Keystone logo
Universitas Gadjah Mada Klinik Eczacılıkta Master
Universitas Gadjah Mada

Klinik Eczacılıkta Master

4 Semesters

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Aug 2024

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Klinik Eczacılık Yüksek Lisans Programı, eczacılara kliniklerde uzmanlık ve optimum sağlık hizmeti vermek için diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarıyla birlikte çalışma becerisi kazandırır. Program, teorilere ve klinik uygulamalara hakim olmaya vurgu yaparak tasarlanmıştır; bu nedenle, bu programın çıktıları beklendiği gibi eczacı mesleğinin temel dayanağı olacaktır. Program hem ulusal hem de uluslararası düzeyde akredite edilmiştir (2020 yılından bu yana Akkreditierungsagentur für Studiengänge der Ingenieurwissenschaften, der Informatik, der Naturwissenschaften und der Mathematik e. V (ASIIN) tarafından). Program, dersler (18 CSU), klinik staj (15 CSU) ve tezden (10 CSU) oluşan toplam 43 kredi sömestr birimi (CSU) ile 4 yarıyılda tamamlanacak şekilde tasarlanmıştır.

İlk dönem dersleri, ikinci dönem ise dersleri, tez önerisi hazırlamayı ve klinik stajı içerir. Üçüncü ve dördüncü yarıyıllar klinik staj, tez çalışması ve yayın yazımını kapsamaktadır. Yüksek lisans öğrencilerinin çalışmayı tamamlamadan önce bir toplumu güçlendirme programına katılmaları gerekmektedir. Ayrıca, Malezya ve Tayland hastanelerinde staj yapma, kurum ortaklarıyla süpervizyona katılarak araştırma yapma ve uluslararası seminerlere katılma gibi uluslararası hareketlilik faaliyetlerinde bulunma fırsatına da sahiptirler. UGM Klinik Eczacılık Yüksek Lisans Programı mezunu M.Clin.Pharm. unvanını alacaktır.

Vizyon

Klinik Eczacılık Yüksek Lisans Programı'nın vizyonu, ulusun etik ve ahlaki kültürüne dayalı klinik eczacılık hizmetlerinde uluslararası alanda tanınan, mükemmel, lider ve profesyonel bir klinik eczacılık yüksek lisans eğitiminin öncüsü olmaktır.

Çalışma Programının Misyonu

Klinik Eczacılık Yüksek Lisansının misyonları şunlardır:

 1. Klinik eczacılık alanında ulusal ve uluslararası düzeyde mükemmel, yenilikçi ve etkili yüksek lisans eğitimi vermek
 2. Klinik eczacılıkta bilim ve teknolojideki ilerlemeler doğrultusunda eğitim, araştırma ve toplum hizmeti yürütmek ve ilerletmek, aynı zamanda Pancasila'ya dayanan etik ve ahlakı korumak ve ulusun ve insanlığın çıkarlarına hizmet etmek

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Farmasötik Bilimler Yüksek Lisans
  • Hradec Kralove, Çek Cumhuriyeti
 • Eczacılık Yüksek Lisansı
  • Hradec Kralove, Çek Cumhuriyeti
 • Eczacılık Öncesi Önlisans
  • Hesston, Amerika Birleşik Devletleri