Keystone logo
© Unica
Université Côte d’Azur (UniCA)

Université Côte d’Azur (UniCA)

Université Côte d’Azur (UniCA)

Tanıtım

Université Côte d'Azur, Fransız Rivierası'nda, bölgedeki yüksek öğretim ve araştırma alanındaki büyük oyuncuları bir araya getiren yüksek öğrenim kurumları kümesidir. Université Côte d'Azur, Fransız üniversiteleri için 21. yüzyılın yeni bir modelini, disiplinler arasındaki yeni etkileşimlere, araştırma, öğretim ve yenilikler arasında yeni bir koordinasyon ve özel sektör ve yerel yetkililerle güçlü ortaklıklar temelinde geliştirmeyi amaçlamaktadır. Ocak 2016'da Université Côte d'Azur, Fransız hükümetinin UCAJEDI projesi için prestijli bir “IDEX” ödülünü kazandı ve Fransa'daki en iyi 10 dünya klasmanında, kapsamlı üniversitelerin arasına yerleştirdi.

21. Yüzyıl Üniversitesi

Université Côte d'Azur, ONE UNIVERSITY olarak birlikte çalisan 13 seçkin kurumdan olusmaktadir. Kendimize her şekilde meydan okuyoruz. Hemen hemen her alanda engelleri kırarız. Sınırların ötesine geçiyoruz. Dünyamızı daha iyi hale getirmek için hepimizin en iyisini, en iyilerini arıyoruz.

UCA'nın kapsamı böylece, Côte d'Azur'da bulunan, uluslararası alanda tanınmış ve görünür olan tüm yüksek öğrenim ve araştırma kurumlarını bir araya getirir. Kendine özgü işbirlikçi uygulamalarının yenilikçi karakteri, mükemmellik için kendi kendini organize eden koşullar yaratacaktır; geleceğin bilim, eğitim ve inovasyonunun ortaya çıkmasını sağlayacak.

 • Tüm uluslararası sıralamalarda bulunan, araştırma yoğunluğu olan Université Nice Sophia Antipolis (UNS);
 • İki Ulusal Araştırma kuruluşu: CNRS ve Inria, sırasıyla dijital bilimlerde multidisipliner ve sembolik;
 • UniCA kümesine katılan bir diğer yıldız ise Côte d'Azur Gözlemevi (OCA)'dir. Dört bölgede (Nice'deki Mont Gros ve Valrose, Sophia Antipolis ve Plateau de Calern Gözlemevi) yaklaşık 450 personel bulunmaktadır. Charles Garnier tarafından tasarlanan OCA, dikkat çekici bir mimari ve bilimsel mirasa sahiptir. Ancak geçmişe bakmak şöyle dursun, hassas mekanikler, yüksek performanslı bilgi işlem merkezleri ve sanal gözlemevleriyle birlikte Yer Bilimleri ve Astronomi alanında uluslararası alanda tanınan bir araştırma merkezi olmaya devam etmektedir.
 • Tıp araştırmacıları ve mühendisleri ile temel bilim insanlarını yerleştiren hematoloji, biyolojik kaynaklar ve terapilerde simülasyon ve inovasyon için önde gelen ulusal merkez olan Nice Merkezi Hospitalier Universitaire (CHU);
 • EDHEC ve SKEMA, tüm uluslararası sıralamalarda bulunan iki seçkin İşletme Okulu; Dünya sıralamasında bulunan iki İş Okulunun varlığı, araştırma ve eğitim faaliyetlerinin yanı sıra kalite güvence kültürüne ek olarak projeyi de getiriyor.
 • Uluslararası alanda faaliyet gösteren, dünya çapında kuruluşlardan oluşan altı Sanat Okulunun bir konsorsiyumu, vizyonumuzun özgünlüğünün bir garantisidir ve yaklaşımımızın yaratıcılığını artıracaktır. Sonuçta, her oyuncu yüksek katma değer ve yeni bir boyut ile benzersiz bir katkı getiriyor.
 • Centre National de Création Musicale, Fransız müzikal yaratımının altı ulusal merkezinden biridir. Misyonu, çalışmalarını ağırlıklı olarak dört eksende (üretim, yayın, eğitim ve araştırma) kurarak çağdaş müzik repertuarını yaymak ve yaygınlaştırmaktır.
 • Ecole Nationale Supérieure d'Art Villa Arson, çağdaş sanata adanmış eşsiz bir ulusal kurum. Tek bir mekanda bir sanat okulu, sanat merkezi, sanatçıların evi ve özel bir kütüphane ile buluşur. Bina Patrimoine du XXe sieccle olarak listelenmiştir.
 • Sürdürülebilir Tasarım Okulu (SDS), geleceği şekillendirerek, sektörle ortaklaşa yeni ve yaratıcı öğrenme yöntemleri ile sürdürülebilir kalkınmanın 4 sütununa karşı sorumlu bir odaklanma ile.
 • Ecole Supérieure de Danse de Cannes Rosella Hightower, 1961 yılında kurulduğu günden beri Ecole Superieure de Danse de Cannes Rosella Hightower, klasik bale, çağdaş dans ve caz eğitimi açısından dünyanın önde gelen profesyonel dans okullarından biri haline gelmiştir. ESDC'nin Les Ballets de Monte-Carlo'yu da içeren profesyonel dans şirketleriyle ya da Le Prix de Lausanne gibi uluslararası yarışmalarla ortaklıkları.
 • Konservatuar Ulusal a Rayonnement Régional de Nice (CNRR). Konservatuvar, 1957'den bu yana 50'den fazla farklı ülkeden 50.000'den fazla öğrenciyi ağırladı ve dünya çapında öğrenciler ya da öğretmenler olarak bir dizi büyük müzisyeni ağırladı.


