Keystone logo
Metropolia University of Applied Sciences

Metropolia University of Applied Sciences

Metropolia University of Applied Sciences

Tanıtım

Metropolia Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Metropolia, Finlandiya, Helsinki'deki en büyük Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'dir ve Sağlık Hizmetleri ile Sosyal Hizmetler ve Teknoloji alanlarında en büyük teklifi sunar. 17.000'den fazla öğrenci ve 1.000 personelden oluşan bir topluluğuz ve 100'den fazla milletten 1.500 yabancı derece öğrencisi ile birlikteyiz.

Herkes bir fark yaratabilir – Metropolia'nın bir Uygulamalı Bilimler Üniversitesi olarak rolü, öğrencilerimizin tam da bunu yapmalarını sağlamaktır. Beceri ve bilginin yanı sıra, bunları ve herhangi bir yenilikçi fikri gerçek hayatta test etme şansı sunuyoruz. Helsinki Büyükşehir Bölgesi'ndeki çalışma hayatıyla yakından bağlantılı olduğumuz için, öğrencilerimiz çok çeşitli inovasyon projeleri, stajlar ve istihdam fırsatları ile çevrilidir. Çok disiplinli düşünmeyi ve sürekli öğrenmeyi teşvik ediyoruz - bu nedenle benzersiz çalışma yollarını destekliyoruz. Eğitim ve öğrenci hizmetleri için en uygun koşulları sağlayarak öğrencilerimizin refahı için sorumluluk almak istiyoruz.

Hem eğitim sırasında hem de mezun olduktan sonra mükemmel kariyer beklentileri ve çalışma fırsatları ile Helsinki'nin başkentinde bulunuyoruz. Dinamik ve modern başkent bölgesi, çeşitli eğlence etkinlikleri, alışveriş merkezleri, restoranlar ve kafeler, yeşil doğa ve parklar ve mükemmel toplu taşıma bağlantıları sunmaktadır. Dört modern kampüsümüzün tamamına toplu taşıma ile kolayca ulaşılabilir.

Rakamlarla Metropol:

 • 17.000'den fazla dereceli öğrenci​
 • 1.000 personel​
 • İngilizce olarak öğretilen 8 lisans ve 16 yüksek lisans programı
 • 70 derecenin üzerinde programlar Fince olarak öğretilir
 • 100'den fazla milletten 1.500 yabancı derece öğrencisi
 • Dünya çapında 480 ortak kurum​
 • Ayrıca, güçlü bir endüstri işbirliği ile birçok uluslararası proje

Burslar ve finansman

Metropolia bursu, ulusal bir Fince dil seviyesi sınavına (Ulusal Dil Yeterlilik Sertifikaları, YKI) göre verilir. YKI sistemi temel, orta ve ileri seviyelerden oluşmaktadır. Her seviye size 3000 Euro'luk bir burs hakkı verir. Bu, maksimum bursu alabileceğiniz anlamına gelir. Çalışmalarınız sırasında toplam 9000 Euro'ya kadar üç kez. Burs, akademik yılda bir kez verilebilir. Hibe programı hem Lisans hem de Yüksek Lisans programları için geçerlidir.

Ağustos 2022'de Eğitime Başlayan Öğrencilere Erken Kayıt İndirimi

Başvuru sahibi Metropolia'nın 2022 sonbaharında veya sonrasında başlayan derece lideri eğitimini kabul ederse ve öğrenci seçiminin duyurulmasından sonraki 7 gün içinde mevcut öğrenci olarak kaydolursa, ilk dönem için öğrenim ücretinden 1.500 €'luk bir Early Bird indirimi verilir. 15:00 (Fin saati).

Neden Metropolia Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

En iyi öğrenmenin bir kısmı inovasyon projelerimiz, yerleştirmelerimiz ve harmanlanmış eğitimimiz aracılığıyla gerçekleşir. Öğrencimiz olarak birinci sınıf araştırma, geliştirme ve yenilik (RDI) projelerimizin bir parçası olur ve endüstri ortaklarımızla yakın çalışırsınız. Çok sayıda büyük ölçekli şirket, çeşitli endüstriyel gömülü çözümleri geliştirirken ve test ederken bilgi ve uzmanlığımızı kullanıyor. Artırılmış gerçeklik gibi en son teknolojileri kullanarak seçkin, modern öğrenme ortamlarında eğitim alırsınız. Öğrencilerimiz ayrıca sorumluluk almayı, topluluk ruhuyla çalışmayı, zorlukları çözmeyi ve uluslararası ağlarda gelişmeyi öğrenirler.

