Keystone logo
University  of Milano - Bicocca Optometri ve Görme Bilimi Yüksek Lisans Derecesi
University of Milano - Bicocca

Optometri ve Görme Bilimi Yüksek Lisans Derecesi

Milan, İtalya

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

15 May 2025

15 Oct 2025

EUR 1.056 / per year

Kampüste

Tanıtım

Yeni tasarlanan Optometri ve Görme Bilimi dersi, teknolojiler ve materyaller, optometri ve görme mekanizmaları, veri analizi ve bilimsel yöntem üzerine eğitim faaliyetleri yoluyla yenilikçi bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Optik, optometri ve oftalmoloji alanlarında kullanılan alet, cihaz ve teknolojilerde hızlı bir evrime tanık oluyoruz.

Optometri ve Görme Bilimleri Yüksek Lisans Derecesi, egzersizler, optometrik vaka çalışmaları, projeler, interaktif öğretim materyallerinin paylaşımı, öğrencilerin sözlü sunumları, öğrenci-fakülte tartışmaları, yüz yüze çalıştaylar ve işe yerleştirmeler dahil olmak üzere hem yüz yüze hem de çevrimiçi olarak çeşitli öğretim etkinlikleri sunmaktadır.

Optometri ve görme bilimi mezunları, iş dünyasında ve endüstride, optometri ve görme bilimi alanındaki yeniliklere katkıda bulunmak için ölçüm araçlarını, cihazları, protokolleri ve yeni teknolojileri kullanabilecek ve geliştirebileceklerdir. Profesyonel alanda, Optometri ve Görme Bilimi Yüksek Lisans Derecesi mezunları, görme işleviyle ilgili gelişmiş yönler de dahil olmak üzere uzmanlıklarının yönlerini değerlendirerek ve yöneterek optometrik hizmetler sunacaktır.

Kurs İngilizce olarak verilmektedir. İlgilenen öğrenciler için, bilgilerini derinleştirmek isteyen çalışan öğrenciler için iki yerine dört yıl süren yarı zamanlı bir kurs seçeneği mevcuttur.

kabul

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular