Keystone logo
University  of Milano - Bicocca Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Yüksek Lisans Derecesi
University of Milano - Bicocca

Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Yüksek Lisans Derecesi

Milan, İtalya

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

15 May 2025

15 Oct 2025

EUR 1.056 / per year

Kampüste

Tanıtım

Bu program fizik ve malzeme kimyası alanlarında ileri düzeyde bilgi sağlar sizi atomik ve moleküler yapılar tasarlama ve belirli işlevlere sahip malzemeler oluşturma becerileriyle donatır.

Farklı bilimsel geçmişlerden gelen öğrencileri, CV değerlendirmesi ve mülakat içeren basit bir kabul süreciyle karşılıyoruz. Program, sizi küresel bir kariyere hazırlayan uluslararası bir öğrenim deneyimi sunuyor.

Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Yüksek Lisans Derecemiz, sürdürülebilirliğe vurgu yaparak araştırma ve teknoloji inovasyonuna kapsamlı bir yaklaşım benimsemektedir. Karmaşık küresel sorunlara yenilikçi çözümler sunabilen bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Ayrıca, KU Leuven ile ortaklaşa bir Çift Yüksek Lisans Derecesi programı sunuyoruz. Sürdürülebilir malzemelere odaklanan bu program, öğrencilerin ikinci yıllarında Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Yüksek Lisans Derecesinin yanı sıra KU Leuven'den Malzeme Mühendisliği Yüksek Lisans Derecesi ve Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü'nden (EIT) Sürdürülebilir Malzemeler Yüksek Lisans Derecesi (SuMa) almalarına olanak tanıyor.

kabul

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular