Keystone logo
© Swedish University of Agricultural Sciences
Swedish University of Agricultural Sciences

Swedish University of Agricultural Sciences

Swedish University of Agricultural Sciences

Tanıtım

İsveç Tarım Bilimleri Üniversitesi (SLU)

İsveç Tarım Bilimleri Üniversitesi (SLU), sürdürülebilir yaşam için bilimler içinde araştırma, eğitim ve çevresel değerlendirme ile birinci sınıf uluslararası bir üniversitedir.

SLU'nun eğitim programları, öğrencilere BM sürdürülebilirlik hedefleriyle güçlü bağlantıları olan çeşitli alanlarda küresel zorluklarla çalışma fırsatı verir.
Öğrencilerimiz işgücü piyasasında talep görmektedir ve genellikle mezun olduktan hemen sonra iş bulmaktadır. SLU'da öğretim, araştırma ile yakın işbirliği içinde gerçekleşir.

Kampüs Özellikleri

Kampüs Alnarp

SLU'nun Alnarp kampüsü, Öresundsregionen'in merkezinde bulunan yeşil bir vahadır. Kampüs, eğitim ve araştırmanın yoğun olarak yürütüldüğü yemyeşil bir parkın üzerinde yer almaktadır. Pitoresk çevreye ek olarak öğrenciler, araştırmacılar, çalışanlar ve ziyaretçiler için estetik açıdan teşvik edici bir ortam sunan etkileyici mimariye sahip çarpıcı binalar da bulunmaktadır.

Kampus Umeå

SLU'nun Umeå kampüsü ilham verici ve güzel bir öğrenme ortamıdır. Derin yeşil ormanlar, doğal parklar ve berrak, mavi göllerle çevrili Umeå'nın neden İsveç'in en hızlı büyüyen şehri olduğunu anlamak kolaydır. 110.000 nüfusuyla Umeå, Norrland'ın en büyük şehridir ve her yıl 800.000'den fazla kişi Umeå'nın havaalanından geçmektedir. Umea'dan Stockholm'e uçmak bir saatten az, Brüksel'e uçmak ise dört saatten az sürüyor.

Kampüs Uppsala

Uppsala, İsveç'in dördüncü büyük şehridir ve SLU'nun eğitim faaliyetlerinin merkezidir. Şehir merkezinin hemen dışında yer alan SLU'nun Uppsala kampüsü geniş, yemyeşil ve pitoresktir. İsveç'in tek ziraat üniversitesi için uygun bir ortamdır ve muhtemelen tüm üniversiteler arasında araştırma açısından en yoğun olanıdır. Uppsala'da bulunan iki üniversite sayesinde öğrenciler canlı, dinamik ve teşvik edici bir atmosferin keyfini çıkarabilirler.

SLU'nun kampüsleri ve araştırma tesisleri, Alnarp, Umea ve Uppsala'da bulunan üç ana kampüs ile İsveç'in her yerine yayılmıştır. Her kampüs büyüklük ve yapı bakımından farklılık gösterse de hepsi sıcak, samimi ve ilham verici bir atmosfere sahiptir. SLU'nun şu anda kayıtlı 4000'den fazla öğrencisi ve 700 araştırma öğrencisi bulunmaktadır ve ülke çapında çeşitli öğretim ve araştırma faaliyetleri yürütmektedir.

Ücret ödeyen bir öğrenci olarak, ilk kabul turunda kabul edildiyseniz, size konaklama garantisi verilir. Bu size SLU tarafından sunulacaktır. Burs alan ve harç ödeyen bir öğrenciyseniz, yine de konaklama garantiniz vardır.

Kiranın öğrenim ücretine dahil olmadığını lütfen unutmayın.

  Vize Gereksinimleri

  İsveç'te eğitim alabilmek için oturma iznine ihtiyacınız vardır. Öğrenim amaçlı oturma izni başvurusu, öğrenim ücreti ödendikten ve SLU'dan bir onay e-postası aldıktan sonra gönderilebilir.