UniCA Hedefleri

Araştırma, Yaratma, İnovasyon

Université Côte d'Azur, Fransız Rivierası'ndaki yüksek öğrenim ve araştırma alanındaki büyük oyuncuların kolektif tutkusunu hayata geçirmek için 2015 yılında kuruldu. Büyük bir araştırma üniversitesi, çok sayıda üst düzey araştırma ajansı ve laboratuvarı, seçkin işletme okulları ve uluslararası tanınmış sanat ve tasarım okullarından oluşan bir grup içeren bir yüksek öğretim kümesi olarak UniCA , karmaşık zorluklara çok disiplinli, yaratıcı çözümler sağlamak için iyi bir konuma sahiptir. Hızla değişen bir dünyanın ortaya çıkardığı bir durum.

Fransız Rivierası'nın zengin tarihini, sanatsal ve teknolojik yeniliklerin bir merkezi olarak ve Avrupa'nın en büyük teknoloji parkının (Sophia Antipolis) merkezi olarak inşa ederek, vizyonumuz bilimsel ve eğitsel mükemmeliyete, güçlü uluslararası odaklanmaya, yerelyle derin bağlantılara dayanmaktadır. endüstri ve hükümet ortakları ve kararlı bir şekilde disiplinler arası bir bakış açısı. Araştırmalarımız ve eğitim programlarımız, disiplinler arasındaki ayrıştırılmış etkileşimlerin meyvesi, projelere insan, sanatsal ve yönetim boyutlarının dahil edilmesi ve sayısal, sayısal ve veriye dayalı yaklaşımlara dayanan titiz bir temeldir.

İddialı gündemimizin ve bilimsel mükemmelliğimizin bir takdiri olarak, 2016 yılının Ocak ayında UniCA Fransız hükümeti tarafından prestijli bir "IDEX" (Mükemmellik Girişimi) ödülüne layık görüldü ve UniCA yüksek profilli, dünya çapındaki Fransız üniversitelerinden oluşan küçük bir grup arasına yerleştirdi ve Üniversitemizi ve bölgemizi dönüştürme hedefimize ulaşmamıza yardımcı olacak bir bağış sağlamak. Ayrıca yakın zamanda, özellikle sürekli eğitim, lisans ve lisansüstü eğitim ve girişimcilik alanlarındaki faaliyetlerimizi desteklemek amacıyla bir dizi başka önemli ulusal ödül de kazandık.

