Keystone logo
© TESS
Institut Lyfe (formerly Institut Paul Bocuse)

Institut Lyfe (formerly Institut Paul Bocuse)

Institut Lyfe (formerly Institut Paul Bocuse)

Tanıtım

Institut Lyfe (eski adıyla Institut Paul Bocuse)


ULUSLARARASI LİDER MUTFAK SANATLARI VE AĞIRLAMA YÖNETİMİ OKULU
Okul, 30 yılı aşkın bir süredir mutfak sanatları, konaklama, yemek servisi ve pastacılık sektörlerinde yarının uzman, kararlı ve sorumlu liderlerini ve yöneticilerini yetiştirmektedir ve temel eğitim, araştırma ve profesyonellik açısından dünyada eşi benzeri olmayan bir ekosistemi temsil etmektedir. eğitim. Institut Lyfe, Lyon'dan sadece birkaç dakika uzaklıkta, rakipsiz çok kültürlü bir kampüs sunan, 72 milletten 1.200 öğrenciyi ağırlıyor. Lisans seviyesinden Master seviyesine kadar eğitimde mükemmellik sağlar.

Eğitim felsefemiz deneysel öğrenmeye, proje yönetimi, yetenek keşfi, girişimci ruh ve yaratıcılığa (biri Michelin yıldızlı olmak üzere 6 restoran, 5 yıldızlı otel dahil 4 otel, 17 aşçılık ve pastacılık dahil) odaklanan benzersiz bir eğitim zemin okuluna dayanmaktadır. laboratuvarlar).

Bugün Institut Lyfe'nin hedefi, otelcilik, gastronomi ve hizmet meslekleri alanında dünyanın en iyi 3 yüksek öğretim okulunun bir parçası olmak ve bir işletme okulu akademik düzeyini garanti ederken bir meslek okulu statüsünü teyit etmektir. Ayrıca koçlarımız sosyal becerilerinizi geliştirmenize ve kariyer planınızı iyileştirmenize yardımcı olmak için kişiselleştirilmiş destek sağlar.

TANIMA & KALİTE MÜKEMMELLİK DENEYİMİ

 • Lisans programlarımız, akademik kalitenin ve diplomanızın uluslararası taşınabilirliğinin garantisi olan Fransız Yüksek Öğrenim ve Araştırma Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.
 • Prestijli Conférence des Grandes Ecoles'e üye olan ilk özel Mutfak Sanatları ve Otelcilik okuluyuz. Institut Lyfe aynı zamanda okulumuzun mükemmelliğinin tüm uluslararası tanınmaları olan The-ICE, AACSB ve EFMD üyelerinin akredite bir üyesidir.
 • Institut Lyfe'de en iyilerle birlikte öğrenecek ve olağanüstü profesyonellerden, profesörlerden ve araştırmacılardan oluşan uluslararası bir topluluk tarafından destekleneceksiniz: 235 öğretmen, MOF şefleri, pasta şefleri, sommeliers ve üst düzey öğretim görevlileri dahil 100'den fazla daimi personel.
 • Eduniversal 2023 sıralamasında Otelcilik Yönetimi alanında en iyi Lisans ve Yüksek Lisans dereceleri

DÜNYA VATANDAŞI OLUN

Institut Lyfe'nin uluslararası boyutu, kuruluşundan bu yana DNA'sında yatmaktadır: dünya çapında hareketlilik, İngilizce sunulan kurslar*, stajlar, konferanslar, dünyanın her yerinden profesörlerin dersleri; okulumuz, kültürlerarası alışverişi teşvik etmek için açıklığı ve paylaşımı aktif olarak teşvik etmektedir. 90'dan fazla ülkede 5.000 mezundan oluşan bir topluluk, sağlam bir profesyonel ağa erişmenizi sağlayacaktır.

*Müfredata bağlı olarak

HEYECAN VERİCİ İŞLER

Otelcilik alanında kariyer seçmek, yalnızca insani dokunuşa sahip, bilgiyi aktarma tutkusuna sahip bir iş seçmek anlamına gelmez, aynı zamanda sorumlulukları ve küresel kapsamı olan hızlı bir iş bulma garantisi anlamına da gelir. Sosyal becerileriniz diğer birçok sektöre kolaylıkla aktarılabilir. 1.000 ortak şirketimizle yakın ilişkiler kurmak için yılda 2.500'den fazla seçilmiş staj ve iş teklifinin yanı sıra aylık kariyer etkinliklerinden yararlanacaksınız.

