Keystone logo
© LUMSA
LUMSA University

LUMSA University

LUMSA University

Tanıtım

LUMSA (Libera Università degli Studi Maria Ss. Assunta di Roma), Katolik ilkeleri üzerine kurulmuş, devlete bağlı olmayan bir İtalyan üniversitesidir. Sapienza'dan sonra Roma'nın en eski ikinci üniversitesidir ve 1939'da Luigia Tincani tarafından kurulmuştur. LUMSA , devlet üniversite sistemine karşı sorumludur ve devlet üniversiteleri tarafından verilen yeterliliklere eşdeğer nitelikler verir. Profesyonellik, büyüme ve gelişme, öğretim, istihdam, araştırma ve öğrenci deneyiminin yanı sıra Üniversitenin temel ilkeleridir.

Neden LUMSA

 1. LUMSA kurulduğundan bu yana odak noktası birey olmuştur. Eğitim kursları, öğrencilerin çalışma gereksinimlerine yanıt vermek ve onları iş dünyasına hazırlamak için, insani yönlerin önemini göz ardı etmeden, öğrenciler etrafında inşa edilmiştir. Öğrencilerin öğretmenlerle ve diğer Üniversite personeliyle olan ilişkileri dinleme ve karşılıklı alışverişe dayanmaktadır. Üniversite tarafından sağlanan hizmetler, öğrencilerin öğrenmeye, kişisel gelişime ve doğru kariyer seçimlerini yapmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.
 2. LUMSA öğretim kadrosu yüksek düzeyde eğitimlidir ve öğrencilerle daha iyi bir anlayışa ulaşma yolunda yardımcı olmak ve çalışmalarını organize etme veya kariyer seçimleri yapma konusunda tavsiyelerde bulunmak için her zaman öğrencilerle tartışmaya açıktır. LUMSA ulusal ortalamanın üzerinde seviyelere ulaştığı (%90,5'e kıyasla 95,9) öğrenci memnuniyeti rakamlarından sonuçlar açıkça görülüyor.
 3. Öğrencilere, kaydolmadan önce bile tavsiyelerde bulunulan ve samimi bir karşılama sunan bir ortam. Rehberlik ve Özel Ders Bürosu ve öğretim kadrosu, lisans programlarımızın yapısını ve içeriğini açıklıyor ve LUMSA topluluğundaki yaşam hakkında konuşuyor. Öğrencilere daha sonra öğrenimleri sırasında aynı eğitmenler tarafından danışmanlık yapılır, bu da öğretimimizin temelini oluşturan doğrudan devam eden ilişkiyi vurgular.
 4. LUMSA yüksek potansiyele sahip ve mali zorluk yaşayan öğrencilere yardımcı olmak için bir dizi hibe ve burs sunmaktadır; Üniversite, evrensel yüksek öğrenim hakkının bir parçası olarak meritokrasi sistemini işletmektedir.
 5. Gerçekten eşsiz bir üniversite deneyimi için etkileşimi teşvik eden ve konsantrasyonu artıran sakin, düzenli bir çalışma ortamı. Roma veya Palermo gibi harika bir tarihi şehirde üniversite hayatı şaşırtıcı ve ilham vericidir.
 6. Sunduğumuz eğitim ve hizmetler, öğrencilerin eğitimlerini öngörülen zaman diliminde tamamlamalarına yardımcı olur; Üniversitenin bu noktada genel sonuçları ulusal ortalamanın üzerinde kalıyor (%60,9'a kıyasla %76,8) ve bu da öğrencilere istihdama hazırlanmada bir avantaj sağlıyor.
 7. LUMSA İş Rehberliği stratejisini takip ederek LUMSA Yetenek Akademisi aracılığıyla uzman işe yerleştirmelerin yanı sıra önemli uluslararası nitelikler, stajlar ve çıraklık fırsatları (yılda 2.050'nin üzerinde) sunar.
 8. LUMSA öğrencileri, uluslararası değişimlerimiz ve 324 Avrupa ve 35 Avrupa dışı üniversiteyle yaptığımız anlaşmalar sayesinde yurtdışında eğitim görmenin yanı sıra, 55 farklı ülkeden 300'ün üzerinde uluslararası öğrencinin yer aldığı ilham verici, çok kültürlü bir ortamda eğitim alma şansına sahiptir. LUMSA , Erasmus+ programımız için AKTS Etiketi alan üç İtalyan üniversitesinden biridir.
 9. LUMSA mezunları, Diploma eki, uluslararası programlar ve ortak dereceler ile yeterliliklerini Avrupa'da ve tüm dünyada kullanabilmektedir.
 10. LUMSA kampüsündeki öğrenci yurtları, Üniversite kütüphanelerinde ders çalışmak ve LUMSA Café'de mola vermek de dahil olmak üzere tam bir üniversite deneyimi için üniversiteye yakın 300'den fazla gence konaklama olanağı sağlar.

