Keystone logo
© Carrianna Field
Universitat de Barcelona

Universitat de Barcelona

Universitat de Barcelona

Tanıtım

Universitat de Barcelona

1450 yılında kurulan Barselona Üniversitesi, derin akademik geleneği sınır bilimsel bilgi ile birleştiren kapsamlı bir yüksek öğrenim kurumudur. Akdeniz'in ve aslında Avrupa'nın ana kozmopolit merkezlerinden biri olan Barselona şehrinde bulunmaktadır. Barselona Üniversitesi'nin altı ana kampüste kümelenmiş on altı merkezi, şehre yayılmış ve tamamen kentsel yaşamla bütünleştirilmiştir. Böylelikle bunların çoğu şehrin içinde yer almaktadır. Şehrin kendisi Üniversitenin kampüsü haline gelir.

İspanya'nın en büyük üniversitelerinden biri olan Barselona Üniversitesi, her yıl hem İspanyol üniversitelerinden hem de yurtdışından çok sayıda öğrenciyi ağırlamaktadır. 44.000'in üzerinde lisans öğrencisi ve yaklaşık 19.000 yüksek lisans ve lisansüstü öğrencisi ve doktora adayı bulunmaktadır. Öğrencilerin yaklaşık% 15'i yurtdışından ve 122'den fazla farklı milletten.

Bir kamu kurumu olarak, akademik mükemmelliğe odaklanan Barselona Üniversitesi, mevcut ve gelecek nesil küresel vatandaşları - profesyoneller, araştırmacılar, girişimciler, liderler - her yerde en üst düzeyde çalışma kapasitesi ile eğitmeye ve hazırlamaya kendini adamıştır. Dünya. Aynı zamanda, Barselona Üniversitesi'nin araştırmaya olan bağlılığı, üniversiteyi Uluslararası sıralamada ilk olarak İspanya'da konumlandırmıştır; ve araştırma etkisi açısından dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olarak.

Barselona Üniversitesi uluslararası bir mesleğe sahiptir, bu nedenle Avrupa Araştırma Üniversiteleri Ligi (LERU), COIMBRA grubu (CG) ve Arap-Avrupa Yüksek Öğretim Konferansı (AECHE) koordinasyonu dahil olmak üzere dünya çapında önde gelen üniversite ağlarının bir üyesidir. ). Dünyanın en iyi 200 üniversitesinden 82'si ile yapılan anlaşmalar da dahil olmak üzere 2.800'den fazla uluslararası anlaşmaya sahiptir (Times Higher Education Supplement).

Kampüs Özellikleri

Barselona Üniversitesi, ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize en uygun olanı bulmanızı sağlayan çeşitli konaklama seçenekleri sunar:


UB Yurtları:

Barselona Üniversitesi, Katalonya'da konaklama ve yemeklerin yanı sıra öğrencilere kişisel, kültürel ve bilimsel ufuklarını genişletebilecekleri bir ortam sunan kendi yurtlarını işleten tek devlet üniversitesidir.
Barselona Üniversitesi öğrenci yurtları haftanın yedi günü konaklama ve yemek sağlar, ancak daha fazlasını yapmayı da hedefler. Üniversite, onlarla birlikte kalmayı seçenlerin, hayat boyu arkadaş olma ihtimali olan diğer öğrencilerle birlikte, üniversite hayatını mümkün olan en iyi şirkette deneyimlemelerini istiyor.


UB Üniversite Rezidansı:

Barselona Üniversitesi'nin ayrıca özel bir şirket tarafından işletilen kendi üniversite yurdu vardır.


Bağlı yurtlar:

Öğrenciler, Barselona Üniversitesi'ne bağlı bir dizi öğrenci yurdu arasından seçim yapabilirler.


Özel üniversite yurtları:

Özel yurtlar, Barselona Üniversitesi öğrencilerine özel fiyatlar ve başka avantajlar sunar.

  Neden Barselona Üniversitesi

  Neden Barselona Üniversitesi'ni seçmelisiniz?

  • En prestijli uluslararası üniversite sıralamasında en çok oy alan İspanyol üniversitesidir.
  • 400 yıldan fazla geçmişe sahip dünyanın en iyi 25 üniversitesi arasındadır.
  • Dünyanın en iyi üniversite şehirlerinden biri olan Barselona'da bulunmaktadır.
  • Çok çeşitli kurs teklifleri sunar: lisans derecesi kursları, yüksek lisans kursları, doktora programları ve diğer belirli kurslar ve programlar.

  Öğrenci hizmetleri ve tesisleri

  Barselona Üniversitesi'ndeki öğrenciler, akademik yaşamlarının her yönü için en iyi hizmetlere ve destek materyallerine erişebilir:


  Kütüphane TESİSLERİ

  UB'nin fakülte ve okullarında kampüste bulunan on altı farklı kütüphane merkezinden oluşan bir ağ.

  Dil öğrenme

  UB, otuzdan fazla dil için çok çeşitli öğrenme seçenekleri sunar.

  Spor Dalları

  Yüzme havuzları, tenis kortları, yönlendirilmiş aktivite ve fitness salonları, futbol ve rugby sahaları, spor merkezi ve atletizm pisti dahil olmak üzere çok çeşitli yönlendirilmiş aktivitelere ev sahipliği yapan ve topluluk kullanımı için bir dizi kurulum sağlayan 100.000 m2 spor tesisi .

  BT TESİSLERİ

  Barselona Üniversitesi'ndeki öğretim faaliyeti, yüz yüze, harmanlanmış ve uzaktan eğitim modellerinin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış çevrimiçi bir öğrenme ortamı olan Sanal Kampüs tarafından tam olarak desteklenmektedir. UB öğrencileri, üniversitenin kampüslerindeki sayısız bilgisayar odasına da erişebilir. UB ayrıca tüm kampüslerde Wi-Fi kapsama alanı sağlar.

  Barselona Üniversitesi Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Konumlar

  • Barcelona

   Gran Via de les Corts Catalanes, 585, 08007, Barcelona

  sorular