  Oturma izni başvurusu Göç Dairesi'nin internet sitesi üzerinden yapılıyor. Göçmen Bürosu tüm oturma izni sürecinden sorumludur. SLU hiçbir şekilde başvurunuzu etkileyemez. Oturma izninizle ilgili sorularınızı Göçmen Bürosuna sormanız gerekmektedir.

  Göçmen Bürosundan karar alınması için bekleme süresi genellikle 2-5 ay arasında, bazen daha uzundur. Bu nedenle SLU, öğrencilere, SLU'dan ödeme talimatlarını aldıktan sonra (seçim sonuçlarının bildirimini aldıktan kısa bir süre sonra) mümkün olan en kısa sürede öğrenim ücretlerini ödemelerini ve oturma iznine başvurmalarını tavsiye eder.

  SLU'ya kabul edildiğinizi ve sigortalı olduğunuzu kanıtlamak için ihtiyacınız olan tek belge, seçim sonrasında tarafınıza e-postayla gönderilen seçim sonuçları bildirimidir.

  Her dönem 30 krediye kayıtlı olmanız gerekir. Bir yarıyılda 30 krediden az eğitim almanız durumunda oturma izniniz iptal edilebilir veya uzatma başvurunuz reddedilebilir. Hastalık gibi veya öğrenim ücretinizi ödeyemediğiniz için herhangi bir nedenle eğitim göremiyorsanız İsveç'ten ayrılmanız beklenir; çünkü öğrenim amaçlı oturma izni yalnızca öğrenim amacıyla oturmaya izin verir.

  Burslar ve fon sağlama

  Yüksek Lisans programlarına kabul edilen ve ücret ödeyen öğrencilere burs verilmektedir. Burslar hem SLU hem de İsveç Enstitüsü (SI) tarafından verilmektedir.

  17 Ocak'a kadar öncelikli olarak SLU Yüksek Lisans programına başvuran tüm öğrencilere, öğrenim ücretinden muafiyet bursunun tamamına nasıl başvurabilecekleri hakkında bilgi verilecek. Başvuru talimatları, son başvuru tarihinden sonraki birkaç gün içinde tüm uygun başvuru sahiplerine gönderilecektir. SLU tarafından sunulan burs yalnızca öğrenim ücretlerini kapsar, yaşam veya seyahat masrafları dahil değildir.

  İsveç Enstitüsü tarafından verilen burslar hem öğrenim ücretlerini hem de yaşam masraflarını kapsamaktadır. Geçmişinize bağlı olarak çok sayıda farklı burs mevcuttur.

  Sıralamalar


  QS Sıralaması

  SLU, Tarım ve Ormancılık alanında dünyanın en iyi üçüncü üniversitesi, Veterinerlik alanında ise 31. sırada yer almaktadır.

  SLU uluslararası üniversite sıralamasında

  Neden SLU - İsveç Tarım Bilimleri Üniversitesi

  SLU'nun eğitim programları, öğrencilere BM sürdürülebilirlik hedefleriyle güçlü bağlantıları olan bir dizi alanda küresel zorluklarla çalışma fırsatı verir. Öğrencilerimiz işgücü piyasasında rağbet görmektedir ve genellikle mezun olduktan hemen sonra iş bulurlar.

  SLU'da öğretim, araştırma ile yakın işbirliği içinde gerçekleşir. Aşağıdaki alanlarda profesyonel dereceler sunan tek İsveç üniversitesiyiz:

  • Tarım bilimi
  • Hayvan bilimi
  • Orman bilimi
  • Peyzaj Mimarlığı
  • Veteriner.

  Program ayrıca Orman Ekolojisi ve Sürdürülebilir yönetim, Bahçıvanlık Bilimi, Sağlık ve Refah için Dış Mekan Ortamları ve Sürdürülebilir Gıda Sistemleri gibi bir dizi uluslararası Yüksek Lisans programını da içermektedir.

  Kurslarımızın yüzde 40'ından fazlası İngilizce olarak verilmektedir ve yüksek lisans öğrencilerimizin yüzde 60'ı İsveç dışındaki ülkelerden gelmektedir. Kampüslerimizde yaklaşık 50 ülkeden öğrenci bulunmaktadır.

