Keystone logo
Fresenius University of Applied Sciences

Fresenius University of Applied Sciences

Fresenius University of Applied Sciences

Tanıtım

Fresenius University of Applied Sciences

Fresenius University of Applied Sciences , Wiesbaden yakınlarındaki Idstein'daki ana kampüsünden bilim öğretiminde 167 yılı aşkın geleneğe bakabilir. 1848'de Carl Remigius Fresenius, kendisini en başından eğitimin yanı sıra uygulamalı laboratuvar çalışmalarına adayan Fresenius Kimya Laboratuvarı'nı kurdu. Bunu 1971'de özel sponsorluklu, devlet onaylı bir uygulamalı bilimler üniversitesi olarak sertifikalandırma izledi.

Bugün üniversite, Idstein'daki genel merkezinde ve Köln, Hamburg, Münih, Düsseldorf, Frankfurt, Berlin ve New York'taki kampüslerinde tam zamanlı ve yarı zamanlı Lisans ve Yüksek Lisans derecelerinin yanı sıra mesleki eğitim ve ileri eğitim sunmaktadır. Kurslar farklı fakültelere ayrılmıştır: Kimya ve Biyoloji, Sağlık ve Sosyal, Ekonomi ve Medya ve Tasarım.

Bununla birlikte, bu tamamen piyasaya yönelik iletişim önleminin Fresenius University of Applied Sciences yasal çerçevesi üzerinde kesinlikle hiçbir etkisi yoktur. Okullar fakültelerin yerine geçmez, aynı zamanda üniversitenin pazarlama departmanının son yıllarda sayıları hızla artan çalışma derslerini piyasada daha şeffaf ve odaklı bir şekilde sunmanın yanı sıra, aynı zamanda daha iyi karşılamasını sağlar. Aday ve mevcut öğrencilerin ihtiyaçları. Bu bağlamda, üniversitenin yasal olarak belirlenmiş tüm kurulları ve bunların farklı fakültelerdeki örgütlenmeleri gelecekte de geçerliliğini ve geçerliliğini korumaya devam edecektir.

Kampüs Özellikleri

Fresenius University of Applied Sciences Almanya genelinde temsil edilmektedir; böylece eğitim yerinizi seçerken tam esnekliğin keyfini çıkarabilirsiniz. Öğreniminiz sırasında başka bir lokasyonumuza da taşınabilir, arkadaş ve tanıdık çevrenizi genişletebilir, yeni şehirler tanıyabilirsiniz.

Esnek konum değişikliği sayesinde, farklı bir Hochschule Fresenius konumuna taşınırken herhangi bir zaman veya kredi kaybetmezsiniz. Taşınmanıza rağmen rahatça ve herhangi bir sonuçla karşılaşmadan çalışmaya devam edebilirsiniz.

  Neden Hochschule Fresenius - Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

  Almanya'nın dört bir yanındaki on kampüste 17.000'den fazla öğrenciye kaliteli ve devlet tarafından tanınan eğitim sunan Almanya'nın en büyük özel Uygulamalı Bilimler Üniversitelerinden biriyiz.

  1848 yılında kurulmuş olarak, geleneğimizi sürdürmeyi ve aynı zamanda yakın bir pratik iç içe geçme ile inovasyon çalışması konseptini sunmayı hedefliyoruz.

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  • StudyPlus: StudyPlus'ta, kişisel profilinize göre, çalışmalarınızı en iyi şekilde zenginleştirebileceğiniz ve geliştirebileceğiniz kariyer, ileri eğitim, uluslararasılık, diller, pratik deneyim ve ağ alanlarındaki etkinlik ve ileri eğitim teklifleri için bireysel öneriler alacaksınız. kişisel becerileriniz.
  • Mentorluk Programı: Tüm lokasyonlarda sunulan bir yıllık mentorluk programımızın bir parçası olarak mezunlarımız, halihazırda öğrencilere çalışmaları ve kariyer yönelimleriyle ilgili sorularla destek olmak için mentorluk görevi görmektedir.
  • Misafir dersleri: Üniversitede akademik misafir dersleri ve yarıyıl bazında öğretim görevleri olasılığı.

  Hochschule Fresenius amaç, üniversitedeki öğrenci yaşamını çeşitli şekillerde heyecanlı kılmak ve böylece öğrencilere öğrenimleriyle ilgili unutulmaz anılar yaşatmaktır. Etkinliklerin yanı sıra eğitimler düzenliyor ve öğrenci girişimlerini destekliyoruz.

  Hochschule Fresenius - Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge

  Konumlar

  • Idstein

   Fresenius University of Applied Sciences Limburger Straße 2

  • Berlin

   Jägerstraße 32, 10117 Berlin, , Berlin

   • Munich

    Infanteriestraße 11A, 80797 München, , Munich

    • Wiesbaden

     Moritzstraße 5, 65185 Wiesbaden, , Wiesbaden

     • Hamburg

      Alte Rabenstraße 1, 20148 Hamburg, , Hamburg

      • Düsseldorf

       Platz der Ideen 2 40476 Düsseldorf, , Düsseldorf

       • Heidelberg

        Sickingenstraße 63-65 69126 Heidelberg, , Heidelberg

        • Idstein

         Limburger Straße, 2, 65510, Idstein

         sorular