Keystone logo
Universitas Gadjah Mada Ormancılık Bilimi Yüksek Lisansı
Universitas Gadjah Mada

Ormancılık Bilimi Yüksek Lisansı

4 Semesters

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Aug 2024

IDR 25.000.000 / per semester *

Kampüste

* uluslararası | normal: 9000000 IDR

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Ormancılık Bilimi Yüksek Lisans Programı (MPFS) 1993 yılında kurulmuştur. Universitas Gadjah Mada Orman Fakültesi, Orman Bilimi alanında Yüksek Lisans (MSc) düzeyinde profesyonel insan kaynakları oluşturmak için lisansüstü düzeyde bir program yürütmektedir. MPFS'nin bir Vizyonu vardır: "Üstün tropikal ormancılıkta öncü, yenilikçi ve ulusal düzeyde öne çıkan bir yüksek lisans programı olmanın yanı sıra Pancasila'ya dayalı kültürel değerlerle dolu halkların ve ulusun çıkarlarına hizmet etmek". Üstün tropikal ormancılık alanında eğitim, araştırma ve toplum hizmetinin yanı sıra bilimi korumak ve geliştirmek ve topluma faydalı olmak. Ormancılık Bilimi Yüksek Lisans Programının (MPFS) temel amacı, mükemmel ve yetkin mezunlar üretmek için nitelikli tropikal ormancılık yüksek eğitimi düzenlemektir. MPFS, UGM Orman Fakültesi tarafından yürütülen bir lisansüstü programdır. MPFS'nin müfredatları, öğrenme faaliyetlerinin temeli olarak kullanılan içerik veya literatür taraması, ders planı, öğretim yöntemi ve değerlendirme ile ilgili bir dizi plan ve kuraldır.

Vizyon

Vizyonumuz, Tropikal Ormancılık alanında ulusal ve uluslararası düzeyde seçkin, yenilikçi ve öne çıkan bir yüksek lisans eğitim programının öncüsü olmak ve Pancasila'ya dayalı kültürel değerlerle dolu halkın ve ulusun çıkarlarına hizmet etmektir.

Misyon

Misyonumuz, eğitim, araştırma ve toplum hizmetinin yanı sıra tropikal ormancılık alanında üstün ve topluma faydalı bilgilerin korunması ve geliştirilmesidir.

Müfredat

Tesisler

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Ormancılık ve Yaban Hayatı Yönetim Bilimlerinde Doktora - Roth Gyula Doktora Okulu
    • Sopron, Macaristan
  • Küresel Ormancılık Yüksek Lisans Derecesi
    • Padua, İtalya
  • Euroforester'da Orman Bilimi alanında yüksek lisans derecesi
    • Alnarp, İsveç