  Ödüller ve Akreditasyonlar

  tarım ve orman bilimleri alanlarında dünyanın en iyi üç üniversitesinden biri

  QS sıralaması (2021)

  dünyanın bir numarası
  Ormancılık bilimlerinde

  Dünya Üniversite Sıralamaları Merkezi

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  • Çalışma ve kariyer danışmanlarımız size SLU'daki kurslar ve programlar hakkında genel tavsiyeler verebilir. Ayrıca eğitim ve kariyer seçimleriyle ilgili genel sorular konusunda size yardımcı olabilirler.
  • Üniversite kütüphanesinde yazma ve dil desteği mevcuttur. Ayrıca yeni insanlarla tanışabilir, sohbet edebilir, İsveççe dinleyebilir veya kütüphanedeki dil kafemizde vakit geçirebilirsiniz.
  • Campus Umeå, İskandinav bölgesindeki en büyük spor tesisine sahiptir. Burada kışın bol miktarda kar yağacağından emin olabilirsiniz ve kayak yapmak ve diğer açık hava etkinlikleri yapmak için birçok fırsat vardır.
  • Kampüs Uppsala'da açık hava etkinlikleri için mükemmel olan birçok yeşil alan bulunmaktadır. Futbol sahaları, plaj voleybolu sahaları, frizbi golf sahası, birçok koşu, yürüyüş ve bisiklet parkuru ile spor salonu ve planlı grup seansları içeren bir spor tesisi bulunmaktadır.
  • Campus Alnarp'ta spor ve oyunlar oynayabilir, koroda şarkı söyleyebilir, bir oyunda rol alabilir, parti ve etkinliklerin düzenlenmesine yardımcı olabilir, dans dersi alabilir, avcılık ruhsatınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

  SLU kampüsleri, canlı bir öğrenci yaşamının olduğu üniversite kentlerinde, özellikle de çeşitli etkinlikler düzenleyen "ulusal" öğrenci kulüplerinde bulunmaktadır. Kulüplere gidebilir, arkadaşlarınızla görüşebilir, bir konsere katılabilir, bir İsveç “fika”sının keyfini çıkarabilir veya birçok dernekten birine katılabilirsiniz; bunlardan birkaçını saymak gerekirse Onur dernekleri, tiyatro grupları, korolar ve spor dernekleri bulunmaktadır. Burada yeni arkadaşlar edinecek ve İsveç öğrenci yaşamını gerçekten tanıyacaksınız.

  SLU'nun farklı kampüslerinde toplam yedi öğrenci birliği bulunmaktadır. Hangisine ait olduğunuz, ne okuduğunuza bağlıdır. Sendikalar öğrenciler tarafından kurulur, öğrenciler tarafından yönetilir ve öğrenciler için vardır. Sendikalar, eğitimi etkilemenin ve geliştirmenin, öğrenci haklarını denetlemenin, dersler ve diğer etkinlikleri düzenlemenin yanı sıra sizin ve diğer öğrencilerin zengin bir eğitimden yararlanmasını sağlar. boş zaman. Sendikaların çok sayıda dernekleri ve komiteleri vardır. Amatör komedi tiyatrosu, fika geceleri, spor dernekleri, av kulüpleri, çevre komiteleri, akşam yemekleri ve korolar sunulan etkinliklerden sadece birkaçıdır. Hiçbir şey imkansız değildir; sendikanın hangi faaliyetlerde bulunması gerektiğine üyeler karar verir.

  Daha fazlasını mı öğrenmek istiyorsunuz? Öğrenci yaşam tarzı hakkında daha fazla bilgi için lütfen üniversitenin web sitesini ziyaret edin.

  SLU - İsveç Tarım Bilimleri Üniversitesi Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Konumlar

  • Uppsala

   Almas Allé,8, 750 07, Uppsala

  • Alnarp

   Sundsvagen 6, 234 56, Alnarp

   • Umeå

    Umeå, İsveç

    Chat with students

    sorular