 • Metropolia, FINEEC (Finlandiya Eğitim Değerlendirme Merkezi) tarafından verilen resmi bir kalite etiketi aldı ve şu anda U-Multirank 2020 tarafından “Endüstriyel ortaklarla ortak yayınlar” kategorisi altında küresel olarak EN İYİ 25 performans gösteren üniversite arasında yer aldı.
 • Metropolia, başvuru sahipleri açısından Finlandiya'daki en popüler uygulamalı bilimler üniversitesidir (2020).
 • İş, Kültür, Sağlık ve Sosyal Hizmetler ve Teknoloji alanlarında en büyük İngilizce lisans programına sahibiz.
 • Modern öğrenim tesislerimiz ve dört kampüsümüz, hem eğitim sırasında hem de mezuniyetten sonra mükemmel kariyer beklentileri ve çalışma fırsatları ile Helsinki'nin başkentinde bulunmaktadır. Dört kampüsümüzün tümüne kampüsler, başkent Helsinki ve havaalanı arasındaki iyi toplu taşıma bağlantıları ile kolayca ulaşılabilir.​
 • Metropolia'nın burs sistemi, Fince öğrenmeye motive olanları desteklemektedir.
 • Birinci sınıf RDI projeleri ve güçlü endüstri işbirliği

Metropolia Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge

Ödüller ve Akreditasyonlar

resmi bir kalite etiketi aldı

FINEEC (Fin Eğitim Değerlendirme Merkezi)

“Endüstriyel ortaklarla ortak yayınlar” kategorisi altında dünya çapında ilk 25 performans gösteren üniversite arasında

U-Multirank (2020)

Kampüsler

Metropolia'da biz, öğrencilerimize ve çalışanlarımıza eğitim ve çalışma için güvenli ve hoş bir ortam sunmak istiyoruz. Faaliyetlerimizi başkent Helsinki'deki dört kampüste yoğunlaştırdık. Metropolia'nın dört kampüsü, açık ve çekici bir öğrenme ortamı ve ağı oluşturur. Modern dört kampüsümüzün tümüne toplu taşıma ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Arabistan Kampüsü:

Metropolia'nın Arabistan Kültür Kampüsü, fikirler ve hikayeler yaratmak için canlı bir kentsel arenadır. Kampüs, film ve TV prodüksiyonundan müzik çalışmalarına kadar farklı kültürel alanlardan yaratıcı beyinleri kendine çekerken, bölgenin uzun süredir devam eden sanat ve tasarım geleneğini cesurca yeni yönlerde ilerletir.

Karamalmi Kampüsü:

Karamalmi kampüsü, Metropolia'nın Akıllı Çözümler için Geliştirici Kampüsüdür. Kampüste mühendislik öğrencilerimiz, akıllı teknolojilerin ve süreç liderliğinin yardımıyla yarın için çözümler üretiyor.

Myllypuro Kampüsü:

Metropolia'nın Helsinki'deki yepyeni Myllypuro Kampüsü hayata ve yeni karşılaşmalara açık. Kampüs, refahın, yapılı çevrenin ve sağlıklı geleceğin birlikte geliştirildiği insan odaklı uzmanlığı bir araya getiriyor. Yeni kampüs, 6000 öğrenci ve 500 çalışan için kısmen metronun üzerine inşa edildi. Refah Üreticileri Kampüsü, Metropolia'nın dört kampüsünün en büyüğüdür.

Myyrmaki Kampüsü:

Metropolia'nın Vantaa'daki Myyrmäki kampüsü, Endüstriyel Teknolojinin Uluslararası İşletme ile buluştuğu yerdir. Kampüs, insanların sürdürülebilir kalkınmanın ön saflarında yer alan şirketlerle yakın işbirliği içinde çalıştığı çok kültürlü bir merkezdir.

Konaklama

Birçok Metropolia öğrencisi HOAS'ın (Helsinki Bölgesinde Öğrenci Konaklamaları Vakfı) dairelerinde yaşamaktadır. Başkent bölgesinde tam zamanlı bir lisans öğrencisi, bir okula kabul edildikten sonra ortak bir apartman dairesinde, stüdyo dairesinde, iki odalı bir dairede, geniş bir dairede veya bir aile dairesinde bir oda için başvurabilir.

Uygun kiraya su ve bazı dairelerde elektrik de dahildir. Ayrıca, ücretsiz bir internet bağlantısı ve genellikle ortak bir sauna ve çamaşır odası da bulunmaktadır.

HOAS daireleri, kampüslerin yakınında veya Helsinki, Espoo, Vantaa ve Kauniainen'deki iyi toplu taşıma bağlantıları içinde yer almaktadır.

Konumlar

 • Helsinki

  Myllypurontie 1, 00079 Metropolia, Helsinki

sorular