Öğretim üyelerimizin ve öğrencilerimizin %20'den fazlasının yurt dışından gelmesiyle, UniCA güçlü bir şekilde dış dünyaya yönelmiştir; bu durum, elit uluslararası ortaklıkların oluşturulması ve tamamen yabancı dillerde öğretilecek yeni uluslararası eğitim programlarının geliştirilmesiyle sürekli olarak güçlendirilmektedir. İngilizce. Uluslararası araştırmacıları ve öğrencileri cezbetmeye ve bölgeye yerleşmelerine olanak sağlamanın yanı sıra üniversite öğretim üyelerinin araştırmalarını önde gelen uluslararası dergilerde yayınlamasına yardımcı olmak için yeni hizmetler de oluşturuldu.

UniCA ayrıca araştırmacıları ve öğrencileri arasında girişimcilik ve iş becerilerini geliştirmek için de çalışıyor. Bir dizi yeni program, her düzeydeki öğrencilere girişimcilik ruhu aşılamayı ve onlara hayallerini gerçekleştirmeleri için gerekli araçları sağlamayı amaçlıyor. Üniversite araştırmacıları ve fikirleri, ister üniversite araştırmalarına dayalı olsun ister üniversitenin bir üyesi tarafından kurulmuş olsun, bölgedeki birçok şirketin de merkezinde yer alıyor.

Son olarak UniCA , Côte d'Azur bölgesini dönüştürecek bir katalizör olmaya çalışıyor; danışmanlık faaliyeti, sürekli eğitim ve keşiflerin yeni ve mevcut şirketlere lisanslanması yoluyla iş sorunlarına çözümler sunarak büyümesine katkıda bulunuyor. Üniversite ile bölge arasındaki sürekli fikir alışverişi, üniversitenin büyümesine ve başarısına önemli katkı sağlıyor. UniCA önde gelen araştırmalarının çoğu, hem topluma hem de ekonomiye fayda sağlayacak çözümlere, ürünlere ve şirketlere dönüştürülebilir.

Burslar ve fon sağlama

Uluslararası Yüksek Lisans Programları için IDEX Bursları

Université Côte d'Azur her yıl en iyi MSc adaylarına 10 Idex bursu vermektedir. Bu mükemmellik hibelerini alanlar öğrenim ücretlerinden muaf tutulacak ve 5.000 € tutarında bir maaş alacaklar.

Uygun olabilmek için öğrencilerin Université Cô te d'Azur'un aşağıda listelenen uluslararası programlarından birine başvurmaları gerekecektir:

 • Avrupa Yüksek Lisans Moleküler Patoloji
 • MSc Biobanks ve karmaşık veri yönetimi
 • MSc Veri bilimi ve yapay zeka
 • Bitki sağlığı için MSc Biocontrol çözümü
 • MSc Nöron ve bilişsel sistemlerin modellenmesi
 • MSc Çevresel tehlikeler ve risk yönetimi
 • Görsel medya ve Ses Tasarımı için Yüksek Lisans Müzik Puanlaması
 • MSc Tat ve koku endüstrisinin yönetimi
 • MSc MARRES, okyanus bilimi, koruma ve yenilik (Bilim ve Toplum)
 • Yüksek Lisans SMART-EDTECH

Fransa Mükemmellik Avrupa Burs Programı

26 Avrupa ülkesinden gelen uluslararası öğrencilere, Université Côte d'Azur'da maksimum 12 ay (M2) ve 24 ay (M1) süreyle yüksek lisans eğitimi almaları için France Excellence Europa bursu verilebilir.

EIFFEL Mükemmeliyet Burs Programı

Eyfel Bursu programı, Fransız yükseköğretim kurumlarının en iyi yabancı öğrencileri yüksek lisans ve doktora düzeyindeki lisansüstü programlara çekmesini sağlamak amacıyla Dışişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen bir araçtır.

Sıralamalar

Université Côte d'Azur, Fransa'daki en iyi 10 araştırma yoğun üniversitenin bir parçası olarak Fransız hükümeti tarafından "Idex" etiketiyle ödüllendirildi. Uluslararası Yüksek Lisans. Programlar bu çerçevede tasarlanmıştır.

Université Fildişi Azur Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

Konumlar

 • Nice

  28 Avenue de Valrose, 06103, Nice

 • Cannes

  230 Av. Francis Tonner, 06150, Cannes

  • Grasse

   4, traverse Dupont, 06130, Grasse

   • Biot

    ISA INSTITUTE 400 route des chappes, 06903, Biot

    • Pisa

     Pisa, İtalya

    • Nice

     Avenue Valrose, 06000, Nice

     sorular