Keystone logo
Universitas Gadjah Mada Şehir ve Bölge Planlama Yüksek Lisansı
Universitas Gadjah Mada

Şehir ve Bölge Planlama Yüksek Lisansı

4 Semesters

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Aug 2024

IDR 1.300.000.000 / per semester *

Kampüste

* uluslararasi | normal: IDR 13,000,000.00

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Magister Perencanaan Wilayah dan Kota (MPWK) veya Şehir ve Bölge Planlama Yüksek Lisans Programı (MURP) 1994 yılında kurulmuştur. MURP'nin kuruluşu, ülke ve ulusun kalkınmasında planlamaya büyük ihtiyaç duyulduğu; gelecekteki kalkınmanın yön kararını etkileyebilecek planlama becerisini ve düşünme biçimini topluma yayabilecek planlama eğitiminin sağlanmasında rol alma dürtüsü ve planlama çalışmalarında kalkınmayı desteklemek için insan kaynaklarının ve planlama bilgisinin önemi fikriyle başlamıştır.

2017 yılına kadar lisans programının adı Magister Perencanaan Kota dan Daerah (Şehir ve Bölge Planlama Yüksek Lisans Programı) idi. MURP adı, Endonezya'daki planlama camiasında kullanılan terminolojiye karşılık gelmektedir. Kullanılan ana ders dilleri Endonezce ve İngilizcedir.

MURP, mekânsal planlamaya odaklanarak mevcut sorunlara ve daha iyi bir geleceğe nasıl çözüm getirilebileceğini amaçlamaktadır. Kapsamlılığı nedeniyle MURP diğer çalışma alanlarıyla da ilişkilidir. Şehir ve bölge planlama, planlamacıların mekânsal planlama ve mühendisliği kullanarak sorunları çözmek için neler yapabileceğini tartışır.

Magister Perencanaan Wilayah dan Kota - MPWK/MURP (Şehir ve Bölge Planlama Yüksek Lisans Programı), alanında uzman mezunlar vermeye çalışmaktadır:

 1. Mekansal kalınlık (yönler)
 2. Toplum yaklaşımına vurgu
 3. Her bir planlama vakasının benzersizliğine dayalı sorun çözme önerilerinin rengi
 4. Daha çok (planlama) uygulamaya yönelik
 5. Yaratıcı ve cesurca inşa etmek - yenilikçi planlama ve çözümler içeren yapılarla kalıpların dışında düşünerek ve ilerleme sıçramasına (fütüristik) yönelik kişisel bir bakış açısı

Program Süresi

Bu programdan mezun olan öğrenciler, 4 yarıyıl (bir yarıyıl 6 aya eşittir) ve bir haftalık matrikülasyondan (program öncesi URP) oluşan 24 aylık bir akademik sürenin ardından 2018 yılı başında Şehir ve Bölge Planlama Yüksek Lisans (M.URP.); daha önce Şehir ve Bölge Planlama alanında Mühendislik Yüksek Lisans (M.Eng.) derecesi almaya hak kazanacaklardır. İlk 2 yarıyılda dersler ve stüdyo çalışmaları yapılırken, son 2 yarıyılda öğrenciler tezlerini yazacaklardır.

kabul

Program Sonucu

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Kentsel ve Bölgesel Planlama Ustası
  • Online
 • Şehir ve Bölge Planlama Ustası
  • Arlington, Amerika Birleşik Devletleri
 • Kıyı Toplulukları ve Bölgesel Kalkınmada Yüksek Lisans
  • Ísafjörður, İzlanda