Keystone logo
© Eli Haney, Northwest University photographer
Kent State University

Kent State University

Kent State University

Tanıtım

Kent Eyalet Üniversitesi

Kent State Üniversitesi'nde, dünyanın her köşesinden insanlar daha parlak bir yarının önünü açan işler yapmak için selamlıyor. Burada, araştırmacı ve akıl hocası olarak hizmet veren birinci sınıf fakülte, iş, sağlık, eğitim ve ötesinde mezun liderleri ve kalıpları yıkmaktan ve sınırları zorlamaktan korkmayan öğrenciler bulacaksınız.

Kent State Üniversitesi, US News & World Report tarafından En İyi Devlet Okulları ve En İyi Ulusal Üniversiteler listelerinde kuzey Ohio'daki en yüksek dereceli devlet üniversitesidir. Kent State ayrıca Ohio'da Carnegie Yüksek Öğrenim Kurumları Sınıflandırması tarafından seçkin bir araştırma üniversitesi olarak tanınan sadece beş kurumdan biri olmanın saygın ayrıcalığına sahiptir. Kuzeydoğu Ohio'yu kapsayan sekiz kampüsü, bir Podiatrik Tıp Koleji, bir Twinsburg Akademik Merkezi ve New York, Cenevre ve Floransa gibi büyük dünya şehirlerindeki akademik siteleri ile Kent State, Ohio'nun önde gelen devlet üniversitelerinden biridir ve önemli bir eğitim, ekonomi ve 1910'dan beri hizmet verdiği Kuzeydoğu Ohio bölgesinin çok ötesindeki kültürel kaynak.

 • Kent State, çok yüksek araştırma etkinliğine sahip bir kurum olarak sınıflandırılmıştır.
 • 6 kıtadan 2.700'den fazla tam zamanlı ve yarı zamanlı öğretim üyesi
 • Fakülte sayısı ile temsil edilen 150'den fazla ulusal ve uluslararası kurum
 • 1 milyon dolarlık harcama başına kurulan yeni kurulan şirket sayısı ve verilen patent sayısı açısından ABD'de 5.
 • Uygun fiyatlı eğitim + uluslararası öğrenci bursları

Kampüs Özellikleri

Kent State, kampüs içi konutlar sunar ve öğrenciler için çok sayıda kampüs dışı daire vardır.

Kent State, kampüste 24 öğrenci yurdu bulunan büyük bir yatılı okuldur. Öğrenciler, güvenliği teşvik eden bir ortamda yaşarken, diğer kültürler ve yaşam tarzları hakkında bilgi edinme, ömür boyu sürecek dostluklar kurma ve kalıcı anılar oluşturma fırsatından da yararlanır.

Kendine saygı ve başkalarına saygı, farklılıklara hoşgörü ve bunların kutlanması, etik davranış ve kişisel gelişim kavramları, personel müdahalesi, toplum temelli eğitim ve sosyal programlar ve salon sakinlerinin birbirlerini sorumlu tutması beklentisi yoluyla desteklenir.

  Burslar ve fon sağlama

  Kent State Üniversitesi dünyanın her yerinden öğrencileri ağırlıyor!

  Uluslararası öğrencilerimize her yıl 3 milyon doların üzerinde liyakate dayalı burs veriyoruz. Burslar, özellikle güçlü bir akademik geçmişiniz varsa, dereceniz için ödeme yapmanıza yardımcı olabilecek ücretsiz yardımlardır.

  Uluslararası bir öğrenci olarak, Kent State burslarının çoğuna hak kazanırsınız:

  • Lisans (Birinci sınıf ve yatay geçiş öğrencileri): Küresel Burs
  • Sadece Birinci Sınıf Öğrencileri: Uluslararası Birinci Sınıf Bursu
  • Mezun: Lisansüstü Asistanlık

  Uluslararası Öğrenciler için Burs Arama Kontrol Listemiz, kolej ve kampüse göre kapsamlı bir liste sunar ve yardım alma şansınızı artırmanıza yardımcı olacak ipuçları sağlar.

  Kent State'de sunulan finansman fırsatlarını takip etmekle ilgileniyorsanız, lütfen enstitünün Küresel Eğitim Ofisi ile iletişime geçin. KSU'ya başvurun ve ihtiyacınız olan finansal yardımı bulun!

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  Kent State Üniversitesi'nde, dünyanın her köşesinden insanlar daha parlak bir yarının yolunu açan işleri yapmak için selamlıyor. Burada, araştırmacı ve danışman olarak hizmet veren birinci sınıf öğretim üyeleri, iş, sağlık, eğitim ve ötesinde mezun liderleri ve kalıpları kırmaktan ve sınırları zorlamaktan korkmayan öğrenciler bulacaksınız.

  Kent State Üniversitesi, Carnegie Yüksek Öğrenim Kurumları Sınıflandırması'na göre kategorize edilen yüksek araştırma etkinliğine sahip 91 devlet doktora üniversitesinden biridir. Kent State, US News & World Report tarafından En İyi Devlet Okulları ve En İyi Ulusal Üniversiteler listelerinde Kuzey Ohio'daki en yüksek dereceli devlet üniversitesidir.

  Kuzeydoğu Ohio'yu kapsayan sekiz kampüsü, bir Podiatrik Tıp Koleji, bir Twinsburg Akademik Merkezi ve New York, Cenevre ve Floransa gibi büyük dünya şehirlerindeki akademik siteleri ile Kent State, Ohio'nun önde gelen devlet üniversitelerinden biridir ve önemli bir eğitim, ekonomi ve 1910'dan beri hizmet verdiği Kuzeydoğu Ohio bölgesinin çok ötesindeki kültürel kaynak.

  Kent, Ohio'nun yükselen üniversite şehri! Kent Kampüsü'ne yürüme mesafesinde görülecek ve yapılacak çok şey var. Bir hamur işi, hızlı bir öğle yemeği veya arkadaşlarla lüks bir akşam yemeği ile sıcak bir espresso arıyorsanız, Kent şehir merkezinde her şeye sahiptir. Canlı müzik, festivaller, komedi gösterileri, kolej sporları ve daha fazlası dahil olmak üzere her zaman eğlenceli bir şeyler oluyor. Yoga stüdyoları, finans kurumları, oto bakım ve alışverişten ihtiyacınız olan her şeyi Kent'te bulacaksınız.

  Kent şehrinin yaklaşık 28.000 sakini vardır ve ideal olarak Kuzeydoğu Ohio'da bulunmaktadır. Yıl boyunca dört mevsimin tadını çıkarıyoruz: ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış. Kent'e komşu Akron/Canton ve Cleveland havaalanlarından erişilebilir. Kent merkezinde sanal bir tur için aşağıdaki videoyu izleyin!

  Kent Eyalet Üniversitesi Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge

  Konumlar

  • Kent

   800 E Summit St, 44242, Kent

  • Ashtabula

   Ashtabula, Amerika Birleşik Devletleri

  • Trumbull

   Trumbull, Amerika Birleşik Devletleri

  • Tuscarawas

   Tuscarawas, Amerika Birleşik Devletleri

  • Geauga County

   Geauga County, Amerika Birleşik Devletleri

  • North Canton

   North Canton, Amerika Birleşik Devletleri

  • Salem

   Salem, Amerika Birleşik Devletleri

  • Twinsburg

   Twinsburg, Amerika Birleşik Devletleri

  • Warren

   Warren, Amerika Birleşik Devletleri

  • East Liverpool

   East Liverpool, Amerika Birleşik Devletleri

  • New Philadelphia

   New Philadelphia, Amerika Birleşik Devletleri

  sorular