Keystone logo
Universitas Gadjah Mada İletişimde Uluslararası Lisans Programı (IUP)
Universitas Gadjah Mada

İletişimde Uluslararası Lisans Programı (IUP)

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Aug 2024

Request tuition fees

Kampüste

* Endonezyalı Öğrenciler: 25.000.000 RP / dönem; Endonezyalı Olmayan Öğrenciler: 35,000,000Rp / dönem

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

İletişim Bilimleri Bölümü Uluslararası Lisans Programı, iletişim çalışmalarında güvenilir, nitelikli ve kültürlü mezunlar yaratma vizyonuna sahiptir; Toplum'. Öğrencilerin pratik, araştırma ve eleştirel düşünme becerileri arasındaki dengeyi sağlayan uzmanlıktan mezun olmaları beklenir.

Tüm öğrenciler, program tarafından sunulan iki ilgi alanını üstlenmeden önce temel iletişim teorilerine maruz bırakacak sınıflara tabi tutulur.

 1. Medya Çalışmaları
  Medya Çalışmaları, uluslararası medya ve iletişim çalışmaları alanlarındaki sorunları ve teorileri keşfetmek için tasarlanmıştır. Bu çalışma odağını seçen öğrenciler, sinematografi ve gazetecilik gibi medya uygulamalarına ve medya teorilerine maruz kalacaklardır. Ek olarak, bu çalışma odağında öğrenciler dijital medyayı hem bir iletişim olgusu hem de bir araç olarak öğrenecek ve gözlemleyecektir.
 2. Stratejik İletişim
  Stratejik İletişim yoluyla, öğrenciler araştırmalarını pazarlama iletişimi kullanma bilimine ve halkla ilişkiler teorileri, ilkeleri ve araçlarına odaklayacaklar. Çalışma alanı, Pazarlama iletişimi endüstrisinin tüm unsurlarını ve çeşitli durumlarda Halkla İlişkilerin rollerini kapsar.

Bu program aynı zamanda İngilizce'de tam dağıtım, öğrenci merkezli ve araştırmaya dayalı öğrenme, deneyimsel öğrenme, uluslararası maruz kalma etkinlikleri ve kariyer geliştirme danışmanlığı gibi çok çeşitli öğrenme yaklaşımları ve yenilikleri sunmaktadır.

Dört yıl içerisinde verilecek tüm ders içeriği 8 yarıyılda 144 kredi puanından oluşacaktır. Son yıllarda, bu programdan mezun olmak için tez yazılması zorunludur.

Neden Bizimle İletişim Çalışmalı?

Endonezya Medya Peyzaj

 • Dijital medya ve sosyal medya eğilimi
  Endonezya, Facebook'ta 130 milyon ve Instagram'da 50 milyon olan Güneydoğu Asya'daki en büyük aktif medya sosyal kullanıcısına sahiptir (Wearesocial, 2018).
 • Siyasal iletişim ve medya olgusu
  Endonezya, Güneydoğu Asya bölgesindeki en demokratik ülkedir ve bu da basın özgürlüğüne ve siyasi ortamına daha fazla dinamiğe yol açar.
 • Endonezya'nın yaratıcı endüstrilerinin yükselişi
  Çağdaş dijital medya hakkında zengin çalışmalar sunan 7 Unicorn girişiminden 4'ü Endonezya'da faaliyet gösteriyor.

İletişim ve Kültür

Çeşitli kültürler (300 etnik grup, tam olarak 1.340 kabile ve binden fazla yerel dil)

Yogyakarta'da iletişim çalışmaları ortamı

 • Film topluluğu, müzik topluluğu, sanat ve performans topluluğu, dijital start-up topluluğu gibi ilgi odağı ile ilgili çeşitli endişeleri olan çok sayıda topluluk var.
 • Yaratıcı medya endüstrisinde bir başlangıç, Hipwee, Tirto, Mojok, Gameloft Indonesia ve Brillio gibi Yogyakarta'da kuruluyor.
 • Yogyakarta, eğitim şehri olarak bilinirken, Endonezya'dan birçok öğrenci geldi ve Yogyakarta'da okudu. Bu, Yogyakarta'yı öğrencinin daha iyi bir çalışma ortamı sağladığı Endonezya'nın erime potası olarak yapar.

Öğrenme Çıktıları

Amaç, bilgi toplumu çağında küresel iletişim uygulayıcıları olmalarına izin veren eleştirel, yaratıcı, etik ve uluslararası saygın mezunlar yetiştirmektir. Ayrıntılı hedefler aşağıda açıklanmıştır:

 1. UNIVERSITAS GADJAH MADA küresel toplumun bir parçası olarak eğitim vizyonu, misyonu ve hedefleriyle ilgili insani değerleri geliştirip uygulayabilen erdemli mezunlar oluşturmak.
 2. Ülkenin ilerlemesini iyi bilinen bir topluma doğru ilerletebilecek iletişim alanında bilimsel ve yaratıcı çalışmalar üretebilecek iletişim olgusuna karşı hassas ve kritik mezunlar üretmek.
 3. İletişim dinamiğine ve küresel iletişim teknolojisinin gelişimine duyarlı ve uyumlu mezunlar üretmek.
 4. Sadece küresel topluluğun bir parçası değil, aynı zamanda küresel topluluğun yararına değişim aracı olan mezunlar oluşturmak.

Müfredat

İletişim Biliminde Uluslararası Lisans Programı (IUP) müfredatı UNIVERSITAS GADJAH MADA , öğrencileri iletişim profesyonelliği endüstrisinin ihtiyaçlarını tahmin etmek üzere genç iletişim araştırmacıları ve yetenekli mezunlar olmaları için donatmak üzere tasarlanmış, düzenlenmiş ve yönlendirilmiştir. Bu program aynı zamanda İngilizce'de tam dağıtım, öğrenci merkezli ve araştırmaya dayalı öğrenme, deneyimsel öğrenme, uluslararası maruz kalma etkinlikleri ve kariyer geliştirme danışmanlığı gibi çok çeşitli öğrenme yaklaşımları ve yenilikleri sunmaktadır. Dört yıl içerisinde verilecek tüm ders içeriği 8 yarıyılda 144 kredi puanından oluşacaktır. Son yıllarda, bu programdan mezun olmak için tez yazılması zorunludur.

Kabul şartları

 1. Lise veya eşdeğeri
  (Endonezya dili için 2009, 2010, 2011 mezunları veya denizaşırı adaylar için maksimum 25 yaşında olanlar);
 2. TOEFL / IELTS tarafından belirtilen İngilizce dil yeterliği İngilizce konuşamayan bir ülkeden gelen adaylar için puanlanır.

Kabul Prosedürleri

 1. Bir uygulama hesabı için kaydolun.
 2. Online başvuru formunu doldurun ve gerekli belgeleri yükleyin.
 3. İade edilmeyen başvuru ücreti ödeyin: Rp. Banka Mandiri Çoklu Ödeme Sistemi ile 1.500.000, BNI. BRI, BSM veya BTN.
 4. Başvuru formunu yazdırın ve test sırasında getirin.
 5. Giriş Kartı, giriş sınav tarihinden üç (3) gün önce basılabilir.

kabul

Müfredat

Program Sonucu

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Görsel İşitsel İletişimde Derece
  • Madrid, İspanya
 • İletişim Lisans
  • Waukesha, Amerika Birleşik Devletleri
 • İletişim Bilimleri ve Kültür alanında lisans
  • Brixen, İtalya