AÇIK GÜNLER
Bir eğitim kursu seçmek her zaman kolay olmadığından, gelin bizimle sanal ortamda tanışın!
> 20 Ocak 2024 Cumartesi
> 16 Mart 2024 Cumartesi

Web sitemize kaydolun

BİZE NASIL KATILINIR
Fransız bakaloryasına sahipseniz ve 1. yılda Lisans derslerimizden birine katılmak istiyorsanız Eylül 2024'e kayıt için Parcoursup'a gidin.
Eğer bu durumda değilseniz, web sitemize başvurun.

Kampüs Özellikleri

Okula yürüyerek sadece 5 dakika uzaklıkta bulunan öğrenci yurdumuz, özel banyolu 104 yatak odası sunmaktadır (Kampüs konaklamasında müsaitlik durumuna bağlı olarak 1. sınıf öğrencilerine ve uluslararası öğrencilere öncelik verilmektedir). Daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin, Öğrenci Deneyimi ve ardından Konaklama bölümüne gidin.

Institut Lyfe'nin ana kampüsü, Fransa'nın çekici yaşam kalitesiyle ünlü gastronomi başkenti Lyon şehir merkezine (Fransa) sadece birkaç dakika uzaklıkta yer almaktadır.

  Burslar ve fon sağlama

  Eşit fırsatlar ve Mükemmellik bursları, lisans derecesinin 1. yılına kabul edilen Fransız ve uluslararası öğrencilere, öğrenim ücretlerinin bir kısmını karşılamak üzere Institut Lyfe Vakfı tarafından verilmektedir.

  Bunlar akademik ve devam kriterlerine göre her yıl yenilenebilir ve Crous burslarıyla birleştirilebilir.

  Neden Institut Lyfe (eski adıyla Institut Paul Bocuse)

  • Gerçek dünya ortamıyla öğrenmeye benzersiz bir yaklaşım (1 Michelin yıldızlı dahil 6 eğitim restoranı, 5 yıldızlı eğitim oteli dahil 4 otel)
  • Öğrenciler, Meilleurs Ouvriers de France ekibinin de dahil olduğu çok yetenekli uluslararası bir ekiple birlikte çalışır.
  • Yetenek Yöneticilerinden oluşan bir ekiple kişiye özel programlar
  • Zengin ve çeşitli bir kampüs hayatı
  • Tanınan nitelikler

  Ödüller ve Akreditasyonlar

  1.lik Ödülü

  en yenilikçi uluslararası program

  Dünya Çapında Otelcilik Ödülleri (2017)

  1. sırada

  Uluslararası Otelcilik Yönetimi Yüksek Lisans

  Otelcilik Yönetiminde En İyi Yüksek Lisans Dereceleri, Eduniversal (2023)

  1. sırada

  Turizm ve Otelcilik kategorisinde lisans diploması

  Eduniversal (2019'dan beri)

  Akredite Üye

  Conférence des Grandes Ecoles

  Akredite Üye

  THE-ICE (Turizm ve Otelcilik Eğitiminde Uluslararası Mükemmeliyet Merkezi)

  Akredite Üye

  EFMD Küresel

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  • Uluslararası Öğrenci İşleri ekibimiz öğrencilere idari prosedürlerde yardımcı olur (vizenizi alma, Fransız Sosyal Güvenlik Dairesi formaliteleri, banka hesabı açma, konaklama hizmetimize erişim konusunda yardım)
  • Yetenek Yöneticilerimiz, Institut Lyfe'deki çalışmaları boyunca her öğrenciye rehberlik etmeye hazırdır ve gelişim planlarına karar vermek için onlarla kişisel olarak birlikte çalışacaklardır.

  Daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin, öğrenci hayatına ve ardından uluslararası öğrencilere yönelik hizmetlere gidin.

  Okul, canlı Öğrenci Birliklerimiz sayesinde öğrencilerimizin iş ve eğlence arasında doğru dengeyi bulmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir kampüste yer almaktadır. Kendini İyi Hisset Kampüs ekibimiz, onları spor (tenis, yoga, futbol, çapraz eğitim ..), hayır işleri, kültür ve sanat alanlarını kapsayan kulüpler ve topluluklar tarafından düzenlenen çeşitli aktivitelere katılmaya teşvik edecek. Mutlu, hırslı ve kendine güvenen öğrenciler, okulumuzu en iyi tanımlayan şeydir!

  Daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin, öğrenci hayatına ve ardından kampüs hayatına gidin.

  Institut Lyfe (eski adıyla Institut Paul Bocuse) Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Konumlar

  • Écully

   Château du Vivier, 1A Chemin de Calabert BP25, 69131, Écully

  Chat with students

  sorular