Tarihimiz

Üniversite, İtalyan Devleti tarafından hem kanonik olarak kurulduğu hem de sivil olarak tanındığı tarih olan 26 Ekim 1939'da kurulmuştur. O dönem için alışılmadık bir şekilde Luigia Tincani adında bir kadın tarafından Kardinal Giuseppe Pizzardo ile birlikte kuruldu ve en başından beri Vatikan'ın koruması ve desteğinden yararlandı.

Başlangıçta ona Istituto Superiore Pareggiato di Magistero Maria Ss statüsü ve unvanı verildi. Assunta, devlet tarafından tanınan bir yüksek öğretim enstitüsüydü ve esasen, çeşitli derece programları sunan tek bir fakülteye (eğitim) sahip bir üniversiteydi.

İki temel nedenden dolayı kurulmuştur; birincisi, Katolik okullarında öğretmenlik yapmak üzere çağrılan rahibelerin yüksek öğrenime kolay erişimini sağlama yönündeki daha acil ve pratik ihtiyaçtır; ikinci ve daha derin sebep, eğitim ve öğretimi tekelleştirmeye çalışan dönemin ideolojik baskılarından arınmış entelektüel ve hümanist bir eğitime katkıda bulunmaktı.

Öğrenci topluluğu 1960'lı ve 70'li yıllarda büyüdü ve gelişti; meslekten olmayan kız öğrencileri kabul etti ve daha geniş bir program yelpazesi sundu.

İtalya'daki dört yıllık üniversite geliştirme planının bir parçası olarak, 1989'da "özgür üniversite" haline geldi ve aynı zamanda lisans programları da sunan çok fakülteli bir kuruma dönüştü ve İletişim Bilimleri alanında programlar sunan ilk İtalyan Üniversitelerinden biri oldu. Edebiyat Fakültesi bünyesinde Gazetecilik ve Gazetecilik. Hukuk, siyaset, ekonomi ve psikoloji de portföye yavaş yavaş eklendi. Müfredat dışı eğitimi ve tüm sosyal hizmetler sektörünü de kapsayan eğitim ve pedagojik çalışmalara özel olarak odaklanıldı.

Doksanlı yılların sonlarında Taranto (Puglia) ve Palermo'da (Sicilya) beklenmedik bir başarı ile kampüslerin açılışına da tanık olundu. Aynı zamanda, öğretim kadrosunun kadrosu sayı ve görev bakımından genişletildi, çeşitli uzmanlık alanlarında araştırma taahhütleri üstlendi ve uluslararası ilişkiler geliştirildi. Erasmus projesine özel önem verildi ve LUMSA Avrupa Birliği tarafından Avrupa programları geliştirme konusunda İtalya'daki en iyi üniversitelerden biri olarak tanındı.

LUMSA tanınmış nitelikleri ödüllendiren, halka açık özel bir İtalyan üniversitesidir; birbirini izleyen her papa tarafından desteklendi ve teşvik edildi. Hem öğretimin gittiği yön hem de araştırmasına verdiği kardeşlik, dayanışma, eşitlik ve barış gibi yüksek değerler açısından sunduğu eğitimde ve burada okuyan gençlerin eğitiminde Katolikliğin ilkelerini yansıtıyor. .

Kampüs Özellikleri

Gerçekten eşsiz bir üniversite deneyimi için etkileşimi teşvik eden ve konsantrasyonu artıran sakin, düzenli bir çalışma ortamı. Roma veya Palermo gibi harika bir tarihi şehirde üniversite hayatı şaşırtıcı ve ilham vericidir.

LUMSA kampüsündeki öğrenci yurtları, Üniversite kütüphanelerinde ders çalışmak ve LUMSA Café'de mola vermek de dahil olmak üzere tam bir üniversite deneyimi için üniversiteye yakın 300'den fazla gence konaklama olanağı sağlar.

  kabul

  Avrupa Birliği ülkelerinden ve LUMSA ERASMUS + programı kapsamında ikili anlaşması olan üniversitelerden gelen öğrenciler, varışlarında LUMSA Uluslararası İlişkiler ofisine gelerek kayıt işlemlerini tamamlamalı ve ders kabul başvuru formunu doldurmalıdır (Erasmus'a katılan öğrenciler) + programı kayıt ücretinden muaftır). Erasmus öğrencileri için son kayıt tarihleri Haziran (I. yarıyıl) sonu ve Kasım (II. yarıyıl) sonudur.

  Aşağıdaki belgelerin Uluslararası İlişkiler ofisine sunulması gerekmektedir:

  • Öğrencinin ait olduğu üniversitenin, söz konusu öğrencinin Erasmus öğrencisi olduğuna dair beyanı;
  • Öğrencinin bulunduğu üniversiteden, öğrencinin o üniversitede kayıtlı olduğuna dair belge ve Transkript.
  • Orijinal Başvuru Formu (kayıt için doldurulmuş ve imzalanmış bir başvuru)
  • Öğrencinin üniversitesinin değişim koordinatörü tarafından imzalanmış öğrenim sözleşmesi.
  • Avrupa sağlık sigortası veya özel sağlık sigortası.
  • Pasaport veya kimlik kartı (fotokopi).
  • İki adet vesikalık fotoğraf.

  AB üyesi olmayan adaylar

  Yurt dışında ikamet eden AB üyesi olmayan adayların da akademik niteliklerini aldıkları (veya alma sürecinde oldukları) ülkedeki İtalyan makamları (genellikle İtalyan Konsolosluğu) aracılığıyla ön kayıtlarını tamamlamaları ve akademik yeterliliklerini tamamlamaları gerekmektedir. S).

  Geçerli oturma iznine sahip AB üyesi olmayan vatandaşlar

  İtalya için geçerli oturma iznine sahip olan AB vatandaşı olmayan adaylar (286/98 sayılı İtalyan Kanununun 39, 5 sayılı hükümlerine göre), İtalyan ve AB vatandaşlarıyla aynı prosedürü izlemeli ve başvuruda bulunmalıdır. LUMSA University tarafından belirlenen son tarihe kadar ön kayıt. Yabancı yeterliliğe sahip adayların aynı zamanda adayın kendi ülkesindeki İtalyan büyükelçiliği veya konsolosluğundan alabileceği bir değer beyanı da ibraz etmeleri gerekecektir.

  Konsolosluğun akademik ofisi tarafından verilen sertifika, adayın ortaokul düzeyinde (lisans derecesi derslerine kabul için) veya üniversite diplomasında (lisansüstü derslere kabul için) elde ettiği niteliklerin adayın aşağıdakileri yapmasına olanak sağladığını teyit eder: Yeterliliklerin kazanıldığı ülkede yükseköğretime kabul edilebilir. Adayın sertifika/belgeleri İtalyanca yazılmamışsa, İtalyanca resmi tercümesi eklenmelidir. Adayın yeterliliği aldığı ülkedeki eğitim süresi 12 yıldan az ise, gerekli tüm sınavları geçtiğini belirten bir sertifika sunmalıdır: üniversitenin ilk yılı için (yerel okul sistemi olması durumunda) 11 yıl sürer) ve üniversitenin ilk iki yılı (yerel okul sisteminin 10 yıl sürmesi durumunda).

  Yurt dışında ikamet eden AB üyesi olmayan vatandaşlar

  LUMSA University bir derece kursuna katılmak için yurtdışında ikamet eden AB üyesi olmayan vatandaşların, İtalya'da olduğu gibi en az 12 yıl süren ortaöğretimin sonunda verilen yeterliliklere sahip olmaları gerekir. Ortaokul eğitiminin 12 yıldan az sürmesi durumunda adayların aşağıdakiler için gerekli tüm sınavları geçtiklerini belirten akademik sertifikalarını da ibraz etmeleri gerekmektedir:

  • üniversitenin ilk yılı (yerel okul sistemi yalnızca 11 yıl sürüyorsa)
  • üniversitenin ilk iki yılı (yerel okul sistemi yalnızca 10 yıl sürüyorsa)

  LUMSA University ön kayıt yaptırmak için şunları yapmanız gerekir:

  • Bakanlığın son başvuru tarihlerini ve gerekliliklerini takip ederek LUMSA'ların web sitesi aracılığıyla çevrimiçi ön kayıt yapın. Çevrimiçi ön kayıt formu doldurulduktan sonra yazdırılmalı, imzalanmalı ve LUMSA Çalışma Manifestosu'nda listelenen tüm belgelerle birlikte normal posta yoluyla Öğrenci Yönetim Ofisine gönderilmelidir.
  • Yalnızca bir derecelik kurs için ön kayıt başvurusunu adayın kendi ülkesindeki İtalyan Yetkililerine (büyükelçilik veya konsolosluk) sunun (başka herhangi bir İtalyan üniversitesine ön kayıt mümkün değildir).

  Burslar ve fon sağlama

  Katılım maliyeti yıllık 3.500 Euro olarak belirlendi. Bu maliyetler, her akademik kurumun sağladığı öğrenim ücretlerini, sınavları ve idari hizmetleri kapsar. LUMSA yüksek potansiyele sahip ve mali zorluk yaşayan öğrencilere yardımcı olmak için bir dizi hibe ve burs sunmaktadır; Üniversite, evrensel yüksek öğrenim hakkının bir parçası olarak meritokrasi sistemini işletmektedir.

  Liyakat ve mali şartları yerine getiren kayıtlı öğrenciler eğitim burslarına başvurabilirler. Tutar minimum 1.989 Euro'dan maksimum 5.052,56 Euro'ya kadar değişir ve aile biriminin ekonomik koşullarına ve öğrencinin ikamet ettiği yere göre değişir. Öğrenciler öğrenim bursunun bir kısmının yemek hizmeti kredisine dönüştürülmesini talep edebilirler.

  Hibeler yoluyla mali destek, öğrenim ücretlerinden muafiyet ve indirimli öğrenim ücretleri ile çeşitli bantlar, Özel Konut hizmet noktası aracılığıyla konaklama, Yemek olanakları, Yarı zamanlı işler ve engelli öğrenciler için ödenekler.

  Mezun İstatistikleri

  Neden LUMSA University eğitim görüyorsunuz?</p>

  LUMSA öğretim kadrosu yüksek düzeyde eğitimlidir ve öğrencilerle daha iyi bir anlayışa ulaşma yolunda yardımcı olmak ve çalışmalarını organize etme veya kariyer seçimleri yapma konusunda tavsiyelerde bulunmak için her zaman öğrencilerle tartışmaya açıktır. LUMSA ulusal ortalamanın üzerinde seviyelere ulaşması (%88,9'a kıyasla %96,5) ile sonuçlar öğrenci memnuniyeti rakamlarından açıkça görülmektedir.

  Neden LUMSA

  • LUMSA kurulduğundan bu yana odak noktası birey olmuştur. Eğitim kursları, öğrencilerin çalışma gereksinimlerine yanıt vermek ve onları iş dünyasına hazırlamak için, insani yönlerin önemini göz ardı etmeden, öğrenciler etrafında inşa edilmiştir. Öğrencilerin öğretmenlerle ve diğer Üniversite personeliyle olan ilişkileri dinleme ve karşılıklı alışverişe dayanmaktadır. Üniversite tarafından sağlanan hizmetler, öğrencilerin öğrenmeye, kişisel gelişime ve doğru kariyer seçimlerini yapmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.
  • LUMSA öğretim kadrosu yüksek düzeyde eğitimlidir ve öğrencilerle daha iyi bir anlayışa ulaşma yolunda yardımcı olmak ve çalışmalarını organize etme veya kariyer seçimleri yapma konusunda tavsiyelerde bulunmak için her zaman öğrencilerle tartışmaya açıktır. LUMSA ulusal ortalamanın üzerinde seviyelere ulaştığı (%90,5'e kıyasla 95,9) öğrenci memnuniyeti rakamlarından sonuçlar açıkça görülüyor.
  • Öğrencilere, kaydolmadan önce bile tavsiyelerde bulunulan ve samimi bir karşılama sunan bir ortam. Rehberlik ve Özel Ders Bürosu ve öğretim kadrosu, lisans programlarımızın yapısını ve içeriğini açıklıyor ve LUMSA topluluğundaki yaşam hakkında konuşuyor. Öğrencilere daha sonra öğrenimleri sırasında aynı eğitmenler tarafından danışmanlık yapılır, bu da öğretimimizin temelini oluşturan doğrudan devam eden ilişkiyi vurgular.
  • LUMSA yüksek potansiyele sahip ve mali zorluk yaşayan öğrencilere yardımcı olmak için bir dizi hibe ve burs sunmaktadır; Üniversite, evrensel yüksek öğrenim hakkının bir parçası olarak meritokrasi sistemini işletmektedir.
  • Gerçekten eşsiz bir üniversite deneyimi için etkileşimi teşvik eden ve konsantrasyonu artıran sakin, düzenli bir çalışma ortamı. Roma veya Palermo gibi harika bir tarihi şehirde üniversite hayatı şaşırtıcı ve ilham vericidir.
  • Sunduğumuz eğitim ve hizmetler, öğrencilerin eğitimlerini öngörülen zaman diliminde tamamlamalarına yardımcı olur; Üniversitenin bu noktada genel sonuçları ulusal ortalamanın üzerinde kalıyor (%60,9'a kıyasla %76,8) ve bu da öğrencilere istihdama hazırlanmada bir avantaj sağlıyor.
  • LUMSA İş Rehberliği stratejisini takip ederek LUMSA Yetenek Akademisi aracılığıyla uzman işe yerleştirmelerin yanı sıra önemli uluslararası nitelikler, stajlar ve çıraklık fırsatları (yılda 2.050'nin üzerinde) sunar.
  • LUMSA öğrencileri, uluslararası değişimlerimiz ve 324 Avrupa ve 35 Avrupa dışı üniversiteyle yaptığımız anlaşmalar sayesinde yurtdışında eğitim görmenin yanı sıra, 55 farklı ülkeden 300'ün üzerinde uluslararası öğrencinin yer aldığı ilham verici, çok kültürlü bir ortamda eğitim alma şansına sahiptir. LUMSA , Erasmus+ programımız için AKTS Etiketi alan üç İtalyan üniversitesinden biridir.
  • LUMSA mezunları, Diploma eki, uluslararası programlar ve ortak dereceler ile yeterliliklerini Avrupa'da ve tüm dünyada kullanabilmektedir.
  • LUMSA kampüsündeki öğrenci yurtları, Üniversite kütüphanelerinde ders çalışmak ve LUMSA Café'de mola vermek de dahil olmak üzere tam bir üniversite deneyimi için üniversiteye yakın 300'den fazla gence konaklama olanağı sağlar.

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  LUMSA İş Rehberliği stratejisini takip ederek LUMSA Yetenek Akademisi aracılığıyla uzman işe yerleştirmelerin yanı sıra önemli uluslararası nitelikler, stajlar ve çıraklık (yılda 1250'den fazla) edinme fırsatları sunar.

  LUMSA öğrencileri, uluslararası değişimlerimiz ve 213 Avrupa ve 29 Avrupa dışı üniversiteyle yaptığımız anlaşmalar sayesinde yurtdışında eğitim görmenin yanı sıra, 55 farklı ülkeden 300'ün üzerinde uluslararası öğrencinin yer aldığı ilham verici, çok kültürlü bir ortamda eğitim alma şansına sahiptir. LUMSA , Erasmus+ programımız için AKTS Etiketi alan üç İtalyan üniversitesinden biridir.

  LUMSA Roma ve Palermo kampüslerinin her ikisi de işletme, BT, dil ve meslek alanlarında önemli uluslararası yeterlilikler için akredite test merkezleridir. Bu yeterlilikler arasında TOEFL Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi ve CELI Certificazione Ufficiale della conoscenza della Lingua Italiana (İtalyanca dilinde tanınan yeterlilik belgesi) yer alır.

  LUMSA MEZUNLAR Derneği, meslektaşlarıyla sürekli iletişim sağlamak ve bu yüksek nitelikli kurumun kaynaklarını ve deneyimlerini hem profesyonel hem de kişisel düzeyde geliştirmek için oluşturulmuş, İtalya ve yurtdışındaki mezunlar, profesyoneller ve girişimcilerden oluşan bir ağdır.

  web sitesi__okul_sayfa__top_study_abroad</div>

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Konumlar

  • Rome

   Borgo S. Angelo, 13 Rome Via di Porta Castello 44, Rome Piazza delle Vaschette 101, Rome Via Pompeo Magno 28, Rome, 00193, Rome

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular