Keystone logo
© NKUA
National and Kapodistrian University of Athens

National and Kapodistrian University of Athens

National and Kapodistrian University of Athens

Tanıtım

Yunan Antik Çağ çalışmalarına adanmış, İngilizce öğretilen dört yıllık bir lisans programı. Program, National and Kapodistrian University of Athens (Felsefe Okulu merkezli) tarafından sunulmaktadır. Uluslararası öğrencilere yönelik olan bu program, Atina Akropolü ve Parthenon, Delphi ve Olympia gibi Yunanistan'ın en önemli arkeolojik anıtları ve bölgeleri hakkında ilk elden bilgi edinirken antik Yunan kültürünü incelemek için eşsiz bir fırsat sunuyor. Programda Yunan arkeolojisi, antik Yunan tarihi ve edebiyatı ve modern Yunanca dersleri yer almaktadır. 180 yılı aşkın bir akademik geleneğe sahip olan National and Kapodistrian University of Athens , deneyimsel öğrenmeye dayalı, hem sistematik disiplin bilgisi hem de eleştirel ve yaratıcı düşünme becerileri sunan yüksek kaliteli bir lisans programını garanti eder.

Yunanistan'da bir üniversite kurma fikri, Yunan Devrimi olarak da bilinen Yunan Bağımsızlık Savaşı sırasında ortaya çıktı. Resmi olarak 14 Nisan 1837'de kurulan National and Kapodistrian University of Athens , yalnızca Yunanistan'ın değil, hem Balkan yarımadasının hem de Doğu Akdeniz bölgesinin ilk üniversitesidir.

Öğrenciler

Dokuz okula dağıtılan 43 Bölümümüzden birinde öğrenim görmek üzere 68.000'den fazla lisans ve lisansüstü öğrenci seçildi.

Çeşitli bilimsel alanları ve sanatları kapsayan 200'den fazla yüksek lisans programı sunulmaktadır. Bu lisansüstü programlardan dördü, Biyomedikal Bilimler Araştırma Merkezi “Of Alexander Fleming”, Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi (NCSR) “Demokritos”, Yunanistan Atom Enerjisi Komisyonu vb. gibi büyük araştırma enstitüleri ile işbirliği içinde sunulmaktadır. İşbirliği Anlaşmaları yapılmıştır. Üniversitemizin tüm akademik alanlarını kapsayan doktora tezlerinin ortak denetimi amacıyla 28 Avrupa Üniversitesi ile birlikte kurulmuştur.

2.100 öğretim üyesinin yanı sıra araştırma ve teknik personel de çalışma ve araştırmalarınızda size yardımcı olacak ve yaklaşık 1.000 idari personel size destek verecektir.
National and Kapodistrian University of Athens öğretim üyeleri, araştırmacıları ve öğrencileri yıl boyunca araştırma faaliyetlerine adanmıştır. Toplam 224 Üniversite Laboratuvarı, 11 Kütüphane ve 13 Tematik Müze, eğitim, temel ve uygulamalı araştırma amaçlarına hizmet eden ilgili tüm Okullara dağıtılmıştır. Sağlık Bilimleri Yüksekokulu'nun 71 kliniğinde de klinik araştırma ve eğitim yürütülmektedir. Atina hastanelerinde (Attikon, Evangelismos, Hippokrateion, Laikon, vb.) veya ilgili Akademik Bölümlerin tesislerinde faaliyet göstermektedirler.

Üniversitenin 9 okulunda 7.600 uluslararası öğrenci kayıtlıdır. Gelen tüm öğrencileri mümkün olduğunca çok sayıda çalışma ve eğlence tesisine katılmaya teşvik ediyoruz.

Araştırma

National and Kapodistrian University of Athens araştırma ağırlıklı en üst düzey üniversitelerden biridir ve öğretim üyeleri Ph.D. Adaylar ve araştırmacılar sürekli olarak bilginin sınırlarını zorluyor ve çalışmalarını yüksek kalitede araştırma dergilerinde yayınlıyor. Bu yoğun çaba, NKUA Google Scholar Citations by Webometrics tarafından Yunan Üniversiteleri arasında 1., dünyanın En İyi Üniversiteleri arasında ise 41. sırada yer almasıyla sonuçlandı.

Araştırma ve geliştirme (bireysel ve kolektif, finanse edilen ve finanse edilmeyen) aşağıdakileri hedefleyen Akademik topluluk için bir önceliktir:

  • İyi uygulamaların teşvik edilmesi ve paylaşılmasına yönelik iç mekanizmalarımızı geliştirmek,
  • Üniversitenin bilimsel grupları ve bireysel araştırmacıları tarafından, Yunanistan ve yurtdışındaki diğer kurumların araştırmacılarıyla işbirliği içinde, doktora ve doktora sonrası düzeyde araştırma projelerinin uygulanmasına katkıda bulunmak,
  • Avrupa ve Uluslararası araştırma projelerine koordinatör veya ortak olarak katılmak,
  • Çalışmalarının bir parçası olarak laboratuarlarda ve/veya üniversitelerin klinik bölümlerinde pratik yapmaları, konferanslara makale sunumları, tartışmalar, seminerler, kazılar, son yazılı ödevler vb. ile katılmaları gereken lisans ve lisansüstü öğrencilerinin araştırma becerilerini geliştirmek. çalışma alanları vb.
  • İş dünyası ve endüstri ile etkileşimin arttırılması ve araştırma sonuçlarının tanımlanması, haritalanması, tanıtılması ve ekonomik olarak kullanılması, patentlerin alınması yoluyla fikri mülkiyetin korunması ve yan şirketlerin kurulması.

Konumlar

  • Athens

    University Campus, Zografou, Athens, Greece, 157 72, Athens

    sorular