Keystone logo
Universidad Nacional De San Martin

Universidad Nacional De San Martin

Universidad Nacional De San Martin

Tanıtım

UNSAM, 1992 yılında kurulmuş ulusal, kamu ve özgür bir üniversitedir.

Hem İnsan ve Sosyal Bilimler alanında hem de Kesin ve Doğa Bilimleri alanında çok çeşitli lisans ve yüksek lisans kariyerleri sunmaktadır.

Kaynaklarının %65'inden fazlası bilim ve teknoloji alanlarına yöneliktir. Ortak çalışma politikalarına odaklanarak, bilimsel araştırma ve teknoloji transferini teşvik eden ajanslarla ilişkilerini sürdürmektedir.

Ulusal Bilimsel ve Teknik Araştırma Konseyi (CONICET), Ulusal Atom Enerjisi Komisyonu (CNEA), Ulusal Endüstriyel Teknoloji Enstitüsü (INTI) ve Ulusal Tarım Teknolojisi Enstitüsü (INTA) ile olan ittifakları, diğerlerinin yanı sıra, teorik üretim, araştırmalarının geliştirilmesi ve insan kaynaklarının yetiştirilmesi.

Başarıları arasında, insana benzer süt üretimi için bitransgenik bir sığırın klonlanması ve David Alfaro Siqueiros'un duvar resmi Plastik Egzersizinin restorasyonu yer alıyor. UNSAM ayrıca kendi yayınevine sahiptir (100'den fazla yayınlanmış kitap) ve bugüne kadar yabancı üniversitelerle öğrenci, öğretmen ve araştırmacı değişimi için 250'den fazla anlaşma imzalamıştır.

Merkezi, Buenos Aires Özerk Şehri'nin kuzeybatısındaki General San Martín bölgesindedir. İki hektardan fazla eski bir demiryolu sahilinde inşa edilen Miguelete Kampüsü, mimari planlama ve mirasın korunması açısından Buenos Aires bölgesinin başlıca cazibe merkezlerinden birini oluşturmaktadır.

Konumlar

 • San Martín

  San Martín, Arjantin

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular