Keystone logo
© South Dakota School of Mines & Technology
South Dakota - School of Mines and Technology

South Dakota - School of Mines and Technology

South Dakota - School of Mines and Technology

Tanıtım

Güney Dakota Maden ve Teknoloji Okulu

South Dakota Maden ve Teknoloji Okulu, 1885 yılında bölgenin birincil endüstrisi olan madencilikte eğitim vermek üzere kuruldu. Ve şimdi çok daha fazlasını içeriyor.

Yıllar içinde, South Dakota Mines lider bir bilim ve mühendislik üniversitesi haline geldi ve bilim ve mühendislik akademisyenleri ve araştırmalarında mükemmelliğe kendini adamıştır. STEM lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri aracılığıyla yeni nesil liderleri ve problem çözücüleri geliştirmek için çalışıyoruz. Yüksek Öğrenim Komisyonu tarafından akredite edilmiştir ve tüm lisans mühendislik programları da ABET aracılığıyla akredite edilmiştir.

Küçük sınıflar, özel öğretim üyeleri, son teknoloji araştırmalar ve birçok öğrenci programı ve organizasyonu ile makul bir maliyetle titiz bir akademik deneyim sunuyoruz. Mezun olduklarında, öğrencilerimizin %75-80'i stajlar, işbirlikli eğitim veya araştırma projeleri yoluyla uygulamalı, gerçek dünya deneyimlerine sahip oldular. Lisans ve lisansüstü öğrencilerimiz enerji ve çevre sistemleri, yer altı bilimi ve mühendisliği, malzeme ve imalat gibi alanlarda araştırma olanaklarına sahiptir. Birkaç araştırma örneği, enerji depolamayı, soğuk püskürtme teknolojisini, biyomedikal uygulamaları ve hatta suç ağlarını bozmayı içerir.

Güzel kampüsümüzü her zaman ziyaret edebilirsiniz, ancak şahsen gelemezseniz, web sitemizde sanal bir tur sunuyoruz. Her yıl yüz binlerce ziyaretçiyi çeken Güney Dakota'nın güzel Kara Tepeleri'nin doğu yamacındayız. İster şehri keşfetmeyi ister açık hava maceralarını tercih edin, Rapid City ve Black Hills sizin için birçok seçenek sunuyor.

South Dakota Mines, birkaç yıldır College Factual tarafından yatırımın geri dönüşü için ülkedeki en iyi mühendislik okullarından biri seçildi. Sıralamalara ek olarak, Güney Dakota Madenlerine katılmak için birçok neden var - mükemmel konum, maksimum değer, kişisel ilgi ve çok daha fazlası.

Kampüs Özellikleri

Güney Dakota Madenlerindeki Yurt Yaşamı, yaklaşık 1.100 öğrenciye kampüs içi konaklama imkanı sunmaktadır. Kampüste yaşamak, üniversite yıllarınızın en iyi deneyimlerinden biri olabilir; komşularınızı ve kendinizi tanımak eğlenceli, heyecan verici ve bazen de zorludur.

Liseden son iki yıl içinde mezun olan öğrencilerin kampüste yaşaması gerekmektedir. Açık hava etkinlikleri veya Rapid City ve ötesini keşfetmek gibi belirli temalara odaklanan etkinliklerin yer aldığı İlgi Toplulukları, Peterson Hall'da bir seçenektir.

  Burslar ve fon sağlama

  Burs Son Tarihi: 15 Ocak

  South Dakota Mines, özellikle uluslararası öğrenciler için burs sunmamaktadır. Burslardan yararlanabilmeniz için, güz döneminde kayıt olmayı planladığınız yılın 15 Ocak tarihine kadar kabul edilmeniz gerekir. Burslar sadece güz yarıyılı başlangıç tarihi için verilir. Burslar, ACT veya SAT puanlarına ve ağırlıksız kümülatif lise not ortalaması 3.0'a göre verilir.

  Burs Son Tarih: Ocak 15


  South Dakota Mines, özellikle uluslararası öğrenciler için burs sunmamaktadır. Burslara hak kazanabilmek için güz döneminde kayıt yaptırmayı planladığınız yılın 15 Ocak tarihine kadar kabul edilmiş olmanız gerekmektedir. Burslar sadece güz döneminin başlangıç tarihi için verilir. Burslar, ACT veya SAT puanlarına ve 3.0'lık ağırlıksız kümülatif lise not ortalamasına göre verilir.

  Neden Güney Dakota Maden ve Teknoloji Okulu

  South Dakota Mines'da hayat kitaplardan, ödevlerden ve testlerden daha fazlasıdır. Dörtlü'de robot yarışları, Cuma öğleden sonraları demircilik, yurtta arkadaşlarla gece geç saatlerde takılmalar ve en sevdiğiniz Hardrocker spor takımı için tezahüratlar. Espor, robotik, fosiller veya kimya deneyleri gibi, sizin yaptığınız şeyleri merak eden arkadaşlarınızı bulmaktır. Sınıflarda, öğrenci takımlarında ve organizasyonlarında "kendi" insanlarınızla birlikte çalışacaksınız. South Dakota Madenlerinde rekabetten çok işbirliği söz konusudur ve tutkularınız ve ilgi alanlarınız konusunda asla yalnız olmayacaksınız.

  Ödüller ve Akreditasyonlar

  ABET

  Akredite (1936)

  Yüksek Öğrenim Komisyonu

  Akredite (1925)

  En İyi Yapımcı Okulları

  Newsweek (2021)

  ROI'ye göre 45000 kolej, 20+ yıl npv için ilk 200'de

  Georgetown Üniversitesi (2022)

  Yatırımın geri dönüşü için ülkede en iyi değer, 1 numaralı mühendislik okulu

  üniversite gerçek

  Güney Dakota'da 1 numara

  Kolej Basitçe

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  • Uluslararası Öğrenci Hizmetleri
  • Kariyer Merkezi (South Dakota Mines'in yerleştirme oranı %97'dir)
  • Öğrenci başarısı
  • Öğrenci anlaşması
  • Danışmanlık ve Sağlık Merkezi

  Kampüsümüz, konserler ve okul içi etkinlikler, konferanslar ve oyunlar, öğrenci kulüpleri ve doğaçlama voleybol oyunlarından oluşan canlı bir yama yapısıyla ve maç gününde tribünleri dolduran tezahürat yapan hayranlarla övünmektedir. Oh, üstelik restoranlar, barlar, butikler ve kafelerle dolu, küçük kasaba ruhuna sahip büyük şehir hayatının bir parçası olan hareketli şehir merkezinden birkaç dakika uzaklıkta. Sunacak o kadar çok şey var ki, baktığınız her yerde kampüs hayatı yaşanıyor. Kendinizinkini keşfedin.

  South Dakota Mines'da 100'den fazla öğrenci kulübü ve organizasyonu bulunmaktadır; bu nedenle ilgi alanlarınıza uygun bir kulüp ve organizasyon bulamazsanız, kendi klübünüzü kurmanızı öneririz! Öğrenci organizasyonlarımız arasında ana dalınız, onur topluluklarınız, insani ve gönüllü kuruluşlar, dini bakanlıklar, açık hava etkinlikleri, oyunlar ve çok daha fazlasını temel alan profesyonel dernekler yer almaktadır!

  Ve eğer çalışmaya odaklanıyorsanız bunun için de bir grup bulabilirsiniz! Kampüsün her yerindeki beyaz tahtalar ve cam tahtalarla, karmaşık sorunlara çözüm bulmak için heyecanla birlikte çalışan öğrencileri görebilirsiniz. Programlarımız, işinizde kullanacağınız ekipmanın aynısını içeren yapım alanlarında ve laboratuvarlarda uygulamalı öğrenmeyi vurgular. Bir şeyleri kırın. Bir şeyler inşa edin. Daha sonra bunu profesyonelce yapmak için para alın.

  Biz merak ediyoruz. İnatçı. Yenilikçi. Ve STEM ile dünyayı değiştiriyoruz.

  Güzel Black Hills'in doğu eteklerinde 118 dönümlük bir kampüste yer alan South Dakota Mines, Rushmore Dağı'na sadece 35 dakika ve Badlands Milli Parkı'na bir saat uzaklıktadır. Black Hills bölgesi eyaletin diğer bölgelerine göre daha ılıman bir iklime sahip olup, Colorado'nun ön bölgelerine daha çok benzeyen bir iklime sahiptir. Kışlarımızın daha sıcak ve yazlarımızın daha serin geçmesi bizi yürüyüş, kayak, kaya tırmanışı ve daha fazlası gibi açık hava etkinlikleri için mükemmel bir iklim haline getiriyor.

  Yılda 226 güneşli günün keyfini çıkarabileceğiniz dört farklı mevsim:

  • Yürüyüş, bisiklet, kano, kamp, kano, golf, kayak, snowboard, kaya tırmanışı, balık tutma, arazi bisikleti, ATV, avcılık, su sporları ve daha fazlası
  • Sanat galerileri ve Sanat Sokağı, alışveriş, restoranlar, tiyatrolar, müzik etkinlikleri
  • Parklar, müzeler, kütüphaneler, kiliseler, kaçış odaları, oyun salonları, kapalı tırmanma duvarları
  • Her yıl milyonlarca ziyaretçiyi çeken çok çeşitli turizm mekanları: Rushmore Dağı, Crazy Horse Anıtı, Rüzgar Mağarası (ve diğerleri), Badlands, tarihi Deadwood
  • Rapid City'nin Ana Cadde Meydanı (butikler, kafeler, çeşmeler ve kışın buz pateni... artı şehir merkezinin her köşesinde bir başkan heykeli) - ayrıca haftalık ücretsiz yaz etkinlikleri de içerir - Yaz Geceleri

  Güney Dakota Maden ve Teknoloji Okulu Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge

  Konumlar

  • Rapid City

   East Saint Joseph Street,501, 57701, Rapid City

  sorular