftalık katılım seanslarına ev sahipliği yapar, bu nedenle tavsiye almak veya sadece sohbet etmek isterseniz, sizi dinlemek için oradalar.
 • Salon Temsilcileri, ikindi çayı ve film geceleri, yoga ve fitness dersleri de dahil olmak üzere salonlarda haftalık ücretsiz etkinlikler düzenler.

Londra'nın her yerine yayılmış olan UAL'de eğitim, her biri benzersiz bir kültür, felsefe ve odak sunan 6 kolejden veya UAL Yaratıcı Bilgi İşlem Enstitüsü'nden birinde gerçekleşir.

Camberwell Sanat Koleji

Camberwell Sanat Koleji, sanat ve tasarım yoluyla olumlu sosyal etki yaratan ünlü bir sanat ve tasarım kolejidir.

Merkez Saint Martins

Central Saint Martins, farklı düşünme, yapma ve yapma biçimleriyle yaşıyor. Sanat, tasarım ve performans arasında öğrenciler daha iyi bir gelecek için fikirler, materyaller ve eylemler yaratırlar.

Chelsea Sanat Koleji

Chelsea College of Arts, günün önde gelen sanatçılarından ve tasarımcılarından bazılarını üretme konusunda dünya çapında bir üne sahip olmaktan gurur duyar.

Londra İletişim Koleji

London College of Communication, iletişimin ne olduğunu ve neden önemli olduğunu keşfeden ve yeniden düşünen geleceğe dönük yaratıcılara ev sahipliği yapar.

Londra Moda Koleji

London College of Fashion, moda tasarımı, medya ve işletme eğitiminde dünya lideridir; modanın bilim, mühendislik ve teknoloji ile kesiştiği sınırları zorlayan araştırmalarda; ve en iyi markalarla ortak olduğu ve yeni işletmelerin kurulmasına yardımcı olduğu kuruluşta.

Wimbledon Sanat Koleji

Wimbledon Sanat Koleji, yaratıcılıkları, teknik başarıları ve profesyonellikleri ile tanınan performans mezunları yetiştirme konusunda uluslararası bir üne sahiptir.

UAL Yaratıcı Bilgi İşlem Enstitüsü

UAL Creative Computing Institute, bilgisayar bilimi ve yaratıcı uygulamaları keşfetmek için yenilikçi yeni kurslar, araştırma fırsatları ve halka açık bir platform sunar.

  Burslar ve fon sağlama

  UAL, üniversite fonlarının yanı sıra bireylerden, şirketlerden ve hayırsever hayır kurumlarından gelen cömert bağışlarla sağlanan çok çeşitli burslar, burslar ve ödüller sunmaktadır. Burslar hakkında daha fazla bilgi için lütfen üniversitenin web sitesine bakın.

  • Uygunluk, seçtiğiniz konu veya kurs, eğitim düzeyi ve milliyet gibi kriterlere bağlıdır.
  • Bazı ödüller finansal ihtiyaca dayalıdır, diğerleri ise akademik mükemmellik veya yaratıcı potansiyel gösteren öğrencilere verilir.
  • Lisansüstü İlerleme İndirimi: Bir yüksek lisans kursuna devam eden UAL mezunları için öğrenim ücretlerinde %20 indirim.
  • 5.000 £ değerindeki 170 UAL Ev Lisansüstü Bursu, Ev başvuru sahiplerine ücret muafiyeti olarak sunulmaktadır.
  • 215 UAL Uluslararası Yüksek Lisans Bursu, 7.000 £ öğrenim ücreti muafiyeti sunar.
  • Öğrenim ücretleri ve UAL yurtlarından birinde konaklama masraflarını karşılamak için en fazla 4 adet 50.000 £ değerinde UAL Uluslararası Yüksek Lisans Bursu mevcuttur.

  Neden Sanat Üniversitesi Londra

  Londra genelinde birden fazla site ile UAL, bu küresel yaratıcı merkezden ilham almak için sonsuz fırsatlar sunuyor.

  • UAL, yaratıcı endüstriler ve ötesinde kariyer başlatmak ve ilerletmek için bir geçmişe sahiptir.
  • Mezunlar genellikle Turner Ödülü'nden Oscar'a kadar uzanan ulusal ve küresel ödüller için kısa listeye alınır.
  • UAL, 2.400'den fazla lisansüstü öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.
  • Üniversite, doktora veya MPhil'e giden çok çeşitli teorik ve uygulamaya dayalı araştırma programları sunmaktadır.
  • UAL, UAL öğrencileri ve personeli tarafından yürütülen araştırmaların %83'ü ile Birleşik Krallık'ın en iyi araştırma üniversiteleri arasında yer almaktadır ve dünya lideri olarak derecelendirilmiştir.
  • UAL, dünya çapında 130'dan fazla ülkeden gelen öğrencilerle çok çeşitli bir öğrenci topluluğuna sahiptir.
  • Öğrenciler, Londra'nın dünyaca ünlü sanat galerileri, müzeleri ve tiyatrolarından ilham almaya teşvik edilir.
  • UAL'nin özel destek hizmeti, uluslararası öğrencilere finansman, vize başvuruları ve konaklama konusunda rehberlik de dahil olmak üzere faydalı tavsiyeler sunar.

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  UAL, çok çeşitli çok amaçlı atölyelere, uzman stüdyolara ve ekipmanlara sahiptir. Buna fotoğraf karanlık odaları, seramik atölyeleri, metal döküm dökümhanesi ve litografi, gravür, serigrafi ve tipo baskı stüdyoları dahildir.

  • UAL'in sanattan web tasarımına kadar 470.000'den fazla başlığa, 15.000 dergiye ve süreli yayına sahip 6 kütüphanesi bulunmaktadır. Öğrenciler ayrıca öğrenmeyi, yaratıcılığı ve araştırmayı geliştirmek için 3 Öğrenme Alanına ve 50'den fazla benzersiz özel koleksiyona erişebilir.
  • Danışmanlar, sağlık danışmanları ve papazlar, öğrencileri dinleyerek ve depresyon, kaygı ve hastalık gibi sorun ve endişeleri konusunda onlara yardım ederek ve pastoral ve manevi bakım sağlayarak öğrencilerin sağlığını ve esenliğini destekler.
  • Öğrenci Danışmanları para ve göçmenlik uzmanlarıdır; Birleşik Krallık'ta eğitim almayla ilgili masrafların nasıl finanse edileceğine dair rehberlik sağlar ve Uluslararası öğrencilere vize ve göçmenlik konuları hakkında sorular konusunda yardımcı olabilir.

  Kültürel ve yaratıcı bir merkez olan Londra, UAL kimliğinin ayrılmaz bir parçasıdır. 270'den fazla milletten 8 milyon insana ev sahipliği yapan Londra, dünyanın bir mikrokozmosudur. Burada okumak, öğrencilere sonsuz yaratıcı ve ağ oluşturma fırsatlarına erişim sağlar.

  • Her yıl düzenlenen 170 müze, 240 tiyatro ve 250 festival ile her zaman ilham verecek bir şeyler vardır.
  • Diğer birçok büyük şehrin aksine Londra, parkları ve yeşil alanlarıyla ünlüdür.
  • Kulüplerden komedi gecelerine, yürüyüş turlarından müze geç saatlerine kadar Londra, bütçeye uygun olsa bile herkes için bir şeyler sunar.

  Sanat Üniversitesi Londra Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Konumlar

  • London

   London, Birleşik Krallık

  • London

   272 High Holborn, WC1V 7EY, London

  programlar

  sorular