Keystone logo
Maastricht University

Maastricht University

Maastricht University

Tanıtım

Maastricht Üniversitesi

Maastricht Üniversitesi (UM), Hollanda'nın en uluslararası üniversitesidir ve 20.000'den fazla öğrencisi ve 4.400 çalışanıyla büyümeye devam etmektedir. Üniversite, yenilikçi eğitim modeli, uluslararası karakteri ve araştırma ve eğitime yönelik çok disiplinli yaklaşımıyla öne çıkıyor.

Yüksek kaliteli araştırma ve eğitiminin yanı sıra sosyal etkileşime güçlü bir şekilde odaklanması sayesinde UM, kısa sürede sağlam bir itibar kazandı. Bugün dünyanın en iyi genç üniversitelerinden biri olarak kabul ediliyor.

Kuruluşumuzdan bu yana Probleme Dayalı Öğrenmeyi (PBL) öğretimimizde tamamen uyguladık ve sürekli olarak geliştiriyoruz. Öğrenciler yalnızca mesleki uzmanlıklarını geliştirmeye değil, aynı zamanda yetenekleri, ilgi alanları ve becerileri üzerinde çalışmaya da zorlanırlar. PBL onların gerçek küresel vatandaşlar olmalarına yardımcı olur.

UM haklı olarak kendisini Hollanda'nın Avrupa üniversitesi olarak adlandırabilir. Bu, 100'den fazla milleti temsil eden uluslararası öğrencilerimiz ve personelimiz ile başlar. Ancak bu aynı zamanda çoğu İngilizce olarak öğretilen programlarımızın içeriğine de yansıyor. Kendimizi Avrupa için 'yaşayan bir laboratuvar' ve bir uzmanlık merkezi olarak görüyoruz.

İşgücü piyasasına mükemmel bir hazırlık sağlamak bizim taahhüdümüzdür. Maastricht Üniversitesi'nde öğrencilere akademik, profesyonel ve kişisel olarak kendilerini geliştirmeleri için alan verilir. Bu onların 21. yüzyıl becerilerine sahip aktif, küresel odaklı vatandaşlar veya başka bir deyişle kolayca istihdam edilebilir profesyoneller olmalarına yardımcı olur.

Maastricht'in kimliği, tarihi, konumu ve burada yaşayan ve çalışan insanlar tarafından belirlenmektedir. Maastricht Üniversitesi'nin araştırması bunu yansıtıyor ve dört temaya odaklanıyor: Yaşam Kalitesi, Öğrenme ve Yenilik, Küreselleşen Dünyada Avrupa ve Sürdürülebilirlik ve Döngüsellik. Bu temaların altında yer alan konulardan bazıları sağlıklı yaşlanma, iklim değişikliği, demografik değişiklikler, teknolojik gelişmelerin etkisi, yaşlanan nüfus, sağlıklı ve uygun fiyatlı gıda ve Avrupa entegrasyon sürecidir.

Konaklama

Öğrenci odaları

Aramanıza mümkün olan en kısa sürede başlayın; Maastricht veya Venlo'ya gelmeden çok önce. Öğrenci odası, diğer öğrencilerle birlikte yaşamak ve yemek yemek anlamına gelir. Ortalama kira 400 ila 500 euro arasındadır. Öğrencilerin çoğu şehir merkezinde bir odada yaşıyor, ancak banliyölerden veya yakındaki bir kasabadan, hatta bazen Belçika sınırından işe gidip gelen oldukça az sayıda öğrenci var. Bazı MÜ fakülteleri şehir merkezinde bulunur, diğerleri ise Sağlık Kampüsü/MUMC+'ya yakındır.

Döşenmiş oda

Odaların çoğu üniversite binalarına yürüme veya bisiklete binme mesafesinde bulunabilir ve toplu taşıma mükemmeldir. Maastricht Konutu uygun bir oda bulmanıza yardımcı olacaktır. Pek çok değişim öğrencisi, tamamı merkeze yakın olan UM Konukevi'nin binalarından birinde mobilyalı bir oda kiralamaktadır. Oda başına 1 veya 2 öğrenci için 350 oda, yüksek lisans öğrencileri için ise 45 oda/stüdyo bulunmaktadır.

Alternatif konut

Maastricht ayrıca işgal karşıtı evler veya sanatçıların, müzisyenlerin ve tasarımcıların yanı sıra (uluslararası) öğrenciler için de bir konut topluluğu olan Het Landbouwbelang gibi alternatif konutlar sunmaktadır. Özerk bir serbest bölge, kentsel topluluk ve kolektif bahçecilik ve yemek pişirme, hediyelik eşya mağazası, konser odası ve etkinlik salonunun bulunduğu açık oturma odasıdır.

Konumlar

  • Maastricht

    Minderbroedersberg 4-6, 6211 LK , Maastricht

  • Venlo

    Nassaustraat 36, 5912, Venlo

sorular