Keystone logo
Universitas Gadjah Mada Biyoloji Uluslararası Lisans Programı (IUP)
Universitas Gadjah Mada

Biyoloji Uluslararası Lisans Programı (IUP)

7 Semesters

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Aug 2024

IDR 2.147.483.647 / per semester *

Kampüste

* Endonezyalı Öğrenciler: 28.000.000Rp/dönem; Endonezyalı Olmayan Öğrenciler: 32.000.000Rp/dönem

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Biyoloji Fakültesi UGM, yüksek kaliteli eğitim vermek için çaba göstermektedir. UGM'deki 18 fakülteden biri olan Biyoloji Fakültesi, üniversitenin birinci sınıf bir Üniversiteye giden yüksek öğrenim öğrenimini geliştirme vizyonunu destekleyen bir vizyona sahiptir. Uluslararası düzeyde üstün ve rekabetçi lisans üretme misyonu doğrultusunda ve Biyoloji Biyoloji Fakültesi Lisans Programından bu yana UGM, ASIIN tarafından uluslararası kabul görmüş ve aynı zamanda tropikal biyoloji alanında uluslararası odaklı mezunlar için artan pazar talebini karşılamak için, Biyoloji Fakültesi Biyoloji bir Uluslararası Lisans Programı (IUP) kurmayı amaçlamaktadır. IUP Biyoloji'nin kurulmasının, daha kaliteli ve uluslararası rekabetçi eğitim programları sağlayıcısı olarak Biyoloji Fakültesi portföyünü ve Biyoloji Fakültesi'ndeki altyapının geliştirilmesi için bir itici makine olarak genişletmesi bekleniyor.

IUP Biyoloji, Biyoloji Fakültesi UGM Biyoloji Lisans Programının ayrılmaz bir parçası olarak geliştirilmiştir. IUP Biyoloji, eğitim kalitesini sağlamak için Sonuca Dayalı Eğitimi (OBE) benimseyecektir. Uluslararası Lisans Programının çıktıları, Üniversite ve Fakülte vizyon ve misyonlarına uygun olarak formüle edilir. IUP Biyoloji mezunları, biyolojide, özellikle Tropikal Biyolojide, herhangi bir kariyer yolunu takip etme yeteneğine sahip olacaklardır. IUP Biyoloji, 3 ana dal sunar: Çevresel Biyoloji ve Biyoçeşitlilik, Fonksiyonel Biyoloji ve Geliştirme ve Moleküler Biyoloji ve Biyoteknoloji. IUP Biyoloji, toplam 144-148 kredi ile 7 yarıyılda tamamlanabilir. Ayrıca, öğrencilere staj, ders dışı, tez araştırması, ortak denetim ve Uluslararası ortaklardan (örn. , Ulusal Merkez Üniversitesi (Tayvan), Yamagata Üniversitesi (Japonya), Nagoya Üniversitesi (Japonya) ve Avustralya Ulusal Üniversitesi (Avustralya) Programlar sırasında öğrencilere dersler, seminerler, projeler, pratik çalışmalar, kendi kendine çalışma ve sınavlar.

IUP Biyoloji, konforlu sınıflar, güncel donanıma sahip laboratuvarlar, arboretum, sera, hayvan evi, Biyoloji müzesi, saha istasyonları ve sürekli büyüyen dijital ve dijital olmayan koleksiyonlara sahip bir kütüphane ile desteklenecektir. IUP Biyoloji, Biyoloji Fakültesi ve UGM'deki diğer Fakültelerden uluslararası eğitim almış öğretim üyeleri tarafından da desteklenecektir.

Neden biz?

 1. UGM Endonezya'daki en iyi üniversitedir.
  Ayrıca Biyoloji Fakültesi UGM, 2017 yılında QS World University Ranking tarafından Endonezya'nın en iyi biyoloji programı olarak seçilmiştir. IUP-Biyoloji UGM'deki Profesörler kendi alanlarında en iyi uzmanlardır.
 2. Uluslararası kabul görmüş.
  Müfredatımız, AUN-QA (ASEAN Üniversitesi Ağ-Kalite Güvencesi) tarafından Uluslararası Sertifikalı ve ASIIN (Mühendislik, Bilişim, Doğa Bilimleri ve Matematik Lisans Programları için Akreditasyon Kurumu) tarafından Uluslararası Akredite edilmiştir.
 3. Eğlenceli Dersler.
  IUP Biyoloji UGM sınıfları İngilizce olarak verilmektedir. Bizimle ders çalışmaktan keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz.
 4. Laboratuvar çalışmaları ve Saha Çalışmaları.
  Sadece eğlenceli dersler yaşamakla kalmayacak, aynı zamanda laboratuar çalışmaları ve saha çalışmaları ile becerileriniz de beslenecek.
 5. Uluslararası ifşa.
  IUP Biology UGM, uluslararası profesörleri davet ederek, stajyerlik, araştırma ve uluslararası ortaklarımızla ortak denetim yoluyla uluslararası tanınırlığa sahip olmanızı sağlar.
 6. Sıkı sıkıya bağlı Mezunlar.
  Biyoloji Fakültesi'nin pek çok düzeyde ve türde çalışma alanında çalışan 1 milyondan fazla mezunu vardır. Bu sıkı sıkıya bağlı mezun, Endonezya'nın her yerinde ve hatta yurtdışında hoş karşılanmanızı sağlayacaktır.

Kabul şartları

 1. Lise (SMU) veya eşdeğeri (2019, 2018, 2017 Mezunları).
 2. A-Level yeterliliği, IB yeterliliği veya Endonezya Lisesi yeterliliği ile eşdeğer.

Kabul Prosedürleri

 1. Bir uygulama hesabı için kaydolun.
 2. Online başvuru formunu doldurun ve gerekli belgeleri yükleyin (en az 150 kb ve maksimum 200 kb).
 3. İstendiği gibi Bank Mandiri, BNI, BNI Syariah, BRI, BTN, BPD DIY, CIMB NIAGA, dan Bank Syariah Mandiri (BSM) Çoklu Ödeme Sistemi aracılığıyla iade edilmeyen başvuru ücretini ödeyin.
 4. Giriş Kartı, başvuru hesabınızda belirtilen gün yazdırılabilir.

Kariyer olasılıkları

 1. Araştırmacı bilim adamı
 2. Biyolog
 3. Ekolojist
 4. Doğa koruma görevlisi
 5. biyoteknoloji uzmanı
 6. Adli bilim adamı
 7. Devlet kurumu rolleri
 8. bilim yazarı
 9. Öğretmen
 10. biyogirişimci
 11. yüksek öğretim görevlisi
 12. Deniz biyoloğu
 13. mikrobiyolog
 14. nanoteknoloji uzmanı
 15. Bilimsel laboratuvar teknisyeni
 16. toprak bilimcisi
 17. laboratuvar teknisyeni öğretmenliği

